FotbalZlatý míč vyhraje Lionel Messi. Kanonýra Paříže už prý informoval France Football

Zlatý míč vyhraje Lionel Messi. Kanonýra Paříže už prý informoval France Football

Už na konci listopadu bude mít fotbalová veřejnost jasno o tom, kdo letos ovládne anketu o Zlatý míč. Bude to Robert Lewandowski? Cristiano Ronaldo? Kylian Mbappé? Nebo posedmé triumfuje Lionel Messi? Pořadatelé z France Football už prý drobného Argentince informovali o tom, že to bude právě on.

Ve fotbalovém světě není větší prestiže než vítězství v anketě o Zlatý míč. Tedy pokud mluvíme o individuálních oceněních. Český, potažmo československý, fotbal se v historii radoval dvakrát díky Josefu Masopustovi a Pavlu Nedvědovi. Oproti lídrům jsou ale dvě výhry ničím.

Cruyff získal Ballon d’Or třikrát, stejně tak i Platini nebo Van Basten. Cristiano Ronaldo jich má na kontě pět, Lionel Messi dokonce šest. Právě tenhle argentinský génius, který v létě přestoupil do Paříže, je v tomto ohledu nejúspěšnějším hráčem dějin.

A končit zřejmě nehodlá. Barceloně se v loňské sezoně nedařilo, Messi ale tehdy, ještě jako její hráč, exceloval. Ve 47 zápasech nasázel 38 gólů, 14 jich připravil a kromě úspěchů ve Španělsku se mu dařilo i v národním dresu. Argentinu dotáhl k titulu v Copě Américe.

Právě díky skvělé práci pro „repre“ by tak měl Messi opět vyhrát. Zlatý míč by měl zvednout posedmé v kariéře a France Football už ho o triumfu informoval. Tohle tvrdí deník RTP Sport. Sám Leo před časem prohlásil, že by bylo další vítězství „šílené“.

Vloni se Zlatý míč neuděloval

Minulý rok, respektive rok předtím, měl skvěle rozjetý Robert Lewandowski. Pandemie nemoci covid-19 však ceremonii zabránila, polský snajpr tak ostrouhal. Do nominace se dostal i letos, jeho šance ale oproti loňské sezoně výrazně zeslábli.

Messi vyhraje. O tom už má veřejnost jasno. Argentinec ale nečeká, že by 29. listopadu zvedal Zlatý míč nad hlavu právě on. „Jestli mám být upřímný, tak si to nemyslím. Mou největší výhrou bylo to, čeho jsem byl schopen dosáhnout s národním týmem,“ řekl pro deník SPORT.

„Kdybych vyhrál Ballon d’Or, bylo by to výjimečné. Sedmý by byl šílený. Pokud ne, nic se nestane. Už jsem dosáhl toho, čeho jsem v kariéře chtěl. Jsem moc rád za to, co se v minulosti stalo, a teď ať se stane cokoliv, co má,“ pronesl Messi.

Messi, Ronaldo, Lewandowski, Haaland, Lukaku, Mbappé, Benzema či Salah. Tihle všichni jsou v nominaci na Zlatý míč. Udělovat se bude 29. listopadu na galavečeru pořádaném novináři z France Football.

Nejčtenější tento týden

Siniaková s Townsend rozdrtily soupeřky, Menšíkův sen o finále skončil

Český tenis prožil v Paříži další výrazný den. Kateřina Siniaková postoupila po dominantním výkonu do finále ženské čtyřhry Roland Garros. Jakub Menšík naopak svůj životní grandslamový turnaj v semifinále uzavřel, když podlehl favorizovanému Alexandru Zverevovi. Přesto odjíždí z Paříže s cenným výsledkem i výrazným posunem mezi elitou.

Moskva chystá hokejový zápas USA proti Rusku, Ovečkin se ho ale nezúčastní

V Moskvě se 1. července má uskutečnit hokejové utkání mezi americkými a ruskými hráči. Akce navazuje na myšlenku, o které v minulosti hovořili prezidenti Donald Trump a Vladimir Putin. Organizátoři ji představují jako symbolické gesto ke zlepšení vztahů mezi oběma zeměmi. Zatím však vše nasvědčuje tomu, že na ledě se neobjeví hvězdy NHL ani KHL.

Maňasová překonala rekord Kratochvílové a vede evropské tabulky

Česká atletika zažila mimořádně povedený večer. Karolína Maňasová v rakouském St. Pöltenu dvakrát překonala 45 let starý český rekord Jarmily Kratochvílové na 100 metrů. Ve finále navíc zaběhla čas 11,01 sekundy, kterým se dostala do čela letošních evropských tabulek. Výrazný posun zaznamenaly také Lurdes Gloria Manuel, Nikol Tabačková a Tereza Elena Šínová.

Lewis Hamilton si chválí Ferrari. Před Monakem věří, že Scuderia konečně míří správným směrem

Lewis Hamilton začíná po turbulentním přestupu do Ferrari znovu připomínat jezdce, který roky dominoval formuli 1. Sedminásobný mistr světa po povedeném závodě v Kanadě otevřeně promluvil o změnách uvnitř týmu, novém závodním inženýrovi i rostoucí důvěře ve Ferrari. A před Velkou cenou Monaka naznačil, že slavná italská stáj může patřit mezi hlavní favority víkendu.

České volejbalistky slaví v Lize národů druhou výhru, Belgii nedaly šanci

České volejbalistky zvládly na úvodním turnaji Ligy národů v čínském Nankingu další důležitý zápas. Belgii porazily jednoznačně 3:0 na sety a připsaly si druhé vítězství během tří utkání. Cenný triumf je navíc posunul na 14. místo světového žebříčku právě před jejich soupeřky.

Carolina po obratu srovnala finále, Hertlův faul rozhodl prodloužení

Hokejisté Caroliny zvládli ve druhém finále Stanley Cupu dramatický obrat a po výhře 4:3 v prodloužení vyrovnali sérii s Vegas na 1:1. Ještě deset minut před koncem přitom prohrávali o dvě branky. Smutným hrdinou večera se stal český útočník Tomáš Hertl, po jehož vyloučení rozhodl v nastavení Seth Jarvis.

Ruska Mirra Andreeva přehrála Ukrajinku Kostyuk a je poprvé ve finále French Open

Devatenáctiletá Mirra Andreeva si na Roland Garros zahraje své první grandslamové finále. Ruská tenistka v semifinále přehrála Ukrajinku Martu Kostyuk 6:1 a 6:3. V Paříži tak ukončila její letošní neporazitelnost na antuce a oplatila jí předchozí porážky z této sezony.

Návrat domů i tlak tisíců fanoušků. Chris Billam-Smith jde v Bournemouthu znovu do boje

Chris Billam-Smith se po více než roce vrací do domácího Bournemouthu, kde ho čeká nebezpečný knockoutér Ryan Rozicki. Bývalý mistr světa přiznal, že tentokrát cítí větší tlak než kdy dřív. Zároveň si ale užívá něco, co většina boxerů během zápasového týdne nezažije, a to čas s rodinou.

Aryna Sabalenka se po kolapsu v Paříži psychicky sesypala. „Chci skončit s tenisem,“ přiznala

Aryna Sabalenka byla po vyřazení z Roland Garros na pokraji zhroucení. Světová jednička přitom vedla ve čtvrtfinále nad Dianou Shnaider už o set a dva brejky, než přišel nepochopitelný kolaps. Po porážce přiznala, že momentálně nemá chuť pokračovat v tenise.

Pirát opustil Oktagon, podepsal smlouvu s RFA a nově je i spolumajitelem projektu pro talenty

Slovenský bojovník Samuel „Pirát“ Krištofič po letech opustil Oktagon a zamířil do konkurenční organizace RFA. Zkušený zápasník se navíc zapojí i mimo klec. Stal se spolumajitelem projektu Future Fighter Generation, který má vyhledávat a rozvíjet nové talenty pro profesionální MMA.

Češky vstoupily do Ligy národů výhrou nad domácí Čínou

České volejbalistky se na úvod nového ročníku Ligy národů postaraly o velké překvapení. V čínském Nankingu porazily domácí reprezentaci 3:0 na sety a vůbec poprvé v historii si poradily s aktuálně šestým týmem světového žebříčku. O cenný triumf se opřely především díky disciplinované hře, kvalitnímu servisu a minimu chyb.

Ferrari si pojistilo svou hvězdu. Charles Leclerc zůstane v Maranellu i v dalších letech

Ferrari vyslalo před domácí Velkou cenou Monaka jasný signál: Charles Leclerc zůstává v rudých barvách i na další sezóny. Monacký pilot podepsal novou dlouhodobou smlouvu, která má potvrdit jeho klíčovou roli v ambiciózním projektu slavné italské značky.

Tomáš Hertl rozhodl o výhře Vegas v prvním finále NHL

Tomáš Hertl se stal hlavní českou postavou úvodního finále Stanley Cupu. Útočník Vegas vstřelil v 57. minutě vítězný gól a zařídil svému týmu výhru 5:4 na ledě Caroliny. Golden Knights se tak ujali vedení 1:0 na zápasy a úspěšně vstoupili do boje o slavnou trofej.

Zverev je znovu v semifinále Roland Garros. Čeká ho Menšík

Alexander Zverev dál živí naději na první grandslamový titul kariéry. Německý tenista ve čtvrtfinále Roland Garros otočil nepříznivý vývoj proti talentovanému Rafaelu Jodarovi a po vítězství ve třech setech postoupil mezi nejlepší čtyřku turnaje.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama