FotbalŽenský tým Manchester City se loučí s Garethem Taylorem

Ženský tým Manchester City se loučí s Garethem Taylorem

Dívčí kádr Manchester City se rozloučil s hlavním trenérem Garethem Taylorem. Ten odchází pouhý den poté, co dovedl svůj tým k vítězství 2:0 ve čtvrtfinále FA Cupu proti Aston Ville a zajistil tak semifinálový souboj proti obhájci titulu, Manchesteru United.

City se momentálně nachází na čtvrtém místě Women’s Super League, jeden bod za třetím Arsenalem, avšak s jedním odehraným zápasem navíc a s dvanáctibodovou ztrátou na vedoucí Chelsea.

Dvaapadesátiletý Taylor vedl klub od roku 2020 a za tu dobu s ním vyhrál FA Cup v tom samém roce a získal i League Cup v roce 2022. Pod jeho vedením City v minulé sezóně těsně přišlo o titul ve WSL ve prospěch Chelsea pouze kvůli horšímu skóre. Ženy čeká v sobotu finále League Cupu proti Chelsea, což bude první ze čtyř vzájemných utkání v průběhu 12 dní.

Dočasná náhrada 

Do konce sezóny Taylora dočasně nahradí bývalý trenér Manchester City Nick Cushing. Podle informací Sky News se neočekává, že by Cushing zůstal hlavním trenérem i po skončení sezóny, a klub bude v létě hledat nového kouče.

Cushing po svém odchodu z New York City FC zvažoval další kroky mimo City Football Group, než přišla nabídka od Manchester City. Právě ten byl jediným klubem v ženském fotbale, ke kterému by se byl ochoten připojit, ale jeho dlouhodobým cílem zůstavá hledat nové výzvy mimo krátkodobé angažmá v Manchester City.

V oficiálním prohlášení ředitelka klubu Charlotte O’Neil uvedla, že Manchester City si zakládá na soutěžení na nejvyšší úrovni ve WSL a na své vynikající bilanci kvalifikace do evropských soutěží. „Bohužel výsledky v této sezóně zatím nenaplnily tento vysoký standard,“ dodává. 

Návrat ztraceného syna 

Cushing byl trenérem Manchester City již při jejich debutu ve WSL v roce 2014 a o dva roky později je dovedl k jejich jedinému ligovému titulu. Kromě toho s týmem vyhrál FA Cup a dvakrát League Cup, než v roce 2020 odešel do New York City FC, kde v posledních dvou sezónách působil jako hlavní trenér, než byl v listopadu odvolán.

Je načase jít dál 

Gareth Taylor byl kontroverzní postavou, přičemž několik hráček veřejně promluvilo o svých zkušenostech v klubu během jeho působení ve funkci trenéra. Anglická brankářka Ellie Roebuck popsala BBC svůj vztah s Taylorem jako „narušený“. Je sice nestandardní vyměnit trenéra jen několik málo dnů před důležitým utkáním, očividně jsou ale důvody vážné. Cushing bude skvělou náhradou. 

Nejčtenější tento týden

Fantastická Seemanová má zlato a nový rekord mistrovství Evropy

Barbora Seemanová znovu kraluje Evropě. Česká plavkyně získala v Paříži třetí evropské zlato na 200 metrů volný způsob a předvedla nejlepší závod své kariéry. Časem 1:54,38 výrazně překonala vlastní český rekord a zároveň stanovila nový rekord evropských šampionátů.

Rangers schytali další ránu. Z Evropské ligy je vyřadila Jagiellonia, fanoušci tým vypískali

Trápení Rangers pod novým trenérem Derekem McInnesem pokračuje. Skotský celek doma pouze remizoval s Jagiellonií Białystok 1:1 a po celkové porážce 2:3 se loučí s kvalifikací Evropské ligy. Fanoušci na Ibroxu dali po závěrečném hvizdu svou nespokojenost hlasitě najevo.

Los Angeles Lakers mění majitele za rekordních 12,5 miliardy dolarů. Klub kupují Josh Kushner a Bob Iger

Los Angeles Lakers čeká další zásadní změna. Jeden z nejslavnějších basketbalových klubů světa mají za rekordních 12,5 miliardy dolarů koupit podnikatel Josh Kushner, bratr zetě Donalda Trumpa, a bývalý šéf Disney Bob Iger. Pokud transakci schválí vedení NBA, půjde o historicky nejdražší prodej sportovní organizace.

Manuel zvládla semifinále a v Birminghamu zabojuje o evropskou medaili

Lurdes Gloria Manuel potvrdila roli jedné z největších českých nadějí na mistrovství Evropy v Birminghamu. Jednadvacetiletá čtvrtkařka doběhla ve svém semifinále druhá v čase 49,81 sekundy a zajistila si přímý postup. V sobotním finále chce zaútočit na medaili. Kvůli druhému místu sice nedostane ideální dráhu, sama v tom ale velký problém nevidí.

Seemanová i Knedla překonali české rekordy a zazářili v Paříži

Čeští plavci pokračují na mistrovství Evropy v Paříži ve výborných výkonech. Barbora Seemanová překonala český rekord na 100 metrů motýlek a třetím časem prošla do semifinále. Večer do něj ale nenastoupí, protože dá přednost finále své hlavní disciplíny na 200 metrů volný způsob. Národní maximum posunul také znakař Miroslav Knedla.

Český brankář Montrealu zaujal legendu NHL. Carey Price chválí Dobeše

Jakub Dobeš na sebe v Montrealu výrazně upozornil a uznání si vysloužil i od jednoho z nejslavnějších brankářů klubové historie. Carey Price vyzdvihl především sebevědomí a soutěživost českého gólmana. Právě tyto vlastnosti mu podle něj mohou pomoci v dalším boji o pevnou pozici v brankovišti Canadiens.

Cadillac po půlce premiérové sezony mění šéfa. Lowdon dostal padáka, tým přebírá bývalý muž Alpine

Premiérová sezona Cadillacu ve Formuli 1 přináší první velký personální otřes. Stáj překvapivě odvolala šéfa týmu Graemea Lowdona, který celý projekt připravoval na vstup do šampionátu. Jeho místo okamžitě přebírá zkušený Marcin Budkowski. Cadillac změnu označil za plánovaný přechod ve vedení, okolnosti Lowdonova konce ale ukazují na poněkud dramatičtější rozchod.

Elena Rybakina znovu otočila téměř ztracený zápas. Po Osace vyřadila i Gauff a zahraje si o titul

Elena Rybakina předvádí na Canadian Open mimořádnou odolnost. Po dramatickém čtvrtfinálovém obratu proti Naomi Osace zvládla otočit také semifinále s Coco Gauff. Světová dvojka zvítězila 5:7, 6:2 a 6:2 a v Torontu si poprvé v kariéře zahraje finále. V něm ji čeká Iga Swiatek.

Siniaková pokračuje v parádní jízdě a v Torontu si zahraje o titul

Kateřina Siniaková dál potvrzuje své kvality ve čtyřhře. Světová jednička postoupila společně s Shuai Zhang do finále turnaje v Torontu. V semifinále si poradily s dvojicí Tereza Mihalíková a Olivia Nicholls 6:1, 7:5. Česká tenistka tak může získat už 38. deblový titul v kariéře.

PSG obhájilo Superpohár UEFA, Aston Villu sestřelil Doué

Fotbalisté Paris Saint Germain dál sbírají trofeje. V Salcburku porazili Aston Villu 2:1 a podruhé za sebou ovládli Superpohár UEFA. Chviča Kvaracchelija otevřel skóre, sedmnáctiletý Brian Madjo ještě před přestávkou vyrovnal. O vítězství úřadujícího šampiona Ligy mistrů nakonec rozhodl Désiré Doué.

Čejkovi unikla medaile o 48 setin, Seemanová ovládla semifinále dvoustovky

Čeští plavci se na mistrovství Evropy v Paříži znovu výrazně připomněli. Jan Čejka obsadil ve finále závodu na 200 metrů znak páté místo a od bronzu ho dělilo 48 setin sekundy. Barbora Seemanová naopak jasně ovládla semifinále kraulařské dvoustovky. Ve čtvrtek tak může zaútočit na obhajobu evropského titulu.

Messi po smrti otce pochybuje o pokračování kariéry

Lionel Messi prožívá jedno z nejtěžších období svého života. Po smrti otce Jorgeho zveřejnil emotivní dopis, ve kterém se s dlouholetou oporou rozloučil. Devětatřicetiletý Argentinec zároveň připustil, že nyní pochybuje o své další fotbalové kariéře.

Max Verstappen zkritizoval novou F1, vedení mu odpovědělo. Domenicali připomněl, že sport je větší než kterýkoliv jezdec

Nová technická pravidla Formule 1 dál rozdělují paddock. Mezi jejich nejhlasitější kritiky patří Max Verstappen, kterému vadí především charakter závodění a výraznější role elektrické energie. Šéf F1 Stefano Domenicali jeho názor respektuje, zároveň ale zdůraznil, že budoucnost šampionátu nemůže stát na jediném jezdci.

Gian van Veen dorazil na Nový Zéland bez šipek. Před turnajem prosí aerolinky o pomoc

Gian van Veen má před startem New Zealand Darts Masters nečekané starosti. Zatímco nizozemský šipkař už dorazil do Aucklandu, jeho zavazadla zůstala tisíce kilometrů daleko v Paříži. Nová světová dvojka se proto obrátila přímo na aerolinky a žádá o rychlou pomoc.

Menšík na Sheltona nestačil a v Montrealu končí ve čtvrtfinále

Jakub Menšík se na turnaji Masters v Montrealu mezi nejlepší čtyři nedostal. Český tenista ve čtvrtfinále narazil na výborně hrajícího Bena Sheltona a za 73 minut prohrál 3:6, 1:6. Americký obhájce titulu předvedl téměř bezchybný výkon a Menšíkovi nenabídl jediný brejkbol.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama