Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  „Zlej Kája“ si v Maďarsku vyšlápl na anglickou hvězdu a míří do osmifinále

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Šipkař Karel Sedláček je v ráži! Na Hungarian Darts Masters porazil v prvním kole Francouze Thibauta Tricola, v kole druhém uspěl proti favorizovanému Ryanu Searlovi. Český hráč z Bohdašína držel průměr 96,81 a i díky fantastickému zavírání postoupil do osmifinále. Tam jej čeká finalista Premier League a vítěz UK Open Nathan Aspinall.

  Nemá profesionální kartu, navzdory tomu je mezi nejlepšími sty hráči světa. Český reprezentant přezdívaný „Zlej Kája“ září na kvalifikacích všemožných turnajů PDC a probojovává se i na prestižní zastávky European Tour. A na té právě probíhající v Maďarsku je blízko dalšímu velikému úspěchu.

  První kolo a hromada nevyužitých šipek

  V pátek 2. září vstoupil do mítinku duelem s dvaatřicetiletým mužem z Francie Thibautem Tricolem. Karel zvládl úvod klání impozantně. Dařilo se mu hrát parádně proti podání světové stosedmačtyřicítky a po chvíli vedl již 5:1. Ale pak přišlo drobné zaškobrtnutí.

  Sedláček dostával od francouzského šipkaře dost prostoru na ukončení bitvy, „Zlej Kája“ ale prvních jedenáct match darts vůbec nedokázal zužitkovat. A Tricole tak snižoval a snižoval… Rázem svítilo na ukazateli skóre 5:4 z pohledu českého hráče.

  Pak se ale naštěstí sympaťák z Bohdašína zmátořil, zavřel double 10 a zvítězil 6:4. Sám pak ale na sociálních sítích zmiňoval, že to nebyl vůbec dobrý výkon a checkouty musí do souboje se Searlem rapidně zlepšit.

  Sedláček předvedl dominanci na doublech

  Karel zavírání zlepšil. Výrazně. Dlouholetý český reprezentant nejprve vyhrál rozhoz na bull, a do zápasu tak začínal. Oba muži drželi prvních sedm legů svá podání, za stavu 3:4 z pohledu Angličana přišel zlom.

  Sedláček začal do osmého legu, tedy proti podání, maximem. Po devíti šipkách už byl na zavíratelném čísle a ve čtvrtém kole si připravil double 20. A ten neomylně trefil. Sedláček vedl 5:3 a podával na výhru proti favoritovi utkání Ryanu Searlovi.

  Devátý leg zápasu bavil. 140 Sedláček, 140 Searle, 140 Sedláček, 100 Searle. Sedláček následně snížil na 126. A jako by chtěl ukázat, že nepovedené zavírání z prvního kola bylo pouhou náhodou, zmíněných 126 bodů Karel zavřel a celý zápas vyhrál. Následovalo srdečné objetí a gratulace od známého Angličana. Čech udržel 75% úspěšnost na doublech…

  Sedláčka nyní čeká osmifinále, v něm se utká s bývalou světovou pětkou Nathanem Aspinallem.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS