Více
  -0.6 C
  Czech
  Pondělí, 17 ledna, 2022

  Wilder po prohře s Furym šílel. Nejprve zkoumal rukavice, pak se choval nesportovně

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jeden z největších boxerských soubojů letošního roku je zdárně u konce. Dovršení trilogie mají za sebou dvě těžké váhy, Tyson Fury a Dentay Wilder. Diváci v Las Vegas přihlíželi strhující bitvě, kterou v 11. kole překlenul na svou stranu britský boxer Fury. Po zápase se ale mluví i o Wilderovi, který se nechoval vůbec ukázkově.

  Tyson Fury versus Deontay Wilder. Souboj, na který čekal celý sportovní svět už od léta. Tehdy přibrzdila Furyho nemoc covid-19, v noci z 9. na 10. října už ale ani jednomu nestálo nic v cestě. Fandové boxu sledovali parádní zápas, který nakonec šel za „Cikánským králem“.

  Trilogii úspěšně završil Tyson Fury. Svou bilanci v ringu tak upravil na 31 vítězství, 1 remízu a celých 0 proher. Brit uhájil pás WBC, překonal depresi, problémy s alkoholem a drogami, myšlenky na sebevraždu a porazil svého soka z USA, který si bitvu vymohl soudně.

  „Nikdy mě nepodceňujte, když je něco v sázce, vždy se předvedu,“ hlásil po zápase Fury. Ani tentokrát se ale neobešla bitva bez kontroverzí. Wilder po posledním utkání nařkl Furyho z podvádění. Podle něj měl mít v rukavicích ocelové pláty, kterými soupeře naprosto demoloval.

  I tentokrát se hrála ta samá písnička. Bylo však jasné, že demolici žádné nepovolené předměty nepomohly. Wilder dokonce před zápasem jedny z rukavic, které měl Fury připravené k boji, rozstřihl. Nic v nich ale nenašel.

  Nejprve rukavice, pak nesportovní gesto

  „Žádné speciální vycpávky neměly. Byl tam jen nacpaný koňský ohon, což také není úplně legální. Ale za mě v pohodě,“ pronesl Wilder. Po zápase už ale takhle sdílný nebyl. Furymu dokonce odmítl projevit jakýkoliv respekt.

  „Po zápase jsem k němu přišel a on mi řekl: ‘Nechci ukazovat žádné sportovní gesto ani projevit respekt,‘“ prohlásil po utkání do mikrofonů BT Sport Fury. „Je to idiot,“ doplnil. Zároveň však dodal, že se za něj bude modlit.

  Fury ničil svého soka celých 11 kol a dvakrát ho poslal na zem. Po ráně v 10. se ještě dokázal zvednout, v tom dalším už se ale jeho tělo bezvládně poroučelo k zemi. „Cikánský král“ tak může slavit. Zařadil se mezi nejlepší boxery všech dob.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  UFC: Dvořák vs. Ronderos

  Jiný měsíc, jiný kalibr. Brazilec je zajímavější, říká po změně plánu UFC bijec Dvořák

  Jiří Procházka na verdikt stále čeká, jeho krajan David Dvořák už si ale může do diáře napsat, kdy ho čeká další fight. Český zástupce v organizace UFC měl původně bojovat v únoru s Číňanem Su Mutaer-ťinem, plány se ale změnili. Do klece půjde až v březnu, navíc proti šestce žebříčku.
  UFC 268

  Nigerijský bijec Usman to na úvod roku přepískl. Běžte se zabít, vzkázal svým haterům

  Kamaru Usman patří v kleci mezi obávané zápasníky, se kterými se chtějí utkat tváří v tvář jen ti neotrlejší. Nigérijec ale na začátek roku 2022 dokázal, že mu neleží v žaludku jen chtiví protivníci. Na svých sociálních sítích vyslal jasný vzkaz svým haterům, které nabádal k tomu, aby se udusili a zabili.
  Francis Ngannou

  Další soupeř pro Furyho. Král těžké váhy tlačí vedení UFC, chce si splnit sen v ringu

  Boxerské souboje celebrit, bývalých sportovců, ale také borců, kteří už udělali kariéry jinde. Ve sportovním světě se v posledních měsících rozmohl trend a chytit by se ho chtěl i další zápasník prestižní organizace UFC. Šampion těžké váhy Francis Ngannou odmítá podepsat novou smlouvu a hlásí, že chce naskočit do ringu.
  Jake Paul vs. Tyron Woodley

  Jake Paul chce přestoupit z ringu do UFC. Na rozhodnutí máš 5 dní, vzkazuje Paul šéfovi Whiteovi

  Youtuber a boxer Jake Paul říká, že by odešel z boxerského světa, pokud by Dan White souhlasil s jeho podmínkami pro vstup do UFC. Podle Fox News White nikdy zápas mimo smlouvu UFC nepovolil. Proto se mladý boxer rozhodl, že přestoupí, aby mohl zápasit se sportovci z UFC. Podle White je Jake příliš hloupý na to, aby takový seznam vymyslel sám.
  Conor McGregor

  Dočká se McGregor dalšího fightu? Mohl by přeskočit řadu a vyzvat šampiona Oliveiru

  Jeden z nejlepších bojovníků všech dob a borec, který pro ránu nejde daleko ani v osobním životě. Conor McGregor léčí zranění nohy, vzpamatovává se z proher, ale zároveň už se těší na další fight. Už v květnu příštího roku by se mohl dočkat, k vzájemnému souboji je nakloněný šampion lehké váhy Charles Oliveira.
  Jorge Masvidal

  Jake Paul provokuje další hvězdu. Pojď do UFC a já ti zlomím čelist, vzkazuje Masvidal

  Rozjetý, nebojácný a kontroverzní. Nějak takhle se mluví o Youtuberovi Jakeu Paulovi, který přešel do světa boxu. Američan má za sebou celkem pět zápasů, z nichž všech pět ovládl. Naposledy porazil bývalého šampiona UFC a zuby si brousí i na další hvězdy. Třeba takový Jorge Masvidal je na jeho seznamu hodně vysoko.
  Reklama

  3 KOMENTÁŘE

  1. Jen aby ted Wilder nerekl ze to bylo od Fury rasisticke, ze ho porazil. Oni se tim ted jinak barevni mocne ohani.

  Comments are closed.

  Reklama
  Reklama