FORTUNA:LIGAZáložník Matěj Valenta se vrací do Slavie. Splnil se mi sen, září...

Záložník Matěj Valenta se vrací do Slavie. Splnil se mi sen, září navrátilec z jihu Čech

Pátou letní posilu a návrat odchovance v jednom hlásí fotbalisté pražské Slavie. Do klubu se vrací záložník Matěj Valenta, kterého sešívaní odkoupili z Českých Budějovic. V Edenu podepsal smlouvu do června 2026.

O návratu 22letého středního záložníka se mluvilo už delší dobu. Valenta do celku úřadujícího ligového vicemistra míří z Českých Budějovic. „Matěj udělal v poslední sezoně obrovský posun. Jsme moc rádi, že máme v týmu velkého slávistu, jemuž navíc v aklimatizaci pomůže znalost prostředí i trenérů, kteří jeho potenciál ještě rozvinou,“ uvedl na klubovém webu vršovického celku sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek.

Valenta je slávistickým odchovancem. V roce 2018 za něj debutoval v nejvyšší soutěži. Pak zamířil na hostování do druholigového Ústí nad Labem, poté předloni odešel do prvoligových Českých Budějovic. Valenta sice byl hráčem Dynama, ale Slavia měla v dohodě o přestupu klauzuli o zpětném odkupu za předem daných podmínek, kterou nyní aktivovala.

Přestupová částka se nyní měla pohybovat kolem osmi milionů korun. Český mládežnický reprezentant v české nejvyšší soutěži již nasbíral 41 startů a vstřelil dva góly. „Splnil se mi sen. Vždy jsem se chtěl vrátit, slávista jsem odmala. Tvrdě jsem pracoval, aby se mi to podařilo. Že se tak stane už po dvou letech, je skvělé. Tak rychle jsem to nečekal, asi nikdo. Pořád tomu nemůžu úplně uvěřit,“ doplnil Valenta.

Šikovný středopolař byl v poslední sezoně zápas od zápasu lepší, a tak dostával od budějovického trenéra Davida Horejše víc prostoru. Odehrál 21 utkání a ve druhé polovině ročníku měl pozici v sestavě prakticky jistou.

„Vím, že návrat do Slavie není uzavřené téma. Ale zatím řeším jen Dynamo. Musím hrát dobře, to je rozhodující,“ zmínil letos v únoru pro idnes.cz. Možná ani sám nečekal, jak rychle oblékne červenobílý dres.

Na angažmá na jihu Čech bude vzpomínat pouze v dobrém. „Dvě sezony v Českých Budějovicích mi daly do života i kariéry hrozně moc. Teď se těším, co mě čeká ve Slavii. Chci vyhrávat trofeje a tituly,“ zdůraznil.

„Za tu dobu jsem si město velice oblíbil a poznal nespočet milých lidí, na které budu vzpomínat až do konce života. Ať už to byli spoluhráči, trenéři, další členové realizačního týmu či všichni ostatní zaměstnanci klubu,“ rozloučil se na webu Dynama.

Matěj Valenta se stal pátou letní posilou pražské Slavie. Klub už předtím angažoval obránce Davida Douděru a Eduarda Santose, křídelníka Ewertona a také útočníka Václava Jurečku.

Nejčtenější tento týden

Oleksandr Usyk otevřel dveře k velkému britskému souboji. Fabio Wardley ale nejdřív musí projít tvrdou zkouškou   

Fabio Wardley má před sebou nejdůležitější zápas kariéry. Pokud v Manchesteru porazí nebezpečného Daniela Duboise, může si otevřít cestu k životnímu souboji. Oleksandr Usyk totiž dal jasně najevo, že britského ranaře začíná brát vážně a v budoucnu ho může čekat bitva o sjednocení titulů těžké váhy.

Philadelphia s Vladařem prohrává 0:3 a v NHL stojí nad propastí

Hokejisté Philadelphie nezvládli ani třetí duel druhého kola play off NHL a po porážce 1:4 s Carolinou jim hrozí rychlý konec sezony. Český brankář Daniel Vladař inkasoval čtyřikrát z 30 střel. Hurricanes zatím v letošním play off neprohráli a od postupu do finále Východní konference je dělí jediná výhra.

Luke Littler v Leedsu porazil Humphriese a vyrovnal rekord Premier League

Fenomenální Luke Littler je k nezastavení. V bouřlivé atmosféře v Leedsu ovládl už šestý večer letošní Premier League a vyrovnal vlastní rekord z minulého roku. Ve finále porazil po dramatické bitvě Luka Humphriese 6:5 a znovu potvrdil, že v současnosti nemá na okruhu konkurenci.

Shakira představila oficiální song pro mistrovství světa ve fotbale 2026

Shakira se vrací na fotbalové mistrovství světa s další oficiální písní. Kolumbijská zpěvačka představila skladbu „Dai Dai“, která bude hymnou šampionátu v roce 2026. Turnaj společně uspořádají Spojené státy, Kanada a Mexiko.

Luxus za miliony. VIP vstupenky na UFC v Bílém domě mají stát přes 30 milionů korun

Historicky první profesionální sportovní akce v areálu Bílého domu bude mimořádná nejen svým prostředím, ale i cenami. Za nejluxusnější balíčky na galavečer UFC Freedom 250 mají fanoušci zaplatit částku, za kterou by si mohli pořídit luxusní vilu.

Dostál dovedl Anaheim k výhře ve Vegas

Lukáš Dostál prožil další silný večer v play off NHL. Český brankář chytil 21 střel a pomohl Anaheimu k výhře 3:1 na ledě Vegas. O čisté konto přišel až šest sekund před koncem. Montreal s Jakubem Dobešem naopak padl v Buffalu 2:4.

Gianni Infantino podráždil fanoušky. Za lístek za 50 milionů vám osobně donese hot dog i colu

Ceny vstupenek na fotbalové mistrovství světa dál budí emoce. Prezident FIFA Gianni Infantino nyní rozvířil debatu dalším výrokem, když prohlásil, že fanouškovi, který zaplatí miliony za finálový lístek, osobně přinese občerstvení.

České trio slaví v Římě postup do druhého kola

Český tenis má na antuce v Římě tři další postupující. Vít Kopřiva, Kateřina Siniaková a Tereza Valentová zvládli vstup do turnaje ve dvou setech. Naopak Sára Bejlek končí po porážce s Laurou Siegemund.

Nečas pomohl Coloradu k další výhře nad Minnesotou

Martin Nečas prožil nejlepší večer v letošním play off NHL. Český útočník otevřel skóre, přidal asistenci a výrazně pomohl Coloradu k domácí výhře 5:2 nad Minnesotou. Avalanche vedou v sérii druhého kola už 2:0 a v letošní vyřazovací části stále nepoznali porážku.

Arsenal je po dvaceti letech ve finále Ligy mistrů

Arsenal zvládl semifinále Ligy mistrů a vrací se mezi evropskou elitu. Londýnský klub porazil Atlético Madrid 1:0 a po výsledku 2:1 z obou zápasů slaví postup do finále. Rozhodl Bukayo Saka jediným gólem, který přišel těsně před přestávkou.

O účast na londýnském maratonu 2027 se uchází rekordních 1,3 milionu lidí

Zájem o londýnský maraton dál roste a láme rekordy. Do losování pro ročník 2027 se přihlásilo přes 1,33 milionu lidí. Organizátoři tak hlásí historicky nejvyšší číslo a potvrzují, že závod patří k nejžádanějším na světě.

Francis Ngannou si brousí zuby na Paula. Zároveň také tipnul vítěze bitvy Fury vs. Joshua

Francis Ngannou znovu míchá kartami světa bojových umění. Po návratu do MMA připustil, že ho láká boxerský souboj s Jakem Paulem. A rozhodně nešetří sebevědomím. Vedle toho přidal i svůj pohled na dlouho očekávaný střet Furyho s Joshuou.

Max Verstappen opět ožil, Isack Hadjar v Miami havaroval 

Zatímco Max Verstappen po slabším úvodu sezony znovu našel ztracené tempo a přiblížil se špičce, jeho týmový kolega Isack Hadjar v Miami tvrdě narazil. Jeden víkend, dva zcela odlišné příběhy v barvách Red Bullu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama