Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Wright, Price i van Gerwen. Šipkařská Premier League letos vyzkouší zbrusu nový systém

  Jedna z nejzajímavějších soutěží světa profesionálních šipek se blíží. Ve čtvrtek 3. února odstartuje Premier League of Darts a o zajímavá jména či nečekané změny není nouze. Organizace PDC přišla s osmičkou hráčů, v níž pochopitelně nechybí legendy jako Gerwyn Price, Michael van Gerwen, Peter Wright či Jonny Clayton. Nicméně jedno očekávané jméno chybí. A jedno do ligy nominované naopak mnohé zaskočilo.

  Šipkařským svátkem je nazýváno rok co rok mistrovství světa. Pro obyvatele Velké Británie a Irska je však velikým svátkem i Premier League. Každý týden vítá tuto soutěž jiné město, a tak i obyvatelé zdánlivě zapadlých částí ostrovů mají unikátní možnost na profesionální šipky zavítat.

  PDC připravila plno novinek

  „Na každém zápase záleží,“ aneb motto, které letos ligu definuje. Organizace PDC připravila několik změn, tím hlavním je přestavba systému. Doposud se hrálo formátem každý s každým a počítaly se body do tabulky. Ty se budou započítávat i nadále, nicméně styl každého hracího dne je úplně jiný.

  Fanoušci dostanou příležitost bavit se klasickým play-off pavoukem. Z každého večera vzejde z osmi nasazených šipkařů jeden vítěz, který bude brát pět bodů. Tři body dostane finalista daného dne, dva body si mohou připsat semifinalisté. Výraznou proměnu uvidíme i na pódiu, dlouholetá stálice v podobě terčů firmy Unicorn byla vyměněna za Winmau.

  Letošní ročník začne v Cardiffu, pojďme si představit všechny účastníky.

  Nechybí legendy, ale chybí vítěz majoru

  Do Premier League of Darts jsou nominováni zpravidla první čtyři hráči na žebříčku Order of merit, tudíž je jasné, že letos se můžeme těšit na světovou jedničku Gerwyna Price, úřadujícího mistra světa Petera Wrighta, nizozemskou ikonu Michaela van Gerwena a samozřejmě vítěze UK Open a anglického velikána Jamese Wadea.

  Zbylé šipkaře většinou vybírá PDC dle úspěchů na major turnajích v uplynulém roce. Je tak samozřejmě jasné, že letos uvidíme i Jonnyho Claytona, jenž ovládl mimo jiné i loňskou Premier League, a Roba Crosse. Nebo ne?

  Neuvidíme. Cross sice vyhrál European Championship, nicméně organizátoři dali přednost jiným. Nominován byl tedy již zmíněný Clayton, poté finalista mistrovství světa a světová pětka Michael Smith, dále také nejčerstvější držitel major titulu Joe Cullen a osmičku doplnil velmi překvapivě Skot Gary Anderson. Překvapivě proto, že na rozdíl od Roba Crosse žádný velký úspěch v roce 2021 nezaznamenal.

  První kolo vypukne ve čtvrtek 3. února, premiérový večer hostí Motorpoint Arena v Cardiffu. Bude to show!

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.