HokejVelkolepý přesun v NHL. Hertlův parťák Meier mění Žraloky za Ďábly

Velkolepý přesun v NHL. Hertlův parťák Meier mění Žraloky za Ďábly

Tak tomu se říká velký obchod. Po celkem 451 zápasech v dresu San Jose mění švýcarský útočník Timo Meier působiště. V zámořské soutěži bude po necelých sedmi sezonách v jedněch barvách nově hrát v dresu New Jersey Devils. O Švýcara měly před uzávěrkou přestupů v lize zájem i další kluby.

Letitá spolupráce v San Jose Sharks je u konce. Tomáš Hertl už od následujícího zápasu nebude moct spoléhat na evropského parťáku z útoku Tima Meiera. Ten strávil u Žraloků necelých sedm sezon a řadil se po bok hrajících klubových legend. O jeho možném přesunu se hlasitě mluvilo během celého přestupového období.

Zájem o jeho služby mělo vedení Vegas Golden Knights, ale třeba také Carolina Hurricanes nebo New Jersey Devils. A na poslední jmenovaný tým nakonec volba padla. Po 451 zápasech v San Jose, ve kterých dal Meier 316 bodů, mění poprvé ve své kariéře v NHL adresu. Krokem ale fanoušci Sharks určitě nepotěšil. I vzhledem k tomu, že je v letošní sezoně po Karlssonovi druhým nejproduktivnějším hráčem a s Tomášem Hertlem tvořil silnou dvojku.

Je světovou třídou

O spolupráci s Tomášem Hertlem mluvil už na startu sezony při zápase San Jose a Coloradem v Praze český obránce Radim Šimek s tuzemskými médii.

„Oba jsou hráči světové třídy. Jejich nejvýraznější přednost tkví v tom, že jsou velcí a silní. Když na vás vystrčí zadek, menší bek jako já se těžko dostává k puku. Dovedou si ho podržet, navíc jsou velice šikovní. Bez nich bych si Sharks momentálně nedovedl představit,“ pronesl Šimek. V podobném duchu mluvil také trenér.

„Jsou pro nás velmi důležití. Pozoruju, jak si rozumějí, jak čtou různé situace. Jeden druhého dělají lepším hráčem. Tommy a Timo tvoří opravdu kvalitní duo,“ doplnil svého svěřence David Quinn. Jenomže to teď všechno končí. Počínaje následujícím zápase se stanou oba borci poprvé v klubové kariéře protihráči.

New Jersey získá kromě Meiera ještě Scotta Harringtona, Santeriho Hatakku, Zacha Emonda a výběr v 5. kole draftu 2024, na opačnou stranu putují Fabian Zetterlund, Andreas Johnsson, Nikita Okhotyuk, Shakir Mukhamadullin, výběr v 1. kole draftu 2023, podmíněný výběr ve 2. kole draftu 2024 a výběr v 7. kole draftu 2024.

Nejčtenější tento týden

Anthony Joshua hlásí návrat. Cesta k bitvě s Furym začne v Saúdské Arábii

Anthony Joshua se po mnoha osobních tragédiích vrací do ringu s novou motivací a psychickou odolností. Bývalý šampion těžké váhy věří, že nikdy nebyl silnější a duel s Albanem Kristianem Prengou má být prvním krokem k dlouho očekávanému střetu s Tysonem Furym.

Nová éra formule 1? Piloti věří, že Monako konečně nabídne skutečné závodění

Monacká Grand Prix bývá symbolem prestiže, lesku a adrenalinu v kvalifikaci. Samotný závod ale často kritizují fanoušci i piloti kvůli minimálním možnostem předjíždění. Nové vozy pro sezonu 2026 by to však mohly změnit. A podle jezdců formule 1 právě legendární ulice Monte Carla ukážou, zda revoluční pravidla dávají smysl.

Serena Williams se ve svých 44 letech vrátí na tenisové kurty

Serena Williams se po téměř čtyřech letech vrátí do soutěžního tenisu. Legendární Američanka nastoupí v červnu na turnaji v londýnském Queen’s Clubu, kde si zahraje čtyřhru po boku kanadské talentované hráčky Victorie Mboko.

Canelo Álvarez chce zpět na vrchol. Netrpělivě vyhlíží nové vyzyvatele

Saúl „Canelo“ Álvarez byl roky tváří světového boxu a neohroženým vládcem super střední váhy. Teď se ale poprvé po dlouhé době ocitá v nezvyklé pozici. Je bez všech titulů a pod tlakem nové generace šampionů. Mexická hvězda přesto věří, že cesta zpět na vrchol začne už v září.

McLaren vstupuje do elitního klubu F1. Jako jediný tým vedle Ferrari dosáhne 1 000 startů v Grand Prix

McLaren o víkendu v Monaku absolvuje svůj tisící start ve formuli 1. Stane se teprve druhým týmem v historii, který tuto hranici překoná. Před ním to dokázalo pouze Ferrari. Zatímco italská stáj slavila jubileum už v roce 2020, McLaren na něj přijíždí jako úřadující mistr světa mezi konstruktéry i jezdci.

Menšík v Paříži porazil Rubljova a slaví první grandslamové čtvrtfinále

Jakub Menšík zažil na Roland Garros největší grandslamový večer kariéry. V osmifinále zvládl pětisetovou bitvu s Andrejem Rubljovem, vyhrál 6:3, 7:6, 4:6, 2:6 a 6:3 a poprvé prošel mezi osm nejlepších hráčů turnaje velké čtyřky.

Česká reprezentace zvládla přípravu, Kosovo zdolala 2:1

Čeští fotbalisté vstoupili do přípravy na mistrovství světa vítězstvím 2:1 nad Kosovem. Na Letné rozhodli už v prvním poločase, ve kterém zářil uzdravený Adam Hložek. Ten připravil první gól Tomáši Ladrovi a druhý sám vstřelil krásnou ranou pod břevno. Po přestávce tempo opadlo, Kosovo snížilo a trenér Miroslav Koubek viděl také několik reprezentačních debutů.

Siniaková s Townsend jsou znovu ve čtvrtfinále French Open

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend zvládly na French Open další povinný krok. V osmifinále čtyřhry porazily zkušený pár Nadiia Kichenok, Makoto Ninomiya 6:4, 6:2 a v Paříži si znovu zahrají čtvrtfinále. Nasazené jedničky tak dál drží směr k prvnímu grandslamovému titulu od loňského Australian Open.

Marta Kosťuk vyřadila Šwiatek z French Open už v osmifinále

Iga Šwiatek přijela do Paříže jako čtyřnásobná šampionka a hráčka, která na French Open dlouhé roky působila skoro nedotknutelně. Tentokrát ale její oblíbený turnaj skončil mnohem dřív, než čekala. V osmifinále nestačila na rozjetou Martu Kosťuk a po porážce 5:7, 1:6 se s Roland Garros loučila už před čtvrtfinále.

San Antonio vyřadilo Oklahomu a po letech si zahraje finále NBA

Basketbalisté San Antonia zvládli rozhodující sedmý zápas finále Západní konference a po výhře 111:103 na palubovce Oklahomy postoupili do finále NBA. Spurs vyhráli sérii 4:3 a o titul si zahrají s New Yorkem, který se do finálové série vrací po 27 letech. První duel se odehraje ve středu v San Antoniu.

PSG po penaltách porazilo Arsenal a znovu ovládlo Ligu mistrů

Paris St. Germain zvládl další velký večer. Ve finále Ligy mistrů v Budapešti porazil Arsenal 4:3 na penalty, když po 120 minutách platil stav 1:1. Londýnský tým vedl po brzkém gólu Kaie Havertze, jenže Ousmane Dembélé ve druhé půli vyrovnal z penalty. PSG pak zvládlo rozstřel lépe a jako druhý tým v moderní éře soutěže obhájilo triumf.

Dončič překvapil velkým krokem, koupil klub a míří s ním do NBA Europe

Luka Dončič rozšiřuje své basketbalové plány i mimo palubovku. Hvězda Los Angeles Lakers se stala spolumajitelem italského klubu Vanoli Cremona. Noví vlastníci chtějí tým přesunout do Říma a později ho dostat do chystané evropské soutěže NBA.

Carolina po dvaceti letech postoupila do finále NHL, Dobešův sen skončil

Hokejisté Caroliny porazili v pátém zápase finále Východní konference Montreal 6:1 a ovládli sérii 4:1 na utkání. Hurricanes si po dvaceti letech zahrají o Stanley Cup, kde narazí na Vegas s českým útočníkem Tomášem Hertlem. Český brankář Jakub Dobeš v rozhodujícím duelu inkasoval pět branek z 29 střel a s Canadiens se s play off rozloučil.

Arsenal před finále věří v další zápis do dějin

Arsenal má za sebou mistrovské oslavy v Premier League, ale Bukayo Saka a Martin Ödegaard už hledí k dalšímu velkému večeru. Londýnský klub čeká finále Ligy mistrů proti PSG a jeho lídři věří, že tým má dost síly i sebevědomí, aby sezonu posunul ještě výš. Odplatu za loňské vyřazení neřeší. V sázce vidí víc než jen jednu starou křivdu.

Náctiletá senzace! Fonseca šokoval, vyřadil Djokoviče z Roland Garros

Brazilský talent Joao Fonseca předvedl na Roland Garros životní výkon. Devatenáctiletý tenista otočil duel s Novakem Djokovičem z 0:2 na sety a po téměř pěti hodinách vybojoval největší vítězství kariéry. Srbská legenda tak přišla o další šanci zaútočit na rekordní 25. grandslamový titul.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama