FORTUNA:LIGAVýbuch Slavie zamíchal pořadím ligy, proti Plzni se bude hrát o všechno....

Výbuch Slavie zamíchal pořadím ligy, proti Plzni se bude hrát o všechno. Komplikace, ví Jurásek

Pokud mělo první kolo nástavby české nejvyšší fotbalové soutěže jedno společné, byly to góly. Hodům přihlíželi diváci v Českých Budějovicích, v Plzni, v Teplicích, na Letné, ale hlavně na hřišti v Mladé Boleslavi, kde změřily síly týmy Hradce Králové a pražské Slavie. Výsledek? Více než překvapivý.

FORTUNA:LIGA se přesunula do své druhé fáze. Ligová tabulka se rozdělila do tří skupin, jedné o titul, druhé o umístění a třetí o záchranu. První hrací víkend nabídl fanouškům velice zajímavou podívanou s překvapivými výsledky. Řeší se zejména ztráta až doteď první Slavie se šestým Hradcem.

Úřadující šampioni z pražské čtvrti Vršovice jeli do Lokotrans arény, kde „Votroci“ hrají své domácí zápasy, natěšení. Věděli, že hrají s papírově nejhorším soupeřem skupiny o titul. Jenomže to byl Hradec, který diktoval tempo bitvy. Už ve 35. minutě se těšil ze tří vstřelených branek a jedné inkasované.

Hradec porazil Slavii naposledy před deseti lety, teď po heroickém výkonu slavil znovu. Slavia prohrála 3:4, přišla o první místo na úkor Plzně, která doma porazila Slovácko a má dva body náskok, a ví, že už si nemůže dovolit klopýtnout. Už v neděli vyzve právě Viktorii a ví, že právě v tomto souboji se zřejmě rozhodne o titulu.

„Určitě je to komplikace. Chtěli jsme bodovat za tři, bohužel se nám to nepodařilo. Teď si nemůžeme dovolit žádnou ztrátu. Ale věřím, že to zvládneme,“ říkal po zápase jeden ze slávistických střelců David Jurásek. Ani jeho nádherná trefa bohužel pro Slavii body neznamenala.

„Byl to skvělý fotbal, bohužel se špatným výsledkem pro nás. Domácí předvedli velkou kvalitu v útočné fázi, my jsme celý zápas dotahovali, z čehož rezultovaly situace, které byly. Výborný zápas ve výborné kulise, jsme rádi za návštěvu, zápas jsme si ale udělali strašně těžký,“ doplnil Jindřich Trpišovský.

Průšvih Jablonce, Dynamo blízko konci

Kromě skupiny o titul se hrály také další důležité zápasy. Ve skupině o umístění se týmy rvou v pavouku o prémii jednoho milionu korun a před domácí odvetou si vytvořila náskok jednoho gólu Mladá Boleslav. Ta v přestřelce na Střeleckém ostrově zdolala Dynamo těsně 3:2. Ve druhém zápase skupiny se podařilo proti Liberci vytěžit maximum domácí Olomouci. Zápas, který přerušily kroupy, vyhrála 1:0.

Třetí utkání v řadě prohrál ve skupině o záchranu Jablonec. Ten doma nestačil na Pardubice a přiblížil se hrozbě sestupu. Klub, který sídlí ve městě na severu Čech, je v současné době předposlední a příští týden bude hrát s Karvinou, která celou tabulku podpírá. Výběr kouče Petra Rady, který se ještě na začátku letošní sezony rval v základní skupině Evropské konferenční ligy, bude hrát o všechno. Pokud prohraje, bude jednou nohou ve druhé lize.

„Je to katastrofální. Kdyby mi někdo řekl před sezonou, že budeme hrát o záchranu a budeme dokonce na patnáctém místě, nikdo by tomu asi nevěřil. Bohužel, takový fotbal někdy je. Každý si uvědomuje vážnost situace,“ říká záložník Tomáš Malínský.

Výsledky prvního kola nástavby FORTUNA:LIGY:

Nejčtenější tento týden

Anaheim slaví postup, Dostál zastavil Edmonton

Lukáš Dostál si po nepovedeném pátém duelu spravil chuť ve velkém stylu. Český brankář pochytal 25 střel, pomohl Anaheimu k výhře 5:2 nad Edmontonem a Ducks poslal do druhého kola play off NHL. Spolu s nimi slaví také Minnesota, která stejným výsledkem vyřadila Dallas.

Aberdeen rozhodne. Michael Van Gerwen nastoupí proti Humphriesovi v klíčové bitvě o play-off

Premier League Darts vstupuje do závěrečné fáze a tlak stoupá. V Aberdeenu se na Night 13 střetnou dvě velká jména, Michael van Gerwen a Luke Humphries, v zápase, který může zásadně zamíchat pořadím v boji o elitní čtyřku.

Mohamed Salah se vrátí na Anfield. Liverpoolská legenda chce stihnout rozlučku 

Zranění přišlo v nejméně vhodný moment, kdy se jeho éra v Liverpoolu chýlí ke konci. Mohamed Salah ale podle prvních zpráv neřekl poslední slovo a fanoušci slavného klubu tak stále věří, že svou hvězdu uvidí na hřišti ještě jednou.

Vladař zazářil a poslal Flyers dál, druhou nulou řídil postup, Dobeš vychytal Montrealu mečbol

Čeští brankáři výrazně promluvili do play off NHL. Daniel Vladař zazářil v brance Philadelphie, proti Pittsburghu pochytal všech 42 střel a dovedl Flyers k výhře 1:0 v prodloužení i k postupu do druhého kola. Jakub Dobeš zase pomohl Montrealu k vítězství 3:2 nad Tampou Bay a Canadiens vedou v sérii 3:2 na zápasy.

Bezpečnost FIFA MS 2026 není jistá. Bílý dům žádá obnovení klíčového úřadu 

Přípravy na fotbalové mistrovství světa ve Spojených státech komplikují politické spory i bezpečnostní incident ve Washingtonu. Bílý dům varuje, že bez plně funkčního ministerstva vnitřní bezpečnosti může být organizace turnaje ohrožena. FIFA zatím mlčí. 

Fabio Wardley poslal jasný a tvrdý vzkaz svému soupeři Duboisovi

Souboj dvou ranařů slibuje krev už od prvního gongu. Fabio Wardley chce v titulovém zápase proti Danielu Duboisovi rozpoutat otevřenou bitvu bez taktizování. V Manchesteru půjde o pás organizace WBO a podle všeho i o rychlý a nekompromisní průběh.

Pastrňák rozhodl v prodloužení a udržel Boston ve hře

David Pastrňák znovu ukázal, proč patří mezi největší lídry Bostonu. Český útočník rozhodl pátý zápas série proti Buffalu krásným blafákem v prodloužení. Bruins vyhráli 2:1 a snížili stav série na 2:3. Jejich sezona tak pokračuje a série se vrací do Bostonu.

Pardubice po čtrnácti letech slaví titul

Pardubické Dynamo se vrátilo na extraligový trůn. V šestém finále vyhrálo v Třinci 5:4 po prodloužení a celou sérii ovládlo 4:2 na zápasy. Hlavní roli sehrál Roman Červenka, který dal dva góly a v čase 60:57 rozhodl o zlaté tečce za sezonou.

Lehečka v Madridu přehrál Musettiho a jde do čtvrtfinále

Jiří Lehečka dál září na antukovém Masters v Madridu. Český tenista zvládl osmifinále proti Lorenzu Musetti, kterého porazil jasně 6:3 a 6:3. Na kurtu působil jistě, dobře servíroval a soupeře často tlačil agresivní hrou. Ve čtvrtfinále ho čeká Arthur Fils.

Mercedes pod tlakem. Toto Wolff musí krotit ambice svých jezdců

Tři závody, tři dominantní víkendy a dvojice jezdců na čele šampionátu. Mercedes vstoupil do sezony 2026 ve velkém stylu. Šéf týmu Toto Wolff však upozorňuje, že boj mezi Georgem Russellem a Kimim Antonellim má jasná pravidla.

Vladařovi rozhodl smolný odraz, Vejmelka padl v prodloužení

Českým brankářům pondělní program play off NHL radost nepřinesl. Daniel Vladař s Philadelphií nevyužil druhý mečbol proti Pittsburghu a po porážce 2:3 vede jeho tým už jen 3:2 na zápasy. Karel Vejmelka s Utahem sahal po velkém obratu proti Vegas, jenže Golden Knights nakonec vyhráli 5:4 v prodloužení a srovnali sérii na 2:2.

Plíšková v Madridu prošla do čtvrtfinále

Karolína Plíšková pokračuje v Madridu ve výborné jízdě. Česká tenistka zvládla osmifinále proti Solaně Sierře a po výhře 6:4, 6:3 si zahraje o semifinále. Bývalá světová jednička zároveň výrazně posílí svou pozici v žebříčku a přiblíží se návratu do elitní stovky.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama