Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Velká ostuda Tottenhamu. Spurs prohráli s klubem, který ještě před 10 lety neexistoval

  Letošní premiérový ročník Evropské konferenční ligy přináší fotbalovým fanouškům velkou porci zábavy. Na začátku se tvrdilo, že jde o nesmysl a velké kluby by se neměly potkávat s menšími. Řím už ale nestačil na Bodø/Glimt a podobnou blamáž teď řeší i Tottenham. Ten porazila slovinská Mura, která byla založena v roce 2012.

  Liga mistrů a Evropská liga? To jsou jakési stálice evropských klubových soutěží. K nim se ale letos přidala i Evropská konferenční liga, do které mají šanci nakouknout i týmy, které nikdy předtím v Evropě nehrály. Ozývají se různé názory, faktem ale je, že i trpaslíci hrají s velikány.

  Podobně jako zmiňované Bodø/Glimt dostala do skupiny silného soupeře i NŠ Mura. Slovinský tým, který vznikl v roce 2012 po krachu klubu ND Mura 05. Od té doby vyhrál jednou slovinský pohár a jednou domácí ligu. Do výčtu úspěchů se ale zřejmě přidá další položka.

  Mura schytala v EKL silnou skupinu v podobě Rennes, Arnhemu a Tottenhamu. Ještě do včerejška měla ve skupině celých 0 bodů a na nějakou slávu to nevypadalo. Postup už zřejmě nevyjde, cenný skalp ale Mura mí. Vyšlápla si totiž na domácím hřišti na slavný Tottehnam Hotspur.

  Červená, gól v nastavení

  Mura se dostala do vedení už v 11. minutě a vedení udržela i po konci poločasu. Tottenham mezitím dostal červenou kartu po druhé žluté Sessegnona. Po 72 minutách bylo díky Kaneovi, kapitánovi anglické reprezentace, který mimochodem hrál celý zápas, srovnáno. Poslední slovo ale měla v 94. minutě domácí Mura.

  Prvotřídní senzace tak byla na světě. Radostí neskákal ani nový trenér Antonio Conte, který se chopil Spurs před třemi týdny. Jeho tým po ostudě sklízí na Ostrovech obří kritiku. Jasná věc vzhledem k tomu, že nemá Mura na Googlu ani svůj vlastní znak. A poprvé vyhrál zápas ve skupině evropských pohárů. Slušné načasování, ne?

  „Po třech týdnech začínám chápat situaci. Není to jednoduché. V tuto chvíli není úroveň Tottenhamu tak vysoká. Když si někdo myslí, že přijede nový trenér Conte, který v minulosti všechno vyhrál, tak jsem kouzelník… ale jediné kouzlo, které umím, je pracovat,“ myslí si bývalý kouč Interu.

  „Chci být upřímný. Musíme pracovat na zlepšení situace, ale potřebujeme čas a trpělivost. Nevím, co se stane v budoucnu, ale jsem tady, protože jsem rád, že tu můžu zůstat a pracovat v Tottenhamu,“ doplnil zkušený italský lodivod.

  Zvrat by měl nastat co nejrychleji. Tottenham hraje v Premier League postupně s Burnley, Brentfordem a Norwichem, se kterými musí jednoznačně bodovat.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.