Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Všechno je jinak. Conte byl na cestě do United, teď usedne na lavičku Tottenhamu

  Rošády v anglické nejvyšší fotbalové soutěži jsou pomalu tady. Právě v téhle soutěži se často mění trenéři jako na běžícím pásu a jinak tomu není ani letos. Křeslo už opustil kouč Watfordu, k němu se teď přidal i ten, který vedl Tottehnam. Klub už ale podle všeho získal náhradníka.

  Nový ročník anglické Premier League se pomalu blíží k času Vánoc. Pro některé jde o čas, kdy se chystá krásná porce svátečních zápasů, pro jiné ale tohle období představuje signál pro změnu. Několik zápasů je minulostí, tým je na tom všelijak. Nějak takhle přemýšleli i v Tottenhamu.

  Trenér Nuno Espirito Santo na lavičce Spurs skončil po pouhých čtyřech měsících. Výběr ze severu Londýna je na tom bledě. Nedaří se mu v lize, je až devátý, prohrál derby s Arsenalem, v Evropské lize nestačil na holandský Arnhem. Poslední kapkou pak byla víkendová porážka s United.

  „Nuno a jeho trenérský tým u nás chtěli uspět a je nám líto, že musíme takové rozhodnutí dělat. Vždy u nás bude vítaný,“ zní z oficiálního prohlášení Tottenhamu. Kdo místo něj? O tom už mají média na Ostrovech jasno. Přijít má kouč, který byl krok od přesunu do United.

  Ital, který dovedl k titulu Chelsea i Inter

  Víkendový souboj mezi Tottehnamem a Manchesterem United měl zajímavý podtext. V týdnu se totiž mluvilo o tom, že by mohl lavičku „Ďáblů“ opustit Ole Gunnar Solskjaer. Ten nakonec přežil a proti Spurs měl poslední šanci. Tu chytil za pačesy a u týmu pokračuje.

  Už tehdy se ale mluvilo o jeho náhradě. Tou měl být v trenérském křesle United italský lodivod Antonio Conte. Přesunu zpět na Ostrovy, kde už vedl Chelsea, byl nakloněný, vedení Manchesteru ale nakonec jeho služby nepotřebuje. Jinde ale Conte pomůže.

  A to v Tottenhamu. Vedení klubu by ho mělo představit jako hlavního trenéra v dohledné době. „Smlouva do června 2023 bude podepsána v úterý. Ústní dohoda je uzavřena. Conte se vrací do Premier League,“ informoval uznávaný novinář Fabrizio Romano.

  Conte je od léta bez angažmá, vloni však dovedl k titulu Inter Milán a ukončil na Apeninském poloostrově nadvládu Juventusu. Ten trénoval s krátkou pauzou mezi lety 2011 a 2015, pak vedl i nároďák Itálie a Chelsea.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.