HokejZegras čaroval s páskou přes oči, válel i Giroux. All-Star Game ovládla...

Zegras čaroval s páskou přes oči, válel i Giroux. All-Star Game ovládla Metropolitní divize

Neskutečnou show sledovali diváci v T-Mobile Areně v Las Vegas. Legendární NHL All-Star Game bavila nejen v již tradičních disciplínách, ale letos i ve zbrusu nových soutěžích. Bodoval Trevor Zegras, Victor Hedman, Joe Pavelski nebo Jordan Kyrou. Samotné zápasy si podmanila Metropolitní divize.

All-Star Game odšpuntoval souboj o nejrychlejšího bruslaře. Disciplínu, v níž roky dominoval Connor McDavid, letos ovládl jiný borec. S časem 13,550 sekundy zazářil Jordan Kyrou ze St. Louis Blues. Nejtvrdší střelu předvedl obránce Tampy Bay Victor Hedman, nicméně jeho rána, byť byla toho večera nejlepší, rekord Zdena Cháry nepřekonala. Hedman vyslal puk do sítě rychlostí 166 km/h.

Bitva brankářů patřila Campbellovi z Toronta a Vasilevskijmu z Tampy Bay. Ze série nájezdů, které na tuto dvojici golmanů hráči napříč divizemi jeli, zvládli zakročit devětkrát v řadě. Další muži v maskách na zmíněné borce nestačili.

Nájezdy jako takové poté sice vyhrál Alex Pietrangelo, nicméně celou disciplínu neuvěřitelně oživil Trevor Zegras z Anaheimu Ducks. Před trestným střílením si nechal zavázat oči, puk na čepeli zvedl do vzduchu, udělal nesmírně rychlou otočku a dokázal z úhlu zakončit. Aréna ve Vegas byla na nohou.

Úplně nové soutěže se odehrávaly venku před halou. První boj spočíval v trefování ostrůvků na fontáně Bellagio. Nejrychlejší čas předvedl Zach Werenski z Columbusu. A protože All-Star Game pořádalo Las Vegas, nechyběla hazardní hra Black Jack. Hráči trefovali kanastové karty zavěšené ve vzduchu, nejúspěšnějším aktérem byl Joe Pavelski, hráč Dallasu a nejstarší účastník letošních her.

První část All-Star Game uzavřela ikonická střelecká zkouška přesnosti. Úkolem je vyčistit čtyři terče v rozích branky. Nejrychlejší čas vyhrává. Přestože si hráč Pittsburghu Jake Guentzel nevedl vůbec špatně, o výhru přišel kvůli fenomenálnímu výkonu Sebastiana Aha. Hvězda Hurricanes trefila všechny terčíky za necelých jedenáct vteřin a mohla slavit.

Klasické zápasy ovládli hokejisté Metropolitní divize

Pozdější vítězové začali večerní semifinálové klání proti Pacifické divizi a síť rozvlnili už po třinácti vteřinách. Prosadil se náhradník za nemocného Alexe Ovečkina Tom Wilson. Krásný gól pak předvedl nedávný střelec pěti branek v jednom zápase NHL Timo Meier, na výhru to ale nestačilo. Ve druhé bitvě přetlačila Centrální divize tu Atlantickou 8:5.

Finále pak patřilo Metropolitní divizi, zejména legendě Philadelphie Flyers Claude Girouxovi. Veterán NHL se prosadil hned dvakrát a i jeho zásluhou tým kolem Kuzněcova a Hughese zvítězil nad divizí Centrální 5:3. Giroux si odnesl ocenění za nejužitečnějšího hráče All-Star Game NHL 2022.

Příští ročník bude pořádat Florida.

Nejčtenější tento týden

Zverev po pětisetové bitvě získal premiérový titul z French Open

Alexander Zverev se na čtvrtý pokus dočkal vysněného grandslamového triumfu. Ve finále French Open porazil Itala Flavia Cobolliho po více než čtyřhodinové bitvě 6:1, 4:6, 6:4, 6:7 a 6:1. Německý tenista tak prolomil dlouholeté čekání na titul z turnajů velké čtyřky a uzavřel jednu z největších kapitol své kariéry.

Antonelli ovládl chaotickou Velkou cenu Monaka a zvýšil náskok v čele šampionátu

Andrea Kimi Antonelli potvrdil skvělou formu a vyhrál Velkou cenu Monaka 2026. Jezdec Mercedesu si připsal páté vítězství v řadě a výrazně navýšil svůj náskok v průběžném pořadí mistrovství světa. Náročný závod ovlivnily nehody, penalizace i červené vlajky. Na stupně vítězů se vedle Antonelliho postavili Lewis Hamilton a Isack Hadjar.

OKTAGON 89: Rasťo z Ruže ovládl Celebrity Series, hlavní duel skončil předčasně

Turnaj OKTAGON 89 v Bratislavě nabídl několik výrazných výkonů, rychlá ukončení i velká překvapení. Jedním z hlavních příběhů večera se stal Rastislav Zvara, známý z reality show Ruža pre nevestu, který svého soupeře tvrdě ukončil už v prvním kole. Galavečer ale uzavřel smolný závěr titulového souboje mezi Igorem Severinem a Žalgasem Žumagulovem.

Další grandslam pro sehrané duo! Siniaková s Townsend ovládly Paříž

Kateřina Siniaková znovu potvrdila postavení nejlepší deblistky světa. Na Roland Garros vyhrála po boku Američanky Taylor Townsend titul ve čtyřhře žen. Nasazené jedničky ve finále porazily dvojici Anna Danilina a Aleksandra Krunic 6:2, 7:5. Pro českou tenistku jde už o jedenáctý grandslamový triumf v ženském deblu a celkově dvanáctý grandslamový titul v kariéře.

Menšík v Paříži prorazil mezi grandslamovou elitu

Jakub Menšík odehrál na French Open turnaj, který může změnit pohled na jeho další kariéru. Do Paříže nepřijížděl jako jeden z hlavních favoritů, antukové jaro měl spíš nevýrazné a krátce před grandslamem schytal v Hamburku tvrdou porážku. Jenže v areálu Roland Garros se všechno otočilo.

Mirra Andreeva ovládla French Open a poděkovala i sama sobě

Mirra Andreeva završila v Paříži životní turnaj. Ve finále French Open porazila Maja Chwalinska 6:3, 6:2 a získala první grandslamový titul kariéry. Devatenáctiletá tenistka prošla pavoukem s jediným ztraceným setem a na cestě za trofejí využila i zaváhání největších favoritek.

Finálové šílenství v NHL. Vegas vedlo 4:0 a málem odešlo poražené

Hokejisté Vegas zvládli třetí finálový duel NHL a po výhře 5:4 ve druhém prodloužení vedou nad Carolinou 2:1 na zápasy. Golden Knights přitom promarnili náskok 4:0. Hlavními postavami večera byli Tomáš Hertl, který zaznamenal gól a asistenci, a Mitchell Marner, jenž hattrickem přepsal několik historických statistik. O vítězství domácích nakonec rozhodl obránce Shea Theodore.

Královna bílé stopy Zuzana Maděrová má jasno, chce další úspěchy

Olympijská vítězka Zuzana Maděrová má za sebou životní sezonu. Česká snowboardistka ovládla anketu Král bílé stopy, stále přijímá gratulace k triumfu z Itálie a zároveň už naplno pracuje na přípravě na další zimu. Motivaci podle svých slov rozhodně neztratila.

Siniaková s Townsend rozdrtily soupeřky, Menšíkův sen o finále skončil

Český tenis prožil v Paříži další výrazný den. Kateřina Siniaková postoupila po dominantním výkonu do finále ženské čtyřhry Roland Garros. Jakub Menšík naopak svůj životní grandslamový turnaj v semifinále uzavřel, když podlehl favorizovanému Alexandru Zverevovi. Přesto odjíždí z Paříže s cenným výsledkem i výrazným posunem mezi elitou.

Moskva chystá hokejový zápas USA proti Rusku, Ovečkin se ho ale nezúčastní

V Moskvě se 1. července má uskutečnit hokejové utkání mezi americkými a ruskými hráči. Akce navazuje na myšlenku, o které v minulosti hovořili prezidenti Donald Trump a Vladimir Putin. Organizátoři ji představují jako symbolické gesto ke zlepšení vztahů mezi oběma zeměmi. Zatím však vše nasvědčuje tomu, že na ledě se neobjeví hvězdy NHL ani KHL.

Maňasová překonala rekord Kratochvílové a vede evropské tabulky

Česká atletika zažila mimořádně povedený večer. Karolína Maňasová v rakouském St. Pöltenu dvakrát překonala 45 let starý český rekord Jarmily Kratochvílové na 100 metrů. Ve finále navíc zaběhla čas 11,01 sekundy, kterým se dostala do čela letošních evropských tabulek. Výrazný posun zaznamenaly také Lurdes Gloria Manuel, Nikol Tabačková a Tereza Elena Šínová.

Lewis Hamilton si chválí Ferrari. Před Monakem věří, že Scuderia konečně míří správným směrem

Lewis Hamilton začíná po turbulentním přestupu do Ferrari znovu připomínat jezdce, který roky dominoval formuli 1. Sedminásobný mistr světa po povedeném závodě v Kanadě otevřeně promluvil o změnách uvnitř týmu, novém závodním inženýrovi i rostoucí důvěře ve Ferrari. A před Velkou cenou Monaka naznačil, že slavná italská stáj může patřit mezi hlavní favority víkendu.

České volejbalistky slaví v Lize národů druhou výhru, Belgii nedaly šanci

České volejbalistky zvládly na úvodním turnaji Ligy národů v čínském Nankingu další důležitý zápas. Belgii porazily jednoznačně 3:0 na sety a připsaly si druhé vítězství během tří utkání. Cenný triumf je navíc posunul na 14. místo světového žebříčku právě před jejich soupeřky.

Carolina po obratu srovnala finále, Hertlův faul rozhodl prodloužení

Hokejisté Caroliny zvládli ve druhém finále Stanley Cupu dramatický obrat a po výhře 4:3 v prodloužení vyrovnali sérii s Vegas na 1:1. Ještě deset minut před koncem přitom prohrávali o dvě branky. Smutným hrdinou večera se stal český útočník Tomáš Hertl, po jehož vyloučení rozhodl v nastavení Seth Jarvis.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama