13.4 C
Czech
Středa 11. března 2026
TenisZa Atlantik bez Djokoviče. Srb v Indian Wells nehraje, Macháč vyzve Medveděva

Za Atlantik bez Djokoviče. Srb v Indian Wells nehraje, Macháč vyzve Medveděva

Bez srbského tenisty Novaka Djokoviče se rozjel turnaj v americkém Indian Wells. Bývalá světová jednička, která stále odmítá očkování proti nemoci covid-19, nedostala výjimku a startovat tak nemůže. Kdo už ale v zámoří má první zápasy za sebou, jsou Češi. Úspěšnost mají zatím všichni stoprocentní.

Nemohl startovat v Austrálii, odepřeny mu byly i další turnaje. Jediný podnik, na kterém se zatím mohl Novak Djokovič bez vakcíny předvést, byl turnaj v Dubaji. Odsud ho ale vyprovodil český tenista Jiří Veselý. Srb nezažívá zrovna povedený start sezony a kalendářního roku.

Všechno teď navíc umocňuje také fakt, že nemůže startovat v USA. Podniky v Indian Wells a Miami musel Novak vzdát bez boje. „Na oba turnaje jsem byl zapsaný automaticky, ale potvrdili (v centru pro kontrolu a prevenci nemocí), že pravidla pro vstup do země se nezmění. Tudíž nebudu moci v USA hrát,“ napsal na svůj Twitter tenista Djokovič.

Bělehradský rodák už stihl přijít i o post světové jedničky, ze kterého ho vystrnadil Daniil Medveděv. Ruský hráč na rozdíl od svého soka v Indian Wells hrát může a těší se na zítřejší první zápas. Bitvu svede s českým kvalifikantem Tomášem Macháčem, který prošel prvním kolem.

Češi mají skvělou úspěšnost

Takzvaný pátý grandslam, jak se turnaj v Indian Wells přezdívá, odstartoval už včera. Do akce se ihned vrhli také Češi a zatím se jim daří více než slušně. Postup slavily tři tenistky, k nim se přidal jeden tenista. Toho ale ve druhém kole jednoduchá práce rozhodně nečeká.

Macháč přemohl ve dvou setech Australana Popyrina a postoupil, jenomže od postupu do další fáze turnaje ho teď bude dělit světová jednička Medveděv. Rus, který na konci února prohrál s Nadalem finále turnaj v mexickém Acapulcu, začíná až ve druhém kole.

Kromě Macháče se už včera dařilo Tereze Martincové, která porazila 2:0 se ztrátou pouhých tří gamů Britku Watsonovou, přes Rumunku Beguovou postoupila dnes v noci také Kateřina Siniaková a do třetice zvítězila i Marie Bouzková. Ta zdolala ve dvousetové bitvě Číňanku Wangovou.

Další Češka jdou do akce dnes večer, Karolína Plíšková vyzve od 20 hodin Koviničovou z Černé Hory.

Program českých tenistek a tenistů na turnaji v Indian Wells:

  • Koviničová (Černá Hora) vs. Plíšková, 11. března od 20:00,
  • Badosaová (Španělsko) vs. Martincová, 12. března od 20:00,
  • Pegulaová (USA) vs. Bouzková, 12. března od 20:00,
  • Sasnovičová (Bělorusko) vs. Kvitová, 12. března od 20:00,
  • Sakkariová (Řecko) vs. Siniaková, 12. března od 20:00,
  • Vondroušová vs. Frechová (Polsko), 12. března od 20:00,
  • Macháč vs. Medveděv (Rusko), 12. března od 20:00.

Nejčtenější tento týden

Pastrňák rozhodl, Nečas skóroval a čeští brankáři slavili

Čeští hokejisté byli v úterním programu NHL znovu výrazně vidět. Martin Nečas sice pomohl Coloradu gólem, jenže jeho tým doma padl s Edmontonem 3:4. David Pastrňák naopak v prodloužení připravil vítěznou branku Bostonu proti Los Angeles. Radost měli i gólmani Jakub Dobeš a Lukáš Dostál, kteří své týmy podrželi při výhrách.

Ronda Rousey zpět v kleci. Po deseti letech vyzve Carano

Bývalá hvězda smíšených bojových umění Ronda Rousey chce podle svých slov „přepsat svůj konec“, když se po deseti letech vrátí do MMA zápasem proti Gině Carano. Souboj dvou amerických legend se uskuteční 16. května v aréně Intuit Dome.

Donald Trump by podle Infantina uvítal účast Íránu na mistrovství světa

Americký prezident Donald Trump podle prezidenta FIFA Gianniho Infantina uvedl, že íránská reprezentace je na letošním mistrovství světa ve fotbale ve Spojených státech vítána, a to i navzdory probíhajícímu vojenskému konfliktu mezi oběma zeměmi.

Šesti íránským fotbalistkám byl udělen azyl v Austrálii

Příběh íránského ženského fotbalového týmu během asijského šampionátu v Austrálii má nečekané pokračování. Několik hráček se rozhodlo nevrátit do vlasti a požádalo o ochranu. Australská vláda jim nabídla humanitární víza.

Vladař inkasoval šestkrát, Vaněček pomohl Utahu alespoň k bodu

Dva čeští brankáři zasáhli do pondělního programu NHL, ani jeden ale na výhru nedosáhl. Daniel Vladař prožil v dresu Philadelphie velmi těžký večer a po šesti inkasovaných gólech střídal. Vítek Vaněček naopak držel Utah dlouho ve hře, jeho tým však nakonec padl v Chicagu po prodloužení.

Siniaková v Indian Wells vyřadila obhájkyni titulu Andrejevovou

Kateřina Siniaková zvládla v Indian Wells mimořádně těžký zápas a poprvé v kariéře prošla do osmifinále dvouhry. Česká tenistka po téměř tříhodinové bitvě porazila obhájkyni titulu Mirru Andrejevovou 4:6, 7:6, 6:3. V dalším kole narazí na Elinu Svitolinu.

Kämpf se ve Washingtonu těší na novou šanci, debut zatím brzdí administrativa

David Kämpf má za sebou další nečekaný přesun v NHL a v novém působišti zatím sbírá první dojmy. Český útočník po odchodu z Vancouveru přiznal, že ho výměna zaskočila, zároveň ale neskrývá radost z angažmá ve Washingtonu. Do kabiny přišel mezi známé tváře a věří, že týmu brzy pomůže i na ledě.

Ostuda po Old Firm derby. Na hřiště vtrhli fanoušci, zasahovala policie 

Čtvrtfinále Skotského poháru mezi Rangers a Celticem mělo být dalším velkým dílem slavného Old Firm derby. Nakonec se však bude mluvit především o chaotických scénách po závěrečném hvizdu. Po penaltovém rozstřelu, který poslal Celtic do semifinále, totiž na trávník stadionu Ibrox vtrhli fanoušci obou klubů a incidenty nyní vyšetřuje policie i skotská fotbalová asociace.

Luke Littler obhájil titul z UK Open po výhře nad Wadem

Luke Littler obhájil triumf na turnaji UK Open, když ve finále v Mineheadu porazil Jamese Wadea 11:7. Devatenáctiletý mistr světa tak navázal na loňský titul a stal se prvním hráčem od Michaela van Gerwena v letech 2015 a 2016, kterému se podařilo vyhrát „FA Cup šipek“ dvakrát po sobě.

Siniaková prošla v Indian Wells dál, Lehečka s Kopřivou končí

Kateřina Siniaková zvládla v Indian Wells další těžký zápas a po více než tříapůlhodinové bitvě postoupila do třetího kola. Český den na kalifornském turnaji ale zůstal jen napůl povedený. Jiří Lehečka i Vít Kopřiva ve svých duelech skončili a mužská část české výpravy se z dvouhry rychle vytratila.

Vejmelka jako první v sezoně dosáhl na 30 výher, Zacha a Pastrňák táhli Boston

Čeští hokejisté v sobotním programu NHL znovu výrazně promluvili do dění. Karel Vejmelka dotáhl Utah k cenné výhře 5:4 v prodloužení nad Columbusem a jako první brankář v této sezoně dosáhl na metu 30 vítězství. Boston porazil Washington 3:1, Pavel Zacha dal gól a David Pastrňák přidal dvě asistence. Uspěl i Jakub Dobeš, který pomohl Montrealu k obratu v Los Angeles.

Russell vyhrál v Austrálii a Mercedes slaví double

Mercedes vstoupil do nové sezony formule 1 snovým výsledkem. Velkou cenu Austrálie vyhrál George Russell před týmovým kolegou Andreou Kimim Antonellim, třetí dojel Charles Leclerc. Britský pilot potvrdil formu z kvalifikace a oslavil šesté vítězství v kariéře.

Djokovič se vrátil vítězně a myslí na olympiádu

Novak Djokovič se po pauze vrátil na kurty vítězně a v Indian Wells znovu připomněl, že s ním soupeři musí počítat. Otočil zápas s Kamilem Majchrzakem, postoupil do třetího kola a hned nato otevřeně mluvil o tom, že ještě nechce končit. Ve hře zůstávají další tituly i olympijská obhajoba v Los Angeles.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama