Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Velšská kouzla i ponížení van Gerwena. Nottingham dobyl Gerwyn Price

  Michael van Gerwen nenavázal při Night 7 na tři výhry v Premier League v řadě. Co víc, utrpěl ponížení, jaké v této soutěži nepamatuje. S Chrisem Dobeym prohrál 0:6. Celý večer v Nottinghamu ovládl Velšan Gerwyn Price, pro kterého to je v letošním ročníku druhý triumf.

  Motorpoint Arena v anglickém Nottinghamu na úvod přivítala Nathana Aspinalla s Dimitrim van den Berghem. Belgičan v týdnu představil zbrusu nová tělíčka šipek, se kterými bude nyní hrát. A ta mu zřejmě přinesla štěstí, domácího šipkaře přehrál poměrem 6:4.

  Velšské derby, které následovalo, nezastihlo Jonnyho Claytona v nejideálnějším rozpoložení. I přes poměrně kvalitní šipky „Ferret“ často kroutil hlavou a jeho výkon se mu nepozdával. Pricovi nakonec podlehl 4:6.

  Peter Wright se stále trápí, v Nottinghamu prohrál, stejně jako před týdnem, s Michaelem van Gerwenem poměrem 1:6. Poslední čtvrtfinálovou bitvou pak byl duel mezi Chrisem Dobeym a Michaelem Smithem. „Hollywood“ vedl už 5:0, nakonec se ale na výhru nad světovou jedničkou hodně nadřel, porazil ji nakonec jen rozdílem dvou legů, tedy 6:4.

  Největší potupa MVG v historii soutěže

  Holanďan s přezdívkou „Mighty Mike“ je v Premier League již desátým rokem. A za tu dobu se ještě nestalo, že by neuhrál v utkání ani leg. Párkrát tímto stylem zničil svého protivníka, ponížil například legendárního Phila Taylora, avšak nyní si zažil ostudnou porážku i on sám. Padl s Chrisem Dobeym 0:6.

  Dobey pak hrál logicky finále, do kterého k němu postoupil Gerwyn Price. Velšan se v semifinále zezačátku trápil na doublech, avšak zachránilo jej to, že jeho soupeř Dimitri van den Bergh se trápil u dvojnásobků mnohem víc. V legu číslo šest dokonce došlo na double mistrů, kdy oba zavírali neoblíbené zelené políčko jedničky.

  Gerwyn Price nakonec vyhrál 6:4, duel totiž uzavřel neuvěřitelným checkoutem 156, když už byl Dimi připraven vyrovnávat stav klání na zbývajících 25 bodech.

  Chris Dobey šel ve finále proti „Icemanovi“ do vedení 1:0, následně 2:0, jenže Price poté vzal „Hollywoodovi“ dvakrát podání a vývoj souboje otočil. Bývalý mistr světa si dokráčel pro druhý triumf v letošním ročníku Premier League, po dobytí Cardiffu mu patřil i Nottingham.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.