Ostatní sportyZnovu bez medaile. Florbalistky podruhé Švýcarky neporazily a skončily čtvrté

Znovu bez medaile. Florbalistky podruhé Švýcarky neporazily a skončily čtvrté

Smolná prohra v semifinále a nevydařený souboj o třetí místo. České florbalistky se vrací ze švédské Uppsaly bez medaile, protože v klíčových dvou zápasech selhaly a na umístění na pódiu nedosáhly.     

Velmi dobře zvládnutá základní skupina, vybojované čtvrtfinále. Cesta letošním mistrovství světa začala pro české florbalistky velmi dobře. Na úvod dokázaly přehrát silné Švýcarky, následně porazily i Polky a Lotyšky. Překvapení nedopustily ani s Dánkami, které je však mezi nejlepší osmičkou týmů pořádně potrápily.

Semifinálový souboj s Finskem nabídl napínavou zápletku. Češky po první třetině vedly, ale soupeřky dokázaly otočit vývoj skóre na začátku třetí periody. Ještě třináct minut před koncem srovnala Eliška Krupnová, jenže nakonec rozhodla druhým gólem v zápase Oona Kauppiová.   

„Je to těžké utkání. Holky hrály velmi dobře, tvrdě bojovaly, a pochválit mohu všechny tři lajny, stejně tak i Míšu Mlejnkovou, která dokázala skórovat poté, co naskočila do hry. Prohráli jsme s Kauppiovými a Kippiläovou. Snažili jsme se je uhlídat, ale, podobně jako Pixbu ve švédském superfinále, se nám to nepovedlo, a to bylo rozhodující,“ řekl po utkání pro web ceskyflorbal.cz trenér Sascha Rhyner.

Deset let od poslední medaile  

V zápase o bronz se národní tým podruhé na turnaji utkal se Švýcarkami, jenže druhou výhru po sobě si připsat nedokázal. Hráčky ze země helvétského kříže si vytvořily v první třetině dvoubrankový náskok, který dokázaly ještě navýšit.

Zlom v utkání nastal ve druhé třetině. Češkám se zásluhou Kubečkové a Beránkové podařilo v rozmezí dvou minut srovnat, ovšem rozhodující gól vstřelila v závěru druhé třetiny Gerigová. Na její trefu už svěřenkyně trenéra Rhynera nedokázaly odpovědět.

„Musíme si připustit, že jsme proti Švýcarkám nehráli tak dobře, jak umíme. Samozřejmě, bylo to pro nás složité, protože jsme neměli moc času mezi zápasy, ale na to se nemůžeme vymlouvat,“ hodnotil zklamaně Rhyner, podle kterého si jeho výběr zasloužil víc.  

Čekání na další medailový úspěch se tak prodloužil. Naposledy české florbalistky skončily mezi nejlepšími třemi týmy na mistrovství světa v roce 2011.

Nejčtenější tento týden

Tyson Fury vs. Anthony Joshua zůstává na britské půdě. Přesun do Las Vegas není bez nové dohody možný

Spekulace o dějišti boxerského megazápasu nabírají na síle. Anthony Joshua a Tyson Fury mají podle smlouvy nastoupit ve Velké Británii, jenže stále častěji se skloňuje i Las Vegas. Promotér Eddie Hearn nyní vysvětlil, proč přesun není tak jednoduchý.

Nečas poprvé ovládl Zlatou hokejku a ukončil vládu Pastrňáka

Martin Nečas získal za sezonu 2025 až 2026 poprvé v kariéře Zlatou hokejku pro nejlepšího českého hokejistu. Útočník Colorada Avalanche v tradiční anketě předčil Davida Pastrňáka i Tomáše Hertla a ukončil tak tříletou dominanci bostonské hvězdy.

Draft NHL nabídne českou brankářskou vlnu i boj o velké přestupy

Letošní draft NHL v Buffalu slibuje zajímavý pohled nejen na největší světové talenty, ale také na české naděje. Do popředí se dostávají především mladí brankáři, zároveň však hokejový svět sleduje rušné dění na přestupovém trhu. Několik velkých výměn už proběhlo a další mohou následovat v nejbližších dnech.

Dustin Poirier po zatčení přiznal problémy. Legendární bojovník hledá pomoc po konci kariéry

Patřil mezi nejrespektovanější tváře UFC a během šestnáctileté kariéry si získal obdiv fanoušků i soupeřů. Nyní ale Dustin Poirier prožívá jedno z nejtěžších období svého života. Po zatčení kvůli údajnému veřejnému opilství otevřeně přiznal, že po ukončení kariéry bojuje s psychickými problémy a rozhodl se vyhledat odbornou pomoc.

Místo konání megazápasu Fury vs. Joshua zatím není jasné, Frank Warren ale fanoušky uklidnil 

Souboj, na který čekají fanoušci boxu už několik let, by se měl uskutečnit ještě letos. Přestože stále není známé datum ani místo konání, promotér Frank Warren odmítá spekulace o možném zrušení zápasu Tysona Furyho s Anthonym Joshuou. Podle něj vše závisí pouze na tom, aby oba Britové zvládli své přípravné duely.

Šok pro český tenis. Markéta Vondroušová dostala čtyřletý zákaz činnosti, odmítla antidopingovou kontrolu

Český tenis zasáhla mimořádně nepříjemná zpráva. Wimbledonská šampionka z roku 2023 Markéta Vondroušová dostala čtyřletý zákaz činnosti poté, co loni odmítla podstoupit antidopingovou kontrolu. Tenistka se hájí obavami o vlastní bezpečnost a psychickými problémy, nezávislý tribunál však její argumenty neuznal.

Serena Williams získala divokou kartu do dvouhry ve Wimbledonu

Serena Williams znovu nastoupí do wimbledonské dvouhry. Sedminásobná šampionka dostala od pořadatelů poslední volnou divokou kartu a ve 44 letech si zahraje grandslamový singl poprvé po téměř čtyřech letech. Vedle toho nastoupí také do čtyřhry po boku své sestry Venus.

Toto Wolff chystá změnu pravidel v Mercedesu. Hamilton po triumfu ve Španělsku znovu vstupuje do boje o titul

Souboj o mistrovský titul ve Formuli 1 dostává nový rozměr. Šéf Mercedesu Toto Wolff připustil, že stáj bude muset přehodnotit pravidla pro vzájemné souboje George Russella a Kimiho Antonelliho. Důvodem je rostoucí hrozba v podobě Lewise Hamiltona, který po vítězství ve Velké ceně Španělska výrazně oživil své šance na zisk rekordního osmého titulu mistra světa.

Nosková ovládla Berlín a poprvé je v TOP 10

Linda Nosková má za sebou největší týden dosavadní kariéry. Na travnatém turnaji WTA 500 v Berlíně porazila ve finále světovou čtyřku Jessicu Pegula 6:4, 4:6, 6:3, získala druhý titul na okruhu WTA a poprvé se posune do elitní desítky žebříčku. V pondělí bude desátou hráčkou světa a znovu českou jedničkou.

Češi jdou v Mexiku do zápasu bez úniku

České fotbalisty čeká na mistrovství světa zápas, ve kterém už nemají prostor na počítání. Po porážce 1:2 s Koreou a remíze 1:1 s Jihoafrickou republikou mají ve skupině jediný bod a proti domácímu Mexiku potřebují zvítězit. Záložník Michal Sadílek ví, že v Aztéckém stadionu půjde o jednu z nejtěžších zkoušek, jakou může reprezentace na šampionátu dostat.

Bouzková má titul z trávy, Viďmanová slaví průlom do stovky

Český ženský tenis zažil povedenou neděli se dvěma výraznými triumfy a jedním zklamáním. Marie Bouzková ovládla turnaj WTA 250 v Nottinghamu, získala čtvrtý titul na hlavním okruhu a poprvé slavila na trávě. Darja Viďmanová ve Figueira da Foz potvrdila životní týden, vyhrála podnik WTA 125 a definitivně se posouvá do elitní stovky žebříčku.

Stanley Cup slavilo s Carolinou v Raleighu přes 150 tisíc fanoušků

Oslavy druhého Stanley Cupu v historii Caroliny Hurricanes přilákaly do centra Raleighu obrovské davy. Podle odhadů dorazilo více než 150 tisíc lidí. Hokejisté si triumf užili při tradičním průvodu městem a následném setkání s fanoušky.

Skotové řeší penalty po porážce s Marokem

Skotsko na mistrovství světa padlo s Marokem 0:1 a po utkání v Bostonu zůstaly hlavním tématem dvě sporné penaltové situace. Tým trenéra Stevea Clarkea cítil, že minimálně jeden zákrok měl skončit pokutovým kopem. Zároveň ale hráči i kouč uznali, že samotné verdikty rozhodčího porážku nevysvětlují.

Chaos v Monaku pokračuje. Mercedes stáhl protest, bitva o Gaslyho pódium ale nekončí

Kontroverze kolem výsledků Velké ceny Monaka Formule 1 ještě zdaleka neskončila. Zatímco Mercedes se rozhodl stáhnout žádost o přezkum výsledků po navrácení třetího místa Pierru Gaslymu, jiné stáje pokračují v právní bitvě. McLaren a Red Bull se obrátily na Mezinárodní odvolací soud FIA, který bude celou kauzu znovu posuzovat.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama