Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Veleúspěšný týden českých tenistek. Titul mají sestry Fruhvirtovy i Kateřina Siniaková

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mimořádně úspěšný týden zažili tenisté a tenistky reprezentující barvy České republiky. Zvládnutou baráž v Davis Cupu mají za sebou muži, v nedělních finále zase uspěly hned tři tenistky, které si připsaly turnajové vavříny.   

  Dlouhých pět let čekala Kateřina Siniaková na vítěznou trofej z turnaje v singlu. Dočkala se až ve slovinské Portoroži, kde svou parádní jízdu zakončila vítězstvím nad šampionkou letošního ročníku Wimbledonu.

  Aktuálně nejlepší deblistka světa naposledy triumfovala před dlouhými pěti v roce 2017 na antuce v Bastadu, kde ve finále porazila dřívější světovou jedničku Caroline Wozniackou. Letos na okruhu WTA došla nejdále do třetího kola.

  „Ani nevím, jak jsem vyhrála, protože jsem byla hodně unavená. Jen jsem se prostě snažila bojovat o každý bod. Je ve mně spousta emocí, protože jsem tohle vítězství neočekávala,“ řekla po triumfu.

  Sestry k nezastavení

  Premiérový titul z okruhu WTA si v neděli připsala Linda Fruhvirtová. Teprve sedmnáctiletá tenistka postupně přehrála všech pět soupeřek, ve finále si poradil s turnajovou trojkou Magdou Linettovou.  

  Po debutu na grandslamu v Americe, kde po úspěšné kvalifikaci došla do druhého kola, si připsala první trofej na nejvyšší úrovni. Po výhře v indickém Čennaí navíc poprvé nakoukla do světové stovky, minimálně týden se zdrží na 74. příčce.

  Dařilo se i její o dva roky mladší sestře Brendě. Na turnaji kategorie ITF v Itálii nenašla jedinou přemožitelku a dalších pět vítězství natáhlo její sérii bez porážky už na 25. utkání. Její bilance zní neuvěřitelně – z posledních pěti turnajů přivezla pět titulů.

  Na světovém žebříčku je na konci druhé stovky a je zřejmě otázkou času, kdy dostane prostor na okruhu WTA.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno