ŠipkyZačal šipkařský turnaj World Grand Prix, titul obhajuje světová jednička Gerwyn Price

Začal šipkařský turnaj World Grand Prix, titul obhajuje světová jednička Gerwyn Price

V anglickém Leicesteru bude v následujících dnech pěkně živo, Morningside Arena totiž hostí tradiční turnaj World Grand Prix v šipkách. Pozornost fanoušků pochopitelně směřuje k nejjasnější hvězdě šipkového nebe, kterou je nyní Gerwyn Price. Na pódiu se však představí i legendární Peter Wright či Michael van Gerwen.

Double in – double out. O tomto systému hry uslyšíte jen v souvislosti s jediným mítinkem organizace PDC, a to právě s Grand Prix. Režim, kdy hráči musí leg začít doublem, je totiž velmi zrádný a umí dramaticky míchat kartami v průběhu zápasu. I jasný favorit se tak může velmi snadno trápit s nováčkem, a právě v tom spočívá krása a originalita tohoto šipkařského turnaje.

Změnou oproti loňskému šampionátu je přítomnost fanoušků. Před rokem se kvůli covidovým opatřením hrálo v uzavřené hale v Coventry a organizátoři dbali na přísná opatření, jejichž zapříčením spousta hráčů nakonec ani nenastoupila. Letos je však jiná situace. Velká Británie se pyšní kompletní proočkovaností, a diváci tak již od předchozího turnaje World Matchplay mohou podporovat své favority v hale přímo pod pódiem, nikoli jen z obývacího pokoje.

Úvodní zápasy přinesly zajímavou podívanou

Grand Prix odstartovalo již včera večer zápasem Mervyna Kinga, jenž si poradil s Holanďanem Kleermakerem hladce 2:0, překvapivě v turnaji pokračuje Ross Smith, který stejným poměrem vyřadil známého Joea Cullena. Zvítězil také favorizovaný „Iceman“, ten porazil šikovného Angličana Michaela Smithe.

Obhájce titulu to neměl jednoduché, Smith jej dokázal v zápase pěkně trápit, což sám Price po zápase uznal: „Celkově to byl pohledný zápas, Michael mě svou hrou vyhecoval k perfektním šipkám. Pod tlakem se mi koneckonců hraje nejlépe a jsem schopen předvádět dobré výkony. Mám radost, že jsem to zvládl.“

Grand Prix dnes pokračuje dalšími osmi zápasy prvního kola, do boje se mimo jiné dostanou i ikonický „Snakebite“ Peter Wright či letošní vítěz Premier League a The Masters Jonny Clayton. Program startuje v 19:40.

Šampionát potrvá celý týden, semifinálové souboje svedou hráči v pátek večer a velkolepé finále je v plánu v sobotu od 21:30. Výhru v podobě 110 000 liber z roku 2019 obhajuje Nizozemec Michael van Gerwen, nicméně letošní konkurence je veliká. Kdo se stane čerstvým šampionem World Grand Prix 2021?

Výsledky Night One:

  • Mervyn King 2-0 Martijn Kleermaker (3-2, 3-1)
  • Luke Humphries 2-0 Dirk van Duijvenbode (3-1, 3-2)
  • Stephen Bunting 2-0 Daryl Gurney (3-1, 3-1)
  • Ross Smith 2-0 Joe Cullen (3-0, 3-1)
  • Dave Chisnall 2-1 Mensur Suljovic (3-0, 2-3, 3-1)
  • James Wade 2-1 Damon Heta (3-2, 1-3, 3-2)
  • Gerwyn Price 2-0 Michael Smith (3-1, 3-2)
  • Dimitri Van den Bergh 1-2 Ryan Searle (2-3, 3-1, 2-3)

Program Night Two (4. října 2021):

  • Darius Labanauskas v Brendan Dolan
  • Callan Rydz v Jonny Clayton
  • Vincent van der Voort v Gabriel Clemens
  • Nathan Aspinall v Krzysztof Ratajski
  • Gary Anderson v Ian White
  • Peter Wright v Rob Cross
  • Michael van Gerwen v Danny Noppert
  • Jose de Sousa v Glen Durrant

Nejčtenější tento týden

Světová jednička Sinner se kvůli zranění odhlásil z US Open

Tenisové US Open přišlo krátce před startem o světovou jedničku. Jannik Sinner se kvůli problémům s pravým kolenem z turnaje odhlásil. Pětadvacetiletý Ital nehraje od červencového Wimbledonu a návrat na kurt musí znovu odložit. V New Yorku přitom v roce 2024 získal svůj druhý grandslamový titul.

Antonelli ovládl jediný trénink v Zandvoortu

Kimi Antonelli vstoupil do druhé poloviny sezony formule 1 nejrychlejším časem jediného volného tréninku před Velkou cenou Nizozemska. Lídr šampionátu porazil na okruhu v Zandvoortu Lando Norrise i týmového kolegu George Russella. Max Verstappen na domácí trati zaostal.

Duplantis vyměnil tyč za mikrofon. Nazpíval hymnu pro atletický šampionát

Armand Duplantis přidal ke skoku o tyči další disciplínu. Dvojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman vydal píseň Gold, která se stala oficiální hymnou premiérového World Athletics Ultimate Championship. Na konci zářijového šampionátu v Budapešti ji navíc zazpívá osobně na stadionu.

Ronaldinho se vrací na trávník. Ve 46 letech chce vstřelit jubilejní 300. gól

Fotbalový svět čeká návrat jedné z největších ikon své generace. Legendární Brazilec Ronaldinho se ve 46 letech připojil k italské Ravenně a nevylučuje, že znovu nastoupí k soutěžnímu utkání. Jeho vysněným cílem je symbolický 300. gól kariéry.

Rybakinu zastavilo zranění, Swiatek je v semifinále Cincinnati

Iga Swiatek pokračuje v Cincinnati v obhajobě titulu. Polská tenistka prošla do semifinále poté, co Elena Rybakina kvůli problémům s kotníkem vzdala čtvrtfinálový duel za stavu 1:4. Rybakina zároveň přišla o velkou šanci poprvé v kariéře vystoupat na pozici světové jedničky. Swiatek naopak protáhla vítěznou sérii už na deset zápasů.

Z klece do zákulisí. Bývalý bojovník UFC Jack Shore rozjíždí vlastní organizaci

Jack Shore ukončil profesionální kariéru před necelými dvěma lety, bojové sporty ale neopustil. Bývalý zápasník UFC se nyní pouští do nové role. Jako promotér představí vlastní projekt Stand and Bang, který chce nabídnout atraktivní podívanou bez wrestlingu a boje na zemi.

České duo válí v Cincinnati, Nosková s Bouzkovou jsou v semifinále

Linda Nosková a Marie Bouzková pokračují ve skvělé jízdě na prestižním turnaji v Cincinnati. České tenistky ve čtvrtfinále čtyřhry porazily sedmý nasazený pár Erin Routliffe a Aldila Sutjiadi dvakrát 7:5. Na třetím společném turnaji této sezony tak dosáhly na svůj nejlepší výsledek a nyní je čeká boj o finále.

Sabalenka může přijít o tenisový trůn, její náskok se rychle rozplývá

Aryna Sabalenka se po dlouhých měsících na vrcholu dostala pod vážný tlak. Osmadvacetiletá Běloruska může po turnaji v Cincinnati přijít o pozici světové jedničky. Na její místo útočí Elena Rybakina, které k posunu do čela stačí postup do finále. Sabalenka si situaci zkomplikovala předčasným koncem v osmifinále a před blížícím se US Open navíc řeší kolísavou formu i vlastní emoce.

Carlos Sainz překvapil. S Williamsem podepsal novou víceletou smlouvu

Carlos Sainz bude pokračovat ve Williamsu i po sezoně 2026. Španělský pilot podepsal s britskou stájí novou víceletou smlouvu, přestože v posledních měsících otevřeně pochyboval o své budoucnosti v týmu. Williams si tak krátce po prodloužení kontraktu s Alexem Albonem pojistil kompletní jezdeckou sestavu.

Konec spekulací kolem Verstappena. V Red Bullu zůstane až do roku 2030

Max Verstappen má o své budoucnosti jasno. Čtyřnásobný mistr světa formule 1 prodloužil smlouvu s Red Bullem až do konce roku 2030. Původní kontrakt platil do konce sezony 2028. Osmadvacetiletý Nizozemec tak ukončil spekulace, které ho spojovaly především s Mercedesem a McLarenem.

Česká senzace v Cincinnati! Sára Bejlek skolila světovou jedničku, vypadl i Zverev

Turnaj v Cincinnati přišel v osmifinále o obě nasazené jedničky. Největší senzaci obstarala teprve dvacetiletá Češka Sára Bejlek, která ve dvou setech vyřadila Arynu Sabalenku. Mezi muži se s turnajem rozloučil Alexander Zverev, jehož po velkém obratu zastavil Tommy Paul.

Nick Kyrgios měl pozitivní test na kokain. Australská hvězda nesmí hrát a hrozí jí dlouhý trest

Nick Kyrgios čelí dalšímu vážnému problému. Australský tenista měl během červnového turnaje na Mallorce pozitivní dopingový test na metabolit kokainu a od začátku srpna je předběžně suspendován. Bývalý třináctý hráč světa se k situaci veřejně přiznal, omluvil se a označil své jednání za obrovskou chybu.

Harry Kane se chystá jednat o nové smlouvě. V Bayernu může pokračovat i po příští sezoně

Harry Kane má před sebou poslední rok současné smlouvy s Bayernem Mnichov, odchod z Německa ale zatím neplánuje. Anglický kanonýr potvrdil, že se s vedením bundesligového šampiona chystá zahájit jednání o prodloužení kontraktu. Rozhovory by mohly začít už během několika následujících dnů.

FIFA si podle šéfa Premier League kope vlastní hrob. Masters kritizuje Infantina a žádá změnu

Napětí kolem vedení světového fotbalu dál roste. Výkonný ředitel Premier League Richard Masters ostře zkritizoval prezidenta FIFA Gianniho Infantina kvůli kontroverznímu plánu na částečný prodej komerčních práv. Podle něj si organizace způsobila současnou krizi sama a potřebuje kandidáta, který dokáže fotbal znovu sjednotit.

Hadjar by mohl přijít o Velkou cenu Nizozemska, Red Bull chystá návrat Lawsona

Red Bull řeší krátce před Velkou cenou Nizozemska nečekanou komplikaci. Isack Hadjar si při tréninku v posilovně poranil zápěstí a jeho start v Zandvoortu je vážně ohrožený. Stáj zatím jeho absenci oficiálně nepotvrdila. Pokud však Francouz závod vynechá, do vozu Red Bullu by měl usednout Liam Lawson.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama