16.9 C
    Pátek 29. března 2024

Vršovické derby ovládli slávisté, v Ďolíčku trvá černá série klokanů. V Brně vyhořel Slovan

Čtrnácté kolo české nejvyšší fotbalové soutěže sice není kompletně dohrané, Brno totiž stále čeká na duel s Plzní a Spartě byla odložena bitva se Slováckem, i tak je ale na co se dívat. Vršovické derby vyhrála Slavia, Zbrojovka doma zaskočila Slovan a Teplice si vyšláply na Olomouc.

Do Ďolíčku, kde letos klokani ve Fortuna lize jako domácí tým ještě nevyhráli, přijela po derby se Spartou a výhře v EKL dobře naladěná Slavia. A doslova od první minuty bavili hráči fanoušky parádními góly.

Těsně po začátku utkání odrazil neposedný balon na vápně Kačaraba jen ke Květovi a nejlepší střelec Bohemians se ránou šajtlí z první nemýlil. Neuplynuly ani dvě minuty a bylo srovnáno. Olayinku před brankou neuhlídal ani jeden z obránců klokanů, a Nigérijec tak šikovně zavěsil.

Vášně rozpoutali po dvaceti minutách hry sudí Klíma a jeho asistent u VARu Berka. Zákrok na Prekopa jako penaltu neposoudili, na druhé straně se za lehký kontakt Krcha s Jurečkou „pětka“ pískala. O správnosti tohoto posouzení by se dalo polemizovat, rozhodčí si svůj verdit ale obhájil a Slavia penaltu proměnila.

Po změně stran už skórovali pouze sešívaní, na úspěšný úprk Lingra ze 76. minuty zareagoval o tři minuty později znovu Olayinka a bylo „vymalováno“. Bohemians doma padli ve vršovickém derby 1:4, ale po zápase byli hodně nazlobení na dlouhé sledování videa rozhodčími a nerovný metr.

„Skvělá kulisa, dobré tempo, padalo hodně gólů. Bylo na co se dívat, mám z výhry radost,“ znělo z úst kouče Trpišovského. V úplně odlišném rozpoložení pak dorazil na tiskovou konferenci kouč Bohemians: „Zápas nese značnou pachuť, prohráli jsme si to sami, čtyři branky jsou hodně. Ale zápas znehodnotil rozhodčí, jsou to alibisti,“ narážel Veselý na osmiminutové zkoumání VARu a podivné verdikty.

Liberec neustál cestu do Brna, Teplice překvapily Sigmu

14. kolo ligy nabídlo i duel Slovanu Liberec s Brnem. Zbrojovka doma letos příliš nevyhrává, proti seveřanům ale zřejmě udělala výjimku. Gólem a asistencí se blýskl Ševčík, skóroval i Šural. Brno vyhrálo na stadionu v Srbské 3:0, a týmu Luboše Kozla se tak stále nedaří zastavit nevyrovnané výkony.

Na Stínadlech předvedl one man show Abdallah Gning, jenž školil hostující modrou lavinu. Nejprve namazal na gól Žákovi a sám pak trefou ze 61. minuty rozhodl. Teplice vyhrály nad Olomoucí 2:1.

Dvojnásobný wimbledonský šampion Andy Murray odstoupil z Monte Carlo Masters a Mnichov Open

Dvojnásobný wimbledonský šampion Andy Murray oznámil, že se kvůli zranění kotníku, které utrpěl minulý týden na Miami Open, odhlásil z nadcházejících turnajů Monte Carlo Masters a BMW Open Munich. Šestatřicetiletý Skot vyjádřil touhu vrátit se na kurty co nejdříve, ale časový harmonogram jeho uzdravení zůstává nejistý.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.