Více
  0.6 C
  Czech
  Úterý, 25 ledna, 2022

  Vždycky jsem chtěl někoho zabít, pronesl bojovník z UFC. Prý se lidem raději vyhýbá

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Bojové umění? Ne náhodou do něj chodí ti největší rváči a borci, kteří nejdou pro ránu daleko. Případ bijce Seana Stricklanda je ale ještě o něco pozoruhodnější. Do klece si chodí vybít vztek i myšlenky na to, že by někoho zabil. Nad vyjádřením někoho, kdo má smlouvu s UFC, zůstává rozum stát.

  MMA je pojem, který v poslední době táhne. Bojové umění zbožňují fanoušci po celém světě a důvodů je hned několik. Lidé jsou od přírody soutěživí a zejména v minulosti se spory řešily pěstmi. To v současné době ale nepatří mezi zrovna ideální řešení konfliktu.

  Proto se na ně veřejnost raději jen dívá. Borci, kteří se rvou v kleci, jsou válečníky, ranaři, sem tam ale také blázni. K poslední kategorii by se mohl zařadit i Sean Strickland. Ten začínal v bojovými sporty už jako malý. Doma totiž pohádkové dětství rozhodně neprožíval.

  Špatný vztah s otcem, děda ho vedl cestou rasismu a neonacismu.

  Začalo to už ve škole?

  Strickland byl raubíř, kterého vykopli snad z každé školy, do které kdy přišel. Bojovat začal ve 14 letech, o 2 roky později už se hlásil mezi profesionály. Od té doby se rve. Na kontě má 27 zápasů, z nichž hned 24 přetavil ve vítězství. Prohru musel zkousnout třikrát.

  Jen o kráse to ale není. Rodák z Kalifornie si chodí vybít zlost. A také zneškodnit myšlenky na to, že by někoho zavraždil. „Vždycky jsem chtěl někoho zabít. V mém životě nastaly situace, kdy jsem se opravdu snažil zmanipulovat situaci tak, abych mohl někoho zabít, ale nevyšlo to,“ šokoval Strickland. „To je hlavní důvod, proč nemám sociální život,“ pokračoval před pár měsíci.

  „Vždycky říkám, že rozdíl mezi mnou a spoustou lidí, kteří se dívají na Dextera nebo Punishera, je v jedné věci. Já jsem dříve přemýšlel nad tím, jak udělat, abych někoho zabil,“ prozradil pro MMA Fighting. Matka ho pak ale naštěstí vzala na trénink.

  „Fantazíroval jsem, což je důvod, proč mě máma vzala na trénink. Jakmile o tom začnete přemýšlet, dostáváte se do situací, abyste svou fantazii předvedli. A trénink mi umožnil, aby se fantazie zastavila. Ale nebýt toho, pořád o tom sním,“ doplnil Strickland.

  Tak to vidíte. MMA je pro některé umění, pro jiné cesta od problémů. Nebýt bojů v kleci, Strickland by místo slávy v UFC nejspíš pobýval ve vězeňské cele.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Jiří Procházka

  Na českou MMA scénu padá bomba. Procházka může přepsat historii, v UFC zabojuje o titul

  Může se stát šampionem. Může se stát šampionem UFC. A může se stát vůbec prvním Čechem, kterému se povede získat pás šampiona v této prestižní organizaci. Řeč je o Jiřím Procházkovi, českém MMA bojovníkovi, jemuž se doposud v Japonsku, USA i Spojených arabských emirátech dařilo při zápasení vlastně vše, co si zamanul. A nyní může svým výkonům nasadit královskou korunu. Dle zahraničních médií jej totiž čeká titulový zápas s Gloverem Teixeirou.
  UFC: Dvořák vs. Ronderos

  Jiný měsíc, jiný kalibr. Brazilec je zajímavější, říká po změně plánu UFC bijec Dvořák

  Jiří Procházka na verdikt stále čeká, jeho krajan David Dvořák už si ale může do diáře napsat, kdy ho čeká další fight. Český zástupce v organizace UFC měl původně bojovat v únoru s Číňanem Su Mutaer-ťinem, plány se ale změnili. Do klece půjde až v březnu, navíc proti šestce žebříčku.
  UFC 268

  Nigerijský bijec Usman to na úvod roku přepískl. Běžte se zabít, vzkázal svým haterům

  Kamaru Usman patří v kleci mezi obávané zápasníky, se kterými se chtějí utkat tváří v tvář jen ti neotrlejší. Nigérijec ale na začátek roku 2022 dokázal, že mu neleží v žaludku jen chtiví protivníci. Na svých sociálních sítích vyslal jasný vzkaz svým haterům, které nabádal k tomu, aby se udusili a zabili.
  Francis Ngannou

  Další soupeř pro Furyho. Král těžké váhy tlačí vedení UFC, chce si splnit sen v ringu

  Boxerské souboje celebrit, bývalých sportovců, ale také borců, kteří už udělali kariéry jinde. Ve sportovním světě se v posledních měsících rozmohl trend a chytit by se ho chtěl i další zápasník prestižní organizace UFC. Šampion těžké váhy Francis Ngannou odmítá podepsat novou smlouvu a hlásí, že chce naskočit do ringu.
  Jake Paul vs. Tyron Woodley

  Jake Paul chce přestoupit z ringu do UFC. Na rozhodnutí máš 5 dní, vzkazuje Paul šéfovi Whiteovi

  Youtuber a boxer Jake Paul říká, že by odešel z boxerského světa, pokud by Dan White souhlasil s jeho podmínkami pro vstup do UFC. Podle Fox News White nikdy zápas mimo smlouvu UFC nepovolil. Proto se mladý boxer rozhodl, že přestoupí, aby mohl zápasit se sportovci z UFC. Podle White je Jake příliš hloupý na to, aby takový seznam vymyslel sám.
  Conor McGregor

  Dočká se McGregor dalšího fightu? Mohl by přeskočit řadu a vyzvat šampiona Oliveiru

  Jeden z nejlepších bojovníků všech dob a borec, který pro ránu nejde daleko ani v osobním životě. Conor McGregor léčí zranění nohy, vzpamatovává se z proher, ale zároveň už se těší na další fight. Už v květnu příštího roku by se mohl dočkat, k vzájemnému souboji je nakloněný šampion lehké váhy Charles Oliveira.
  Reklama
  Reklama
  Reklama