Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Wilder po prohře s Furym šílel. Nejprve zkoumal rukavice, pak se choval nesportovně

  Jeden z největších boxerských soubojů letošního roku je zdárně u konce. Dovršení trilogie mají za sebou dvě těžké váhy, Tyson Fury a Dentay Wilder. Diváci v Las Vegas přihlíželi strhující bitvě, kterou v 11. kole překlenul na svou stranu britský boxer Fury. Po zápase se ale mluví i o Wilderovi, který se nechoval vůbec ukázkově.

  Tyson Fury versus Deontay Wilder. Souboj, na který čekal celý sportovní svět už od léta. Tehdy přibrzdila Furyho nemoc covid-19, v noci z 9. na 10. října už ale ani jednomu nestálo nic v cestě. Fandové boxu sledovali parádní zápas, který nakonec šel za „Cikánským králem“.

  Trilogii úspěšně završil Tyson Fury. Svou bilanci v ringu tak upravil na 31 vítězství, 1 remízu a celých 0 proher. Brit uhájil pás WBC, překonal depresi, problémy s alkoholem a drogami, myšlenky na sebevraždu a porazil svého soka z USA, který si bitvu vymohl soudně.

  „Nikdy mě nepodceňujte, když je něco v sázce, vždy se předvedu,“ hlásil po zápase Fury. Ani tentokrát se ale neobešla bitva bez kontroverzí. Wilder po posledním utkání nařkl Furyho z podvádění. Podle něj měl mít v rukavicích ocelové pláty, kterými soupeře naprosto demoloval.

  I tentokrát se hrála ta samá písnička. Bylo však jasné, že demolici žádné nepovolené předměty nepomohly. Wilder dokonce před zápasem jedny z rukavic, které měl Fury připravené k boji, rozstřihl. Nic v nich ale nenašel.

  Nejprve rukavice, pak nesportovní gesto

  „Žádné speciální vycpávky neměly. Byl tam jen nacpaný koňský ohon, což také není úplně legální. Ale za mě v pohodě,“ pronesl Wilder. Po zápase už ale takhle sdílný nebyl. Furymu dokonce odmítl projevit jakýkoliv respekt.

  „Po zápase jsem k němu přišel a on mi řekl: ‘Nechci ukazovat žádné sportovní gesto ani projevit respekt,‘“ prohlásil po utkání do mikrofonů BT Sport Fury. „Je to idiot,“ doplnil. Zároveň však dodal, že se za něj bude modlit.

  Fury ničil svého soka celých 11 kol a dvakrát ho poslal na zem. Po ráně v 10. se ještě dokázal zvednout, v tom dalším už se ale jeho tělo bezvládně poroučelo k zemi. „Cikánský král“ tak může slavit. Zařadil se mezi nejlepší boxery všech dob.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  3 KOMENTÁŘE

  1. Jen aby ted Wilder nerekl ze to bylo od Fury rasisticke, ze ho porazil. Oni se tim ted jinak barevni mocne ohani.

  Comments are closed.