Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Zelená lavina nezastavuje. Van Gerwen vyhrál další turnaj, ve finále sekl Price

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Opanoval Premier League, World Matchplay a nyní i Queensland Darts Masters. Nizozemský mág Michael van Gerwen proplul australskou zastávkou World Series of Darts bez větších komplikací a došel si již pro sedmnáctou trofej ze světové série. Ve finále mítinku porazil Gerwyna Price 8:5.

  Do australské Townsville zamířilo hned několik světových jmen. Mezi osmi nasazenými nechyběli Dimitri Van den Bergh, Jonny Clayton nebo Gerwyn Price, jenž je právě nyní světovou jedničkou. Dále se podniku PDC zúčastnil taktéž James Wade, Joe Cullen a Michael Smith. I ženy měly v Townsville zastoupení, na stagi si zahrála Fallon Sherrock.

  Ta sice vypadla hned v prvním kole, ale neprezentovala se špatnými šipkami. Například za stavu 0:3 dokázala zavřít senzačních 160 a zmírnit nástup soupeře, nicméně k výhře to nakonec stejně nepomohlo. Duel ovládl precizně hrající Mathers. Luxusním checkoutem 164 bodů vstoupil do Queensland Darts Masters Dimitri Van den Bergh, Belgičan pak narozdíl od Fallon postupil.

  Zmiňovaný pozdější vítěz se pořádně zapotil snad jen v prvním kole. Bailey Marsh, australský protivník slavné zelené mašiny, hrál výborně a dovedl klání do stavu 5:5. Pak ale 111 nezavřel a MVG trestal. Mladíkovi ze země klokanů tleskala celá hala, odvedl velký kus práce a srdnatě se rval až do konce…

  Druhé kolo, tedy čtvrtfinále, se Holanďanovi podařilo o poznání lépe. Zvítězil 6:1 nad Haupaiem Puhou, navíc Michaelův průměr na tři šipky každým zápasem stoupal… V semifinále se potkal se svým sokem z finále Premier League Joem Cullenem, jemuž se mimochodem podařilo vyřadit favorizovaného Van den Bergha po úžasném čtvrtfinálovém klání. Cullen Van Gerwena trápil. Marně. Holanďan zvítězil 7:5 a mířil do finále.

  Pohár po skalpu světové jedničky

  Zopakovali si nedávný finálový boj z majoru World Matchplay, „The Iceman“ se mohl poučit a napravit svou nedůslednost, jež ho stála zlato a titul z Blackpoolu. Nestalo se, duel měl stejného jmenovatele jako ve Winter Gardens. Radovalo se Nizozemsko, nikoli Wales. Gezzy Price totiž ani nyní nedokázal najít recept na momentální světovou trojku Michaela Van Gerwena, a tak jí podlehl 5:8.

  Van Gerwen po parádním obratu z 1:4 na 8:5 zdvihl nad hlavu již svou sedmnáctou trofej z World Series of Darts a svými dovednostmi stále udivuje šipkařskou veřejnost.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS