8.9 C
Czech
Sobota 7. března 2026
FotbalZidanovi bych nezvedl ani telefon, pronesl šéf francouzského fotbalu. Po kritice se...

Zidanovi bych nezvedl ani telefon, pronesl šéf francouzského fotbalu. Po kritice se omlouvá

Předseda Francouzské fotbalové federace (FFF) Noël Le Graët se pořádně opřel do legendárního Zinedina Zidana. Pro francouzskou televizi RMC Sport šéf uvedl, že kdyby ho bývalý fotbalista kontaktoval ohledně práce trenéra u národního týmu, tak by mu ani nezvedl telefon. Ihned se na něj svalila vlna kritiky a Le Graët se za svá slova nyní omlouvá.

Už několik měsíců se ve francouzském tisku píše o tom, že by Zinedine Zidane mohl převzít francouzský národní tým. To už je nyní ale pasé, jelikož Didier Deschamps, který dovedl nároďák až do finále mistrovství světa, ve kterém prohrál na penalty s Argentinou, prodloužil smlouvu do roku 2026.

Jak by to ale dopadlo, kdyby slavný bývalý záložník nepodepsal a Zidane by se Le Graëtovi ozval? „Ptáte se, jestli mi volal? Ne, nevolal. I kdyby mi volal, tak bych mu to stejně nezvedl,“ řekl pro RMC Sport šéf FFF. Mistr světa z roku 1998 Zidane byl také spojován s brazilskou reprezentací, k čemuž se Le Graët také vyjádřil.

„Je mi to jedno, ať si jde, kam chce. Do jeho budoucnosti mi vůbec nic není,“ pokračoval prezident FFF. Do hodně rozčílilo Kyliana Mbappého, Karima Benzemu, ale také Real Madrid, ve kterém Zidane zatím strávil své nejlepší trenérské roky. „Zidane je Francie. My se k legendám nechováme s takovou neúctou,“ napsal na svůj twitter Mbappé, který na uplynulém světovém šampionátu byl s osmi góly nejlepším střelcem a převzal Zlatou kopačku.

„Myslím si, že by se měl Noël podívat, co pro Francii udělal, a místo řečí o telefonátech by měl možná Zidanovi líbat boty,“ přidal se Karim Benzema, který po problémech s vedením francouzské reprezentace ukončil kariéru v národním týmu. K celé kauze se vyjádřil na svém webu i Real Madrid.

„Tato slova naznačují nedostatek respektu k jedné z nejvíce obdivovaných postav po celém světě a náš klub očekává okamžitou nápravu,“ stojí v prohlášení nejúspěšnějšího týmu v historii Ligy mistrů. A té se také dočkal a Le Graët se za svá nešťastná slova nyní omlouvá.

„Chtěl bych se osobně omluvit za tyto poznámky, které absolutně neodrážejí mé myšlenky ani ohledy na hráče, kterým byl, a trenéra, kterým se stal,“ prozradil Le Graët pro deník L’Equipe. „Uznávám, že jsem se dopustil trapných poznámek, které vyvolaly nedorozumění. Zidane ví, jak nesmírně si ho vážím, stejně jako všichni Francouzi,“ dodal na závěr předseda francouzského fotbalu.

Nejčtenější tento týden

Nečas čtyřmi body zařídil výhru Colorada nad Dallasem

Martin Nečas po olympijské pauze září. Český útočník tentokrát gólem, třemi asistencemi a proměněným nájezdem dovedl Colorado k výhře 5:4 nad Dallasem po samostatných nájezdech. V šesti zápasech po návratu nasbíral už 14 bodů a znovu patřil k hlavním postavám celého večera.

Siniaková s Townsend začaly v Indian Wells výhrou

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend vstoupily do čtyřhry v Indian Wells vítězně. Česko americká dvojice porazila Emmu Raducanu a Gabrielu Elenu Ruse 6:2 a 7:5 a postoupila mezi šestnáct nejlepších párů. Pro Siniakovou s Townsend šlo o první společnou výhru po šesti týdnech. V dalším kole je čekají Jekatěrina Alexandrova a Sofia Kenin.

Menšík postoupil v Indian Wells, Svrčina narazil na Sinnera

Jakub Menšík zvládl vstup do turnaje v Indian Wells a po dvousetové výhře nad Marcosem Gironem prošel do třetího kola. Český tenista se ale na kurtu pořádně nadřel a dlouho hledal jistotu. Dalibor Svrčina naopak svůj další kalifornský krok nepřidal. Proti Jannikovi Sinnerovi narazil tvrdě a duel skončil rychle.

Russell byl nejrychlejší v posledním tréninku v Austrálii, Antonelli havaroval

George Russell zajel nejrychlejší čas v posledním tréninku před kvalifikací na Velkou cenu Austrálie. Trénink však poznamenala těžká havárie jeho týmového kolegy Kimi Antonelliho, která krátce před koncem přerušila závěrečnou přípravu na první kvalifikaci sezony.

LeBron James překonal 39 let starý rekord NBA, Lakers ale podlehli Denveru

LeBron James opět přepsal historii NBA. Matador Los Angeles Lakers se stal hráčem s nejvyšším počtem proměněných střel z pole v dějinách soutěže, když překonal rekord Kareema Abdula-Jabbara, který vydržel téměř čtyři desetiletí. Historický okamžik však přišel v zápase, který Lakers nakonec prohráli s Denver Nuggets 113:120.

Čeští baseballisté na WBC znovu padli, Austrálie vyhrála 5:1

Čeští baseballisté ani ve druhém utkání na World Baseball Classic nebodovali. V tokijské skupině C podlehli Austrálii 1:5 a po dvou zápasech zůstávají bez vítězství. O první úspěch budou hrát v sobotu ráno proti Tchaj, wanu.

Vaněček zapsal sté vítězství a Chmelař otevřel gólový účet v NHL

Vítek Vaněček prožil povedený večer. Český brankář dovedl Utah k výhře 3:0 nad Philadelphií, udržel první čisté konto v sezoně a oslavil sté vítězství v NHL. Výrazně o sobě dal vědět i Jaroslav Chmelař, který při výhře Rangers nad Torontem vstřelil svůj první gól v nejlepší lize světa. Dvě asistence přidal Pavel Zacha, Boston ale na Nashville nestačil.

Oscar Piastri nejrychlejší v úvodním dni sezony F1. McLaren zazářil, Aston Martin se trápí

Australan Oscar Piastri zajel nejrychlejší čas prvního dne nové sezony Formule 1. Jezdec McLarenu ovládl páteční tréninky na domácí Velké ceně Austrálie v Melbourne, když ve druhé tréninkové jízdě předčil Mercedes Kimiho Antonelliho o 0,214 sekundy.

První vítězství sezóny: Luke Littler porazil Jonnyho Claytona ve finále v Cardiffu

Luke Littler ovládl pátý večer šipkařské Premier League v Cardiffu. V dramatickém finále porazil domácího Jonnyho Claytona a poprvé v sezoně ovládl jeden z večerů série. Devatenáctiletý mistr světa tak výrazně oživil své šance v průběžném pořadí soutěže.

Messi a Inter Miami slavili titul v Bílém domě

Fotbalová hvězda Lionel Messi navštívila s týmem Inter Miami Bílý dům. Americký prezident Donald Trump zde přivítal vítěze MLS Cupu a během setkání chválil argentinského kapitána i celý tým.

Čeští baseballisté vstoupili do WBC porážkou s Jižní Koreou 4:11

Čeští baseballisté vstoupili do World Baseball Classic porážkou 4:11 s Jižní Koreou v tokijském Tokyo Dome. Hned v první směně nabrali manko 0:4 a favorizovaný soupeř pak náskok postupně navýšil čtyřmi homeruny. Český tým podržel tříbodový homerun debutanta Terrin Vavra, další duel ve skupině C čeká reprezentaci v pátek od 4:00 SEČ proti Austrálii.

Aston Martin má problém. Motory Honda mohou vážně zranit jezdce 

Týmový šéf stáje Aston Martin Adrian Newey upozornil na vážný technický problém nového motoru Honda, který podle něj může představovat zdravotní riziko pro jezdce. Silné vibrace pohonné jednotky se totiž přenášejí do šasi a následně až do volantu, což podle něj může během několika desítek kol způsobit i trvalé poškození nervů v rukou.

Velké ceny Formule 1 Bahrajnu a Saúdské Arábie jsou v ohrožení kvůli konfliktu na Blízkém východě

Eskalující konflikt na Blízkém východě může výrazně zasáhnout i svět Formule 1. Velké ceny Bahrajnu a Saúdské Arábie, které jsou na programu v dubnu, jsou kvůli raketovým útokům a bezpečnostním rizikům v regionu nejisté. Organizátoři šampionátu nyní pečlivě sledují vývoj situace a v následujících týdnech budou muset rozhodnout, zda se závody vůbec uskuteční.

Krejčí pomohl Portlandu k důležité výhře na palubovce Memphisu

Vít Krejčí pomohl Portlandu k cenné výhře 122:114 na hřišti Memphisu. Český basketbalista dal trojku, k tomu zapsal šest doskoků a tři asistence. Trail Blazers uspěli v přímém souboji týmů ze spodku postupových příček a udělali další krok směrem k play off.

Hertl vystřelil Vegas výhru v prodloužení a Hronek nasbíral tři body

Česká stopa se výrazně zapsala do středečního programu NHL. Tomáš Hertl nejdřív připravil vyrovnání a pak gólem v prodloužení rozhodl o výhře Vegas 4:3 v Detroitu. Filip Hronek zase zazářil gólem a dvěma asistencemi, Vancouver ale i tak padl s Carolinou 4:6. David Rittich inkasoval v Anaheimu čtyřikrát a Islanders odjeli s porážkou 1:5.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama