Více
  26.6 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Whitlock? De Sousa? Pro Gawlase v suchém triku. Šipkařský talent stoupá žebříčkem

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Česká šipkařská hvězda o víkendu znovu nesmírně zářila. Adam Gawlas si vyšlápl na hráče z absolutní světové špičky a nebýt jedné smolné šipky, hrál by šikula z Návsí čtvrtfinále Players Championship 13. V osmifinále totiž, bohužel, našel přemožitele v Brendanu Dolanovi, jemuž podlehl 5:6.

  Náš talentovaný reprezentant na „playerskách“, tedy Players Championship 12 a 13, znovu bodoval. Nejprve si v sobotu 9. dubna poradil v prvním zápase Lukem Woodhousem poměrem 6:4. A přestože sice ve druhém kole světovou čtyřku a účastníka Premier League Michaela Smithe porazit nedokázal, tu pravou nekompromisní show rozpoutal v neděli.

  Nejdříve smázl relativně hladce legendu svého sportu Australana Simona Whitlocka, poté poslal na hotelový pokoj i Berryho van Peera. Duel s Nizozemcem navíc ukončil spektakulárním způsobem, Gawlas zavřel 106 bodů.

  Pak přišel oříšek. S portugalskou příchutí. Do cesty za osmifinálovou účastí a ziskem bezmála padesáti tisíc korun se postavil Adamův „stájový“ kolega José de Sousa. Bitvy s ním nejsou jednoduché už jen proto, že Portugalec zkrátka umí těžké momenty a zná na Adama vítězný recept. Proto jej v posledních vzájemných kláních s přehledem porážel. Tentokráte však recept nezafungoval.

  Vyrovnaný boj rozsekl až rozhodující jedenáctý leg, ve kterém si Adam počínal fenomenálně. Předvedl neskutečný začátek, po devíti šipkách měl připravených 68 bodů a José nestíhal. Gawlas 68 zavřel a těšil se do osmifinále.

  Tam už, naneštěstí, narazil. Severní Irsko umí být kruté, zvláště když proti vám stojí Brendan Dolan. Muž, jenž jako první v historii zavřel televizní devítku v systému 501 double in double out, rodáka z Třince doslova přetlačil poměrem 6:5. Adam sice padl, není však potřeba věšet hlavu. Reprezentuje české šipky fantasticky a stoupá žebříčkem. Jen tak dál!

  Šipkařští velikáni nešetří chválou

  Vysoce postavený manažer a vedoucí PR v organizaci TSMC a Darts Management Company Paul Woodage vysekl Adamovi po turnajích velkou poklonu: „Gawlas předvádí fantastické šipky. V tomto sportu mnohdy rozhodují doslova milimetry, což se právě českému talentovanému hráči stalo osudným. Jinak by dokráčel bezpochyby daleko, to jsem si jistý.“

  Woodage následně doplnil: „Dolan je velký hráč, a tak dokázal minutý double z Adamovy ruky potrestat. Nic to však nemění na tom, že Adam o víkendu zazářil a rozhodně v něm šipky mají velikou a nadějnou budoucnost,“ dodal šéf PR v TSMC.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ