Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Velšská síla přepsala dějiny. Price zavřel dvě devítky, hala v Belfastu měla hodně namále

  Fenomenální, spektakulární, ohromující, úchvatné, neuvěřitelné a těžko napodobitelné. Světová jednička Gerwyn Price zapsala během třetího večera Premier League dvě zavření na devět šipek, což se ještě nikomu v historii soutěže nepodařilo. Price rozpoutal nekontrolovatelnou radost, hala v Belfastu málem spadla. Velšan pak celý turnaj vyhrál.

  Večer v Severním Irsku odstartoval souboj jako hrom. Michael Smith se utkal se světovou jedničkou Gerwynem Pricem a diváci viděli neskutečné šipky. Oba hráli průměr nad sto, oba předváděli fenomenální závěry. „Bully Boy“ trefil 144 bodů, „Iceman“ kontroval nejvyšším možných checkoutem 170. Zároveň tím Price ukončil celý zápas, a postoupil tak do semifinále.

  Další čtvrtfinálové duely již tolik krásy nepobraly, nejzajímavějším soubojem byl patrně ten mezi Wrightem a Andersonem. Úřadující mistr světa sice zápas opanoval, nicméně Gary mu vše značně znepříjemnil. Padlo osm maximálních náhozů, dokonce „The Flying Scotsman“ zkoušel dvakrát zavřít na devět šipek. Ani jeden pokus však nedotáhl. A přestože zavřel každý double, na který házel, nestačilo to. Wright vyhrál 6:4.

  Trojnásobný mistr světa Van Gerwen zvládl porazit 6:3 Cullena, a to i přesto, že se dost trápil na doublech. Do semifinále pak zamířil, pro mnohé překvapivě, i James Wade, jenž si poradil s vedoucím mužem tabulky Premier League Jonnym Claytonem. Kouzla se začala dít o pár minut později.

  Třináctá „devítka“ v historii ligy

  První semifinále doslova „odpálili“ Gerwyn Price s Michaelem Van Gerwenem. Nejenže předváděli fenomenální náhozy a precizní checkouty, světové jedničce se podařilo zavřít naprosto úchvatným způsobem na devět šipek.

  Šestá šipka totiž Priceovi vypadla z ruky, a musel se tak shýbnout, aby ji zvedl. Tím samozřejmě změnil pozici u terče, do které je pak vždy těžké se vracet. „The Iceman“ to však bravurně zvládl, zapíchl do terče všechny zbylé šipky a zavřením 144 poslal arénu do obrovské euforie. Van Gerwen nakonec podlehl Velšanovi 5:6.

  Historický okamžik nastal ve finále

  Gerwyn Price svedl v rozhodujícím zápase neopakovatelnou bitvu s Jamesem Wadem. Oba hráli průměr nad sto bodů, oba předváděli strhující šipky. O to nejdůležitější se postaral mistr světa z roku 2021 ve třetím legu tohoto klání.

  Hozeno 180 – 180 – 141. Tedy zavřeno na devět! Ano, znovu! Jen dva hráči v historii zavřeli během jednoho dne na televizním turnaji „devítku“. V roce 2010 Phil Taylor, nyní se přidal i Gerwyn Price. Taylorovy perfektní legy navíc nebyly v rámci Premier League, tudíž Price má nyní svůj naprosto unikátní rekord. Ohromující, dechberoucí.

  Rozzářený Velšan pak vše shrnul velice stručně a jasně: „Byl jsem přesvědčen, že neminu. Prostě jsem to cítil. Dnes mi patřila stage, dnes jsem od první šipky viděl, že mi to tam spadne. Je to něco nepopsatelného.“

  Tento okamžik se bude jen těžko překonávat. Klobouk dolů, Gerwyne!

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  1 komentář

  1. Asi je dobrej, ale jinak to je absolutně nesympatická nafouklá trapná opice!!!

  Comments are closed.