Více
  11.5 C
  Czech
  Pátek, 15 října, 2021

  Wilder po prohře s Furym šílel. Nejprve zkoumal rukavice, pak se choval nesportovně

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jeden z největších boxerských soubojů letošního roku je zdárně u konce. Dovršení trilogie mají za sebou dvě těžké váhy, Tyson Fury a Dentay Wilder. Diváci v Las Vegas přihlíželi strhující bitvě, kterou v 11. kole překlenul na svou stranu britský boxer Fury. Po zápase se ale mluví i o Wilderovi, který se nechoval vůbec ukázkově.

  Tyson Fury versus Deontay Wilder. Souboj, na který čekal celý sportovní svět už od léta. Tehdy přibrzdila Furyho nemoc covid-19, v noci z 9. na 10. října už ale ani jednomu nestálo nic v cestě. Fandové boxu sledovali parádní zápas, který nakonec šel za „Cikánským králem“.

  Trilogii úspěšně završil Tyson Fury. Svou bilanci v ringu tak upravil na 31 vítězství, 1 remízu a celých 0 proher. Brit uhájil pás WBC, překonal depresi, problémy s alkoholem a drogami, myšlenky na sebevraždu a porazil svého soka z USA, který si bitvu vymohl soudně.

  „Nikdy mě nepodceňujte, když je něco v sázce, vždy se předvedu,“ hlásil po zápase Fury. Ani tentokrát se ale neobešla bitva bez kontroverzí. Wilder po posledním utkání nařkl Furyho z podvádění. Podle něj měl mít v rukavicích ocelové pláty, kterými soupeře naprosto demoloval.

  I tentokrát se hrála ta samá písnička. Bylo však jasné, že demolici žádné nepovolené předměty nepomohly. Wilder dokonce před zápasem jedny z rukavic, které měl Fury připravené k boji, rozstřihl. Nic v nich ale nenašel.

  Nejprve rukavice, pak nesportovní gesto

  „Žádné speciální vycpávky neměly. Byl tam jen nacpaný koňský ohon, což také není úplně legální. Ale za mě v pohodě,“ pronesl Wilder. Po zápase už ale takhle sdílný nebyl. Furymu dokonce odmítl projevit jakýkoliv respekt.

  „Po zápase jsem k němu přišel a on mi řekl: ‘Nechci ukazovat žádné sportovní gesto ani projevit respekt,‘“ prohlásil po utkání do mikrofonů BT Sport Fury. „Je to idiot,“ doplnil. Zároveň však dodal, že se za něj bude modlit.

  Fury ničil svého soka celých 11 kol a dvakrát ho poslal na zem. Po ráně v 10. se ještě dokázal zvednout, v tom dalším už se ale jeho tělo bezvládně poroučelo k zemi. „Cikánský král“ tak může slavit. Zařadil se mezi nejlepší boxery všech dob.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Martin Buday

  Slovenská enkláva v UFC se rozroste. Ke smlouvě se probil „pořízek“ z Trnavy

  UFC. Organizace, o níž sní každý profesionální zápasník. Jen malému množství bijců se ale podaří do elitní společnosti ve Spojených státech americký prodrat. Slovensko v ní mělo až doteď jednoho zástupce, ke Klenovi ale přibude nováček. Smlouvu si svým výkonem zajistil Martin Buday.
  Tyson Fury vs. Deontay Wilder

  Poklopec si nerozepnu, směje se Fury. Před bitvou s Wilderem chce být boxer nažhavený

  Dovršení trilogie je za dveřmi. Už za dva dny vstoupí do ringu Tyson Fury a Dentay Wilder. Vzájemný souboj dvou těžkých vah byl v plánu už na léto, nakonec se ale musel přesunout. Oba borci ladí formu a hlásí, co mají v plánu. „Cikánský král“ Fury si například odepře veškerý sex.
  Muhammad Ali

  Boxer v roli malíře. Obrázky z dílny Muhammada Aliho se prodaly za 20 milionů

  Aukční síně jsou plné předmětů, které dříve vlastnili a používali vynikající sportovci. Kopačky, dresy, basketbalové boty, tenisky, baseballové pálky. To všechno je čas od času k mání. Za téměř 1 milion dolarů se teď ale prodala i celkem velká vzácnost. Obrázky, které nakreslil boxerský velikán Muhammad Ali.
  Mike Tyson

  Koho by rád vyzval Mike Tyson? Pokud dostane balík, do ringu půjde s Loganem Paulem

  Boxerské duely celebrit je tématem, na které se toho v poslední době napovídalo až, až. Zdá se ale, že ještě není všem soubojům konec. Během jednoho z rozhovorů se k trendu vyjádřil i legendární Mike Tyson. Kdyby dostal bijec řádně zaplaceno, nevadilo by mu postavit se tváří v tvář Loganu Paulovi.
  Jon Jones

  Jonese z UFC čeká za další exces soud. Měl zmlátit partnerku, pak zničit policejní auto

  V kleci patří Jon Jones mezi borce, kterých se soupeři neskutečně bojí. To samé se ale bohužel týká i domácnosti, kterou sdílí bijec společně se svou snoubenkou. Minulý pátek ji měl fyzicky napadnout a rozbít nos. Aby toho náhodou nebylo málo, po příchodu policie se bránil zatčení a poničil auto.
  Manny Pacquaio

  Boxerský velikán si balí kurfy. Pacquaio dává ringu sbohem, teď chce být prezidentem

  Svět boxu se loučí s velkým jménem. Manny Pacquaio patří mezi giganty, kteří během své kariéry uštědřily svým sokům tisíce ran. Filipínec se ale ve svých 42 letech rozhodl, že s profi dráhou sekne. Důvod? Celkem zajímavý. Teď už bývalý boxer se rozhodl pro kandidaturu na prezidenta.
  Reklama

  3 KOMENTÁŘE

  1. Jen aby ted Wilder nerekl ze to bylo od Fury rasisticke, ze ho porazil. Oni se tim ted jinak barevni mocne ohani.

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama