Více
  10.6 C
  Czech
  Pátek, 15 října, 2021

  Velká pardubická zná vítěze. No Time to Lose selhal, překvapivý triumf slavil Talent

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  131. ročník Velké pardubické zná svého vítěze. V cílové rovince nakonec slavil podceňovaný Talent, který běžel s žokejem Pavlem Složilem. Druhý skončil Evžen s Jaroslavem Myškou, třetí doběhl Mr Spex s Janem Kratochvílem.   

  Jeden z největších dostihů v celé Evropě dokončila jenom polovina startujících, do cíle po řadě pádů a kolizí doběhlo jenom devět koňů z osmnácti. O vítězi se rozhodovalo až v samém závěru, protože pořadí na prvním a druhém místě určovala cílová rovinka.

  Upravený Taxisův příkop, který byl jedním z nejvíce probíraných témat před startem dostihu, nezvládli Player a Kaiserwalzer. Chvilku po nich vypadli „ze hry“ také Lombargini a Sztorm. Neuspěl ani předloňský vítěz Theophilos.

  Po celou dobu slavného dostihu, na který se po roční odmlce vrátili diváci a v hojném počtu fandili podél tratě, se v popředí držel jeden z favoritů Evžen. Ještě na poslední překážce skákal jako první, ovšem v posledních metrech o triumf přišel.

  Jeden z nejlepších časů v historii

  Přes něho se totiž přehnal Talent s Pavlem Složilem mladším, který celý dost zvládl ve velmi dobrém čase 9:12,79 minuty. Jednalo se o sedmý nejrychlejší čas v historii. „Je to nepopsatelný zážitek. Kůň fungoval excelentně. V závěru měl ještě více sil, než jsem čekal, protože jsem si myslel, že Evžena už nedám. Zabojoval, je to srdcař a zvládl to. Je na tom hodně dobře. Myslím, že ani nešel na rezervu,“ řekl poté v rozhovoru pro Českou televizi.

  Podobně jako většina, tak i vítězný kůň si dokázal s nově upraveným Taxisovým příkopem poradit velice dobře. „Skočil ho výborně. Jen jsem ho přelétl. Všiml jsem si, že je tam něco hnědého, nová díra, ale moc jsem ho nerespektoval. Nedokážu to popsat. Je to ohromný zážitek, ovládnout tento dostih,“ dodal.

  Obrovskou radost udělal vítězný žokej také svému tátovi, který na Velké pardubické dokázal být nejlépe druhý. „Uniklo mu to o kousek. Ale tohle jsem já moc neřešil, každý má svoji kariéru, jede sám na sebe. Snažíme se každý o co největší cíl,“ řekl na závěr.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Ester Ledecká

  Ledecká opět perlila. Rozhovor o plánech na novou sezonu zastínila vtipná poznámka

  Před čtyřmi lety ohromila zimní královna Ester Ledecká celý svět, když dokázala zvítězit na olympijských hrách ve dvou různých disciplínách. Dvě zlaté medaile – jedna z paralelního slalomu na snowboardu, jedna ze sjezdu na lyžích. Česká obojživelnice vstoupila tímto momentem do dějin, ale sama tvrdí, že to byl jen začátek. Už si totiž brousí zuby na blížící se hry v Pekingu a na předsezónní konferenci neskrývala nadšení. Zvládla i vtipkovat s novináři.
  Daniel Mekbib

  Lákadla squashového mistrovství v Ostravě? Čtveřice z první stovky a vyrovnané bitvy

  Tohle bude svátek dynamických výměn a napínavých chvil. Od 21. října se v ostravském sportovním centru Fajne rozehraje domácí šampionát ve squashi. A půjde možná o nejkvalitnější republikový turnaj v historii. Důkazy jsou jasné – čtyři čeští hráči v první světové stovce, dravé mládí a úřadující šampionka Anna Serme hrající v životní formě. „Takhle vyrovnané to opravdu snad nikdy nebylo. Do toho je možné, že se ještě na poslední chvíli přihlásí Jan Koukal, který v minulých letech pořadím na šampionátu dokázal zamíchat,“ prohlásil Tomáš Fořter, sekretář České asociace squashe, která MČR spolupořádá. Finálové zápasy se uskuteční v neděli 24. října.
  Velká pardubická

  O víkendu se poběží Velká pardubická. Do ochozů opět zamíří tisíce diváků

  Už v neděli se poběží 131. ročník nejslavnějšího dostihu v České republice. Na Velkou pardubickou se po roce znovu vrací diváci a na východě Čech jich čekají opravdu hodně. Celodenní program závodů odstartuje v 11:30.
  Laurel Hubbardová

  Transgender vzpěračka je opět v kurzu. Doma na Zélandu se stala Sportovkyní roku

  Okolo vzpěračky Laurel Hubbardové bylo v létě hodně rušno. Stala se totiž první ženou v historii olympijských her, která prošla změnou pohlaví. Původně muž z Nového Zélandu se představil pod pěti kruhy jako reprezentantka své země ve vzpírání. I když nepředvedla v Tokiu vůbec nic, vysloužila si i cenu.
  Tanitoluwa Adewumi

  Šachový velmistr v 11 letech? Uprchlík, který žil pod mostem, chce přepsat historii

  Když padne řeč na šachy, spousta lidí zpozorní. Oblíbená a zdánlivě jednoduchá hra se opět dostává do popředí. Už tomu tak ale bylo i v minulosti. Ty nejlepší hráče, tzv. velmistry, si mnozí představují jako starší pány s tisíci odehranými partiemi. Dějiny chce ale přepsat teprve 11letý klučina původem z Nigérie.
  Ondřej Synek

  Díky za vše, Ondro. Na zlato z olympiády už nedojde, veslař Synek končí kariéru

  Český sport se loučí s legendou. Kariéru se rozhodl ukončit veslař Ondřej Synek, několikanásobný mistr světa a vítěz Světového poháru ve skifu. Konec profi dráhy provázely vleklé zdravotní problémy, kvůli kterým Synkovi utekla také olympiáda v Tokiu. Svůj záměr prozradil na tiskové konferenci.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama