Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Kauza, kterou sleduje celý svět. Fotbalistka o nevyžádané puse. Měly jí chodit výhružky

  Mistryně světa ve fotbale Jennifer Hermosová je od srpnového fotbalového mistrovství žen ve fotbale jednou z nejsledovanějších hráček. Nejenže si se svým týmem připsala tu největší možnou fotbalovou výhru, musela se taky potýkat s velkou nepříjemností. Při oslavách ji políbil tehdejší prezident španělské federace Luis Rubiales. Poprvé od incidentu se Hermosová otevřela ve velkém rozhovoru pro časopis GQ. Například o tom, že ji bylo vyhrožováno a musela vyhledat psychologickou pomoc.

  Při představě, že se vám v jeden den podaří vyhrát MS žen a udělat jednu z největších mediálních kauz v ženském fotbale, jde asi hlava kolem. Přesně to se stalo španělské útočnici Hermosové, kterou při oslavách políbil na tvář a rty bývalý prezident španělské federace Rubiales. V rozhovoru nechtěla být hráčka příliš konkrétní. Uvedla pouze, že to pro ní nejsou lehké měsíce a musela dokonce čelit vyhrožování. Lehké to neměla ani se samotným Rubialesem. Ten se snažil ji i její rodinu přesvědčit k tomu, aby celou situaci bagatelizovala.

  „Musela jsem přijmout důsledky činu, který jsem žádným způsobem nevyprovokovala, který jsem si ani nevybrala. Dostala jsem celou řadu výhružek, a to je něco, na co nikdy nezapomenu,“ řekla Hermosová v rozhovoru pro časopis GQ.

  Sám Rubiales se po nátlaku hráček a veřejnosti stáhl z pozice prezidenta federace. Španělská prokuratura po čase obvinila Rubialese ze sexuálního nátlaku a napadení. Hermosová uvedla, že polibek, který dostala byl nechtěný a z její strany nevyžádaný. Do časopisu též uvedla, že po incidentu se strhla strašná mediální smršť, která měla dopad i na její psychické zdraví.

  To, že jsem ten celý příběh musela říkat pořád znovu a znovu mě hodně bolelo. Nikdo nechce stále dokola opakovat ty špatné věci. Ale nemohla jsem to nechat jen tak být. Stále o tom mluvím se svou psycholožkou. Pro mě je duševní zdraví stejně důležité jako dřina na tréninku nebo regenerace. Díky tomu se cítím silná a nejsem zhroucená ani nepřemýšlím o tom, že už nechci hrát fotbal,“ pokračovala hráčka.

  „Naštěstí nebo naneštěstí se tento příběh stal, ale já ho budu využívat pozitivně k boji za to, co věřím, že je pro společnost dobré,“ dodala hráčka, pro kterou je celá záležitost velkou nepříjemností.


  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.