Více
  0.6 C
  Czech
  Úterý, 25 ledna, 2022

  Wright znovu usedá na šipkařský trůn. Po úžasném finále zbyly Smithovi oči pro pláč

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dva roky uběhly jako voda a pohár mistra světa zvedá nad hlavu opět skotský showman Peter Wright. Ve finále největšího šipkařského šampionátu přetlačil ve dvanácti setech srdnatě bojujícího Michaela Smithe, jenž měl vysněný titul z major turnaje již po několikáté na dosah, podobně jako v minulosti však končí jen a pouze druhý. „Snakebite“ bere 15 milionů korun a upevňuje si pozici druhého nejlepšího hráče planety.

  Finále jako řemen. Nádherně gradující souboj, znovu vyplněný famózními závěry i dalším průlomem rekordu. Skotsko-anglická strhující bitva přinesla i chvilkové ztráty koncentrace či nepochopitelné chyby na doublech. I přesto se na toto finále bude bezesporu ještě dlouho vzpomínat.

  Duel začal zvolna. Hned druhý leg hráče neskutečně potrápil při zavírání a k vidění bylo dokonce desáté kolo. Smith pak sice zavřel doublem 1, set ale bral na svou stranu Skot. Podobně jako set druhý.

  Anglický „Bully Boy“ má za sebou v minulosti desítky prohraných finále na major turnajích, nelze opomenout nešťastné prohry v rozhodujících bitvách Masters, Matchplaye či Premier League. Finále mistrovství světa navíc hrál již podruhé, premiérovou účast zaznamenal roku 2019. Tehdy skončil na šipkách Van Gerwena. Proto bylo zcela jasné, že i kdyby ztrácel letos na Wrighta šest setů, nedá se a bude se bít až do krve.

  Smith zařadil vyšší rychlostní stupeň a děly se věci. Hlava začala pracovat. Trefoval jednu 180 za druhou, precizně zavíral a po hodině a půl hry se dostal do vedení 5:4 na sety. Navíc šel podávat. Byl ve výhodné situaci, od možná rozhodujícího vedení 6:4 nebyl daleko. Své šance ale nevyužil, nechal „Snakebita“ zavřít a vyrovnat na 5:5.

  Obrat a dýka do zad, to Smith určitě nechtěl

  Tím i nechtěně do té doby chybujícímu Wrightovi vlil krev do žil a ze Skota se stala nezastavitelná lokomotiva. Michaelovi odešla hlava. Peter trefoval vše, co si zamanul, rychle vzal Smithovi podání, brzy vedl 6:5. A set v pořadí dvanáctý už Smith nezvládl. „Snakebite“ jej vyhrál 3:1 a nad hlavu mohl zvednout pohár Sida Waddella.

  Nechybělo mnoho. Po střechu narvaná Alexandra Palace držela Smithovi palce, každý svému domácímu hráči první major titul přál. Smith navíc během zápasu překonal rekord v počtu hozených 180 na jediném MS. Doposud držel rekord Gary Anderson, Michael jej 3. ledna překonal o neskutečných 12 maximálních náhozů. Smith však znovu neuspěl…

  Jeho čas možná ještě přijde, nyní se však sluší oslavovat jiného muže. Svět má staronového šipkařského šampiona! Po bok několikanásobných vítězů mistrovství světa se nyní řadí i skotská legenda Peter Wright!

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Michael Van Gerwen

  Van Gerwen konečně v akci? Za týden startuje první šipkařský major turnaj roku 2022

  Mistrovství světa ovládl podobně jako před dvěma lety Peter Wright, nyní nastal čas na obhajobu vyhraných peněz i na navazujícím major turnaji. Jsou tu The Masters! Klasický turnaj pro 24 nejlepších hráčů světa, na kterém bývají k vidění naprosto nebeské šipky. Do akce by se mohl navíc dostat i po svých covidových potížích Dave Chisnall nebo legendární Michael Van Gerwen.
  Karel Sedláček

  Nevyšlo to. Na šipkařské Q-School neuspěl žádný Čech, Sedláček přišel o kartu

  České šipky bude tento rok na té nejvyšší světové scéně reprezentovat pravidelně pouze Adam Gawlas. Jeho krajané totiž na Q-School neuspěli, domů se vrací bez karty profesionálního šipkaře, a nemohou se tak účastnit všech turnajů pod hlavičkou PDC. Úspěšná nebyla během kvalifikace ani jedna z žen v britské části, Sherrocková i Ashtonová vyšly naprázdno.
  Karel Sedláček

  Boj o karty začíná. Šipkařské kvalifikace se účastní několik hvězd, nechybí Sherrocková ani Sedláček

  Mistrovství světa skončilo a nejbližší major turnaj se odehraje až na konci ledna. Zdá se, že si profesionální šipky dávají měsíční pauzu. Pravdou je však pravý opak! Nejdůležitější část sezony pro mnohé hráče i diváky začíná právě 9. ledna. Je tady Q-School!
  Peter Wright

  Rekordman Wright ovládl fenomenální skotské derby, finálový boj svede se Smithem

  Dvě skotské legendy zazářily v semifinále šipkařského MS. Peter Wright svedl ohromující bitvu se svým dlouholetým přítelem Garym Andersonem, fanoušci byli svědky rekordu v počtu maximálních náhozů za jeden zápas MS a dočkali se téměř nevídaných průměrů. A to ještě Wright málem zavřel na devět šipek. Druhé semifinále ovládl Michael Smith, když si poradil s Jamesem Wadem poměrem 6:3.
  Michael Smith

  Ani „devítka“ nepomohla. Mistr světa Price pohořel na šipkách fantastického Smithe a na MS končí

  Naprosto nevídané. Fascinující. Čtvrtfinálový den na mistrovství světa v šipkách přinesl mnoho emocí a nejednou zvedal diváky ze sedaček. Všichni šipkařští nadšenci dnes byli obohaceni o devítišipkové zavření i konec mistra světa v turnaji. Favorizovaní Wright, Anderson i Wade postoupili. Jen Price svůj duel nezvládl. Sluší se však říci, že to vše byly bitva jako hrom!
  Luke Humphries

  Anglická bitva mladé krve pro Humphriese, s turnajem se rozloučil favorit Cross

  Čtvrtfinále připraveno. Poslední šipky roku 2021 přinesly postup Callana Rydze přes Alana Soutara, Petera Wrighta přes Ryana Searla i Jamese Wadea přes Martijna Kleermakera. Nicméně ty nejzajímavější souboje svedli mladíčci Chris Dobey s Lukem Humphriesem a zkušení veteráni Gary Anderson s Robem Crossem.
  Reklama
  Reklama
  Reklama