Více
  14.7 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

  Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

  Incident, který se odehrál loni v srpnu, popsala Hermoso a její spoluhráčky jako nechtěný a ponižující. Rubiales byl následně nucen odstoupit, ačkoli jakékoliv pochybení popřel. Prokurátorka Marta Durantez obvinila Rubialese z jednoho případu sexuálního napadení a jednoho případu nátlaku. To jsou trestné činy, za které hrozí trest odnětí svobody v délce jednoho roku a jednoho a půl roku.

  Vězení, náhrada škody a zákaz přiblížení

  Durantez rovněž obvinila Jorgeho Vildu, bývalého trenéra ženské reprezentace, Alberta Luqueho, současného sportovního ředitele reprezentace, a Rubena Riveru, vedoucího marketingu federace, z toho, že Hermoso nutili k tvrzení, že polibek byl dobrovolný. Všichni tři muži jakékoli pochybení popřeli. V případě odsouzení jim hrozí až 18 měsíců vězení.

  Kromě trestu odnětí svobody požaduje Durantez náhradu škody v celkové výši 100 000 eur. Rubiales má být zodpovědný za nejméně polovinu této částky. Rovněž požádala o zákaz přiblížit se k Hermoso na méně než 200 metrů nebo s ní komunikovat po dobu následujících sedmi a půl let.

  Skandál přišel během historického okamžiku týmu

  Skandál vrhl stín na historický okamžik španělského ženského týmu, který v té době slavil své první vítězství na mistrovství světa. Incident vyvolal celosvětové pobouření nad sexismem v ženském sportu. Vedl také k bojkotu národního týmu ze strany španělských hráček, které vyzvaly ke změnám v ženském fotbale v zemi.

  Světový fotbalový svaz FIFA Rubialese nejprve suspendoval. Nakonec však v září odstoupil z funkce šéfa španělské fotbalové federace i místopředsedy UEFA. V lednu FIFA potvrdila tříletý zákaz fotbalové činnosti pro Rubialese poté, co podal odvolání. Vilda, který vedl ženský tým k vítězství na mistrovství světa a byl Rubialesovým spojencem, byl v září v důsledku skandálu rovněž propuštěn. V říjnu byl však jmenován hlavním trenérem ženského týmu Maroka.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno