Americký fotbalVsadil na sebe a prohrál. Hráč NFL léčil psychiku sázením na vlastní...

Vsadil na sebe a prohrál. Hráč NFL léčil psychiku sázením na vlastní tým, teď bude pykat

O tom, že sázet se mnohdy nevyplácí, by mohl vyprávět Calvin Ridley, wide receiver Atlanty Falcons. Americký hráč se v listopadu loňského roku ocitl na marodce a psychické problémy se rozhodl řešit ne zrovna ideálně. Sázel na zápasy jeho vlastního týmu, NFL vše zjistila a udělila mu trest. Na hřiště se nepodívá minimálně rok.

Nejlepší ligu amerického fotbalu na planetě hraje Calvin Ridley od roku 2018. A až doteď si vedl celkem slušně. Do dresu Atlanty Falcons se navlékl v několika desítkách zápasů, na kontě už má ale také pády. Během listopadu loňského roku by kvůli psychickým problémům umístěn na marodku. Tam se všechno změnilo.

Frustraci totiž wide receiver vyřešil sázením. Peníze, v přepočtu přibližně 30 tisíc korun, sypal na zápasy jeho Atlanty i dalších týmů NFL. Což rozhodně dělat neměl. Vedení soutěže úzce spolupracuje se sázkovými kancelářemi a informace se k němu donesla téměř okamžitě. Vyšetřování probíhalo až doteď.

Výsledek? Ridley poškodil integritu soutěže a její důvěryhodnost, takže po dobu neurčitou nesmí hrát. Trest má minimálně na rok, poté se může všechno ještě o kus prodloužit. Pro hráče hraje do karet fakt, že nic neovlivňoval, o jeho sázkách navíc nic nevěděl ani žádný z jeho týmových kolegů. I tak má ale problém.

„Se sázením nemám problém. Udělal jsem chybu, ale pokud mě znáte, znáte i můj charakter,“ napsal na svůj Twitter.

Není to poprvé

NFL už podobným problém řešila v minulosti. Jistý Josh Shaw z Arizony sázel na svůj tým v roce 2019 a trest mu vypršel vloni. Do týmu ho už ale nikdo nechce, takže v lize zřejmě skončil. Zda čeká podobný osud i na Ridleyho, ukáže až budoucnost.

„Je to zodpovědnost každého hráče, trenéra, majitele, herního funkcionáře a jakéhokoliv zaměstnance ligy. Po celá desetiletí bylo sázení na zápasy NFL považováno za jedno z nejvýznamnějších porušení ligové politiky, které vyžaduje sankci,“ pronesl komisař NFL Roger Goodell.

Ridley může požádat o zmírnění trestu, sám ale tak prý udělat nechce. Zpátky do zápřahu se může dostat až v únoru roku 2023.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Serena Williams získala divokou kartu do dvouhry ve Wimbledonu

Serena Williams znovu nastoupí do wimbledonské dvouhry. Sedminásobná šampionka dostala od pořadatelů poslední volnou divokou kartu a ve 44 letech si zahraje grandslamový singl poprvé po téměř čtyřech letech. Vedle toho nastoupí také do čtyřhry po boku své sestry Venus.

Toto Wolff chystá změnu pravidel v Mercedesu. Hamilton po triumfu ve Španělsku znovu vstupuje do boje o titul

Souboj o mistrovský titul ve Formuli 1 dostává nový rozměr. Šéf Mercedesu Toto Wolff připustil, že stáj bude muset přehodnotit pravidla pro vzájemné souboje George Russella a Kimiho Antonelliho. Důvodem je rostoucí hrozba v podobě Lewise Hamiltona, který po vítězství ve Velké ceně Španělska výrazně oživil své šance na zisk rekordního osmého titulu mistra světa.

Mohamed Salah ukončil dlouhé čekání. Egypt slaví historicky první vítězství na mistrovství světa

Po letech zklamání přišel okamžik, na který egyptský fotbal čekal téměř celé století. Mohamed Salah dovedl reprezentaci k historicky prvnímu vítězství na mistrovství světa, když dvěma klíčovými momenty ve druhém poločase zlomil odpor Nového Zélandu. Egypt je nyní velmi blízko postupu do vyřazovací fáze a jeho největší hvězda konečně prožila vysněný okamžik na největší fotbalové scéně.

MS ve fotbale nabídlo dominanci Španělska, další překvapení Kapverd i trápení Belgie

Druhé kolo skupin mistrovství světa přineslo několik výrazných příběhů. Španělsko napravilo zaváhání z úvodního zápasu a rozstřílelo Saúdskou Arábii. Kapverdy znovu zaskočily favorita, když po remíze se Španělskem obraly také Uruguay. Belgie naopak ani napodruhé nedokázala zvítězit a po bezbrankové remíze s Íránem si zkomplikovala boj o postup.

Nosková ovládla Berlín a poprvé je v TOP 10

Linda Nosková má za sebou největší týden dosavadní kariéry. Na travnatém turnaji WTA 500 v Berlíně porazila ve finále světovou čtyřku Jessicu Pegula 6:4, 4:6, 6:3, získala druhý titul na okruhu WTA a poprvé se posune do elitní desítky žebříčku. V pondělí bude desátou hráčkou světa a znovu českou jedničkou.

Češi jdou v Mexiku do zápasu bez úniku

České fotbalisty čeká na mistrovství světa zápas, ve kterém už nemají prostor na počítání. Po porážce 1:2 s Koreou a remíze 1:1 s Jihoafrickou republikou mají ve skupině jediný bod a proti domácímu Mexiku potřebují zvítězit. Záložník Michal Sadílek ví, že v Aztéckém stadionu půjde o jednu z nejtěžších zkoušek, jakou může reprezentace na šampionátu dostat.

Bouzková má titul z trávy, Viďmanová slaví průlom do stovky

Český ženský tenis zažil povedenou neděli se dvěma výraznými triumfy a jedním zklamáním. Marie Bouzková ovládla turnaj WTA 250 v Nottinghamu, získala čtvrtý titul na hlavním okruhu a poprvé slavila na trávě. Darja Viďmanová ve Figueira da Foz potvrdila životní týden, vyhrála podnik WTA 125 a definitivně se posouvá do elitní stovky žebříčku.

Nizozemský královský pár cestoval za fotbalem napříč USA, večer slavil v kabině

Nizozemský král Willem Alexander a královna Máxima prožili na mistrovství světa mimořádně nabitý den. Nejprve sledovali vysokou výhru Nizozemska nad Švédskem v Houstonu, poté se přesunuli do Kansas City, kde byli u historického úspěchu Curacaa. Ostrovní země získala po remíze s Ekvádorem svůj první bod na světovém šampionátu.

Stanley Cup slavilo s Carolinou v Raleighu přes 150 tisíc fanoušků

Oslavy druhého Stanley Cupu v historii Caroliny Hurricanes přilákaly do centra Raleighu obrovské davy. Podle odhadů dorazilo více než 150 tisíc lidí. Hokejisté si triumf užili při tradičním průvodu městem a následném setkání s fanoušky.

Skotové řeší penalty po porážce s Marokem

Skotsko na mistrovství světa padlo s Marokem 0:1 a po utkání v Bostonu zůstaly hlavním tématem dvě sporné penaltové situace. Tým trenéra Stevea Clarkea cítil, že minimálně jeden zákrok měl skončit pokutovým kopem. Zároveň ale hráči i kouč uznali, že samotné verdikty rozhodčího porážku nevysvětlují.

Chaos v Monaku pokračuje. Mercedes stáhl protest, bitva o Gaslyho pódium ale nekončí

Kontroverze kolem výsledků Velké ceny Monaka Formule 1 ještě zdaleka neskončila. Zatímco Mercedes se rozhodl stáhnout žádost o přezkum výsledků po navrácení třetího místa Pierru Gaslymu, jiné stáje pokračují v právní bitvě. McLaren a Red Bull se obrátily na Mezinárodní odvolací soud FIA, který bude celou kauzu znovu posuzovat.

Kapitán marocké reprezentace Hakimi půjde před soud kvůli obvinění ze znásilnění

Kapitán marocké reprezentace Achraf Hakimi bude ve Francii čelit soudu kvůli obvinění ze znásilnění. Potvrdili to francouzští prokurátoři i odvolací soud. Fotbalista obvinění dlouhodobě odmítá a tvrdí, že se stal terčem útoků kvůli své slávě.

Sparta si na Gudase zřejmě ještě počká

Návrat Radka Gudase do české extraligy zatím nevypadá příliš reálně. Zkušenému obránci sice po sezoně končí smlouva v Anaheimu, podle aktuálních informací však o něj dál stojí kluby NHL. Ve hře navíc figuruje i velmi překvapivá varianta, která by ještě před pár měsíci působila téměř neuvěřitelně.

Joe Joyce vyhlíží odvetu s Duboisem. Nejprve ale musí zvládnout návrat po roce mimo ring

Britský boxer Joe Joyce se po více než roční pauze vrací mezi provazy s jasným cílem: znovu se přiblížit světové špičce. Zkušený boxer otevřeně přiznal, že by rád poměřil síly s úřadujícím šampionem organizace WBO Danielem Duboisem. Než však začne přemýšlet o titulových duelech, čeká ho důležitá zkouška v podobě souboje s neporaženým Artemem Suslenkovem.

Čeští fotbalisté po remíze s JAR ztratili výhodu v boji o postup

Čeští reprezentanti na mistrovství světa v USA remizovali ve svém druhém vystoupení s Jihoafrickou republikou 1:1. V Atlantě přitom vedli už od šesté minuty po trefě Michala Sadílka. Soupeř ale v závěru srovnal z penalty a český tým si výrazně zkomplikoval cestu do vyřazovací fáze. O postupu tak zřejmě rozhodne závěrečný duel proti domácímu Mexiku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama