2.6 C
Czech
Čtvrtek 18. prosince 2025
HokejVejmelka vynuloval St. Louis, Bostonu končí série výher. Francouz dostal "bůra"

Vejmelka vynuloval St. Louis, Bostonu končí série výher. Francouz dostal „bůra“

Čeští hráči v NHL mají za sebou nepříliš povedený večer. Pavel Francouz dostal v brance Colorada pět branek, Vladař s Mrázkem strávili své bitvy na lavičce a Bostonu skončila série šesti výher. Radoval se jen Karel Vejmelka, jenž vynuloval St. Louis Blues a připsal si třetí čisté konto v sezoně.

Arizona se pomalu oklepává z hrůzné šňůry proher, kterou otevřela rok 2023. Coyotes prohráli od silvestrovské noci devětkrát v řadě a po záblesku naděje, kdy v prodloužení přetlačili Detroit 4:3, pak znovu dvakrát padli. Nyní to ale vypadá, že se kojoti zvedají. A to i díky vynikajícímu Karlu Vejmelkovi.

Z posledních tří bitev dvě vyhráli, v té poslední proti St. Louis Blues ani nedostali gól. Američan Nick Schmaltz vsítil hattrick, po jednom gólu přidali Boyd s Haytonem. Schmaltz byl pak sice právem vyhlášen první hvězdou utkání, druhou příčku však obsadil muž, jenž měl na výhře obrovský podíl.

Český reprezentant Karel Vejmelka pokryl neuvěřitelných 33 střel Blues. Ex-brněnský brankář vychytal například nadějné pokusy Thomase, Saada či Barbasheva. Párkrát šestadvacetiletému rodákovi z Třebíče pomohla i branková konstrukce. Arizona tak i jeho zásluhou vyhrála 5:0.

Nádherná akce české lajny k bodům nevedla

Boston Bruins kralují NHL. Medvědi mají 80 bodů, čímž přepsali dějiny zámořské soutěže, podobnou metu totiž ještě nikdo za 47 zápasů nepokořil, a proto o parník vedou východní konferenci. Spektakulární počínání týmu v černožlutém ovlivňuje i česká lajna Pastrňák-Krejčí-Zacha. A ta v noci znovu udeřila.

Češi předvedli další fantastickou akci. Pastrňák se Zachou nejprve vybojovali kotouč u hrazení proti přesile hokejistů Lightning, poté jej předali Lindholmovi a Švéd vypálil. Jeho ránu sice obránci zblokovali, kotouč si ale našel opět Pastrňák.

Hrdý Slezan z Havířova se prokličkoval až ke svatyni Tampy Bay a přihrál Krejčímu. Ten se ale neodvážil vystřelit, a tak posunul puk Zachovi na úroveň pravé tyče a forvard, jenž hrál v minulosti za New Jersey, akci zakončil precizní trefou do sítě. Bohužel pro Boston to ale na výhru nestačilo, Lightning medvědy porazili 3:2, čímž ukončili jejich sérii šesti výher v řadě.

Francouz obdržel “bůra“

Nepovedené utkání má za sebou lavina z Colorada. Český brankář Pavel Francouz totiž chytil „jen“ 27 střel Anaheimu ze 32, a tak jeho Avalanche padli s Ducks poměrem 3:5. Další čeští golmani Vladař s Mrázkem si nezahráli, svá utkání strávili na střídačkách v pozicích náhradníků.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Will Fleury před turnajem OKTAGON 81 v O2 areně pálí ostrými a nešetří kritikou

Dvojnásobný šampion Will Fleury se 28. prosince v pražské O2 areně chystá na titulový duel s Martinem Budayem. V rozhovoru pro Ruik mluvil o tom, že by jako Čech dostal větší prostor, i o tom, proč mu Budayův styl nepřijde zábavný. Organizace zároveň turnaj OKTAGON 81 označuje na svém webu za jeden z vrcholů evropského MMA.

Vejmelka vede NHL, další výhra přišla po triumfu 4:1 v Detroitu

Karel Vejmelka dotlačil Utah k výhře 4:1 v Detroitu a přidal už patnácté vítězství v sezoně. Český brankář inkasoval jen jednou, pochytal 27 střel a hlasování mu přisoudilo roli třetí hvězdy večera.

Šok v Ally Pally. James Wade postoupil bez zaváhání, Van Barneveld skončil hned v úvodu

Angličan James Wade vstoupil do mistrovství světa PDC v šipkách suverénním způsobem. V prvním kole si poradil s Japoncem Ryuseiem Azemotem hladce 3:0 na sety a potvrdil tak roli favorita. Naopak jeden z největších šoků úvodních dnů turnaje přišel v podání Raymonda van Barnevelda, který se s šampionátem loučí nečekaně brzy.

Jake Paul vs. Anthony Joshua: Souboj, který rozděluje svět boxu

Svět boxu se chystá na jednu z nejkontroverznějších bitev posledních let. Youtubová hvězda Jake Paul se v těžké váze utká s britským dvojnásobným mistrem světa Anthonym Joshuou. Duel se uskuteční v Miami a pro fanoušky ve Velké Británii začne v časných ranních hodinách v sobotu. Emoce před zápasem vygradovaly na středeční závěrečné tiskové konferenci, kde si oba boxeři vyměnili ostrá slova.

Mbappé se přiblížil rekordu Ronalda, Real vydřel postup v poháru

Real Madrid postoupil do osmifinále Copa del Rey po výhře 3:2 na hřišti třetiligové Talavery. Klíčovou postavou byl Kylian Mbappé, který dvěma góly znovu potvrdil mimořádnou sezonu a přiblížil se historickému rekordu Cristiana Ronalda. Favorit ale musel o postup bojovat až do posledních minut.

Lewandowski otevřený odchodu z Barcelony, v MLS už má konkrétního zájemce

Robert Lewandowski jednal s Chicago Fire o možném přestupu do MLS. Sedmatřicetiletý útočník Barcelony zůstává otevřený změně a klub z Illinois ho chce přivést od léta. Ve hře ale zůstává i pokračování v Katalánsku nebo nabídky z jiných soutěží.

Šok v tenisovém světě. Alcaraz se po sedmi letech rozloučil s trenérem Ferrerem

Carlos Alcaraz ukončil spolupráci s trenérem Juanem Carlosem Ferrerem. Jedno z nejúspěšnějších spojení světového tenisu končí po sedmi letech a šesti grandslamových titulech. Rozchod přichází krátce před sezonou, ve které chce Alcaraz dokončit kariérní Grand Slam.

Mistrovství světa 2026: FIFA ustoupila kritice a nabídne i vstupenky za 60 dolarů

FIFA výrazně změnila svůj postoj k cenám vstupenek na mistrovství světa 2026. Po silné kritice ze strany fanouškovských organizací a národních asociací oznámila, že na každý zápas turnaje, a to včetně finále, bude k dispozici omezené množství vstupenek za 60 dolarů (zhruba 1250 korun). Jde o zásadní obrat oproti původnímu ceníku, který na rozdíl od šampionátu v Kataru 2022 zdražil až o 500 procent.

Nečas a Pastrňák rozdávali nahrávky a táhli českou noc v NHL

Čeští hokejisté prožili v úterý v NHL večer plný asistencí. Martin Nečas a David Pastrňák nasbírali shodně dvě přihrávky a patřili k nejvýraznějším postavám svých zápasů. Boston doma porazil Utah 4:1, Colorado uspělo v Seattlu 5:3. Bodovali i Pavel Zacha, Filip Hronek a Adam Klapka. Brankář Dan Vladař dovedl Philadelphii k výhře 4:1 v Montrealu.

Gerwyn Price si poradil s Adamem Gawlasem, postup slaví i Noppert a Dobey

Gerwyn Price vstoupil do letošního mistrovství světa v šipkách ve velkém stylu. Bývalý světový šampion z roku 2021 bez větších potíží přehrál českého reprezentanta Adama Gawlase 3:0 na sety a bezpečně postoupil do druhého kola turnaje v londýnském Alexandra Palace.

Francouzský soud nařídil PSG vyplatit Mbappému 60 milionů eur

Spor mezi Paris St Germain a Kylianem Mbappém má po měsících právních tahanic jasný verdikt. Pařížský pracovněprávní soud nařídil klubu vyplatit hvězdnému útočníkovi 60 milionů eur na nevyplacených mzdách a bonusech. Rozhodnutí uzavírá jednu z nejvyhrocenějších kapitol francouzského fotbalu posledních let.

ATP zpřísnila pravidla pro hru v extrémním horku. Od roku 2026 zavede ochlazovací přestávky

Mužská tenisová asociace ATP oznámila zásadní změnu pravidel, která má reagovat na stále častější extrémní klimatické podmínky během turnajů. Od sezony 2026 budou mít hráči na mužském okruhu možnost využít desetiminutovou přestávku na ochlazení během dvouher hraných na dva vítězné sety. Nové opatření má především chránit zdraví tenistů.

Faksa nabil na obrat Dallasu, Dostál dovedl Anaheim k triumfu

Radek Faksa v noci na úterý připravil vítězný gól Dallasu při výhře 4:1 nad Los Angeles. Lukáš Dostál se zase ve druhém startu po návratu ze zranění podepsal 26 zákroky pod vítězství Anaheimu 4:1 na ledě New York Rangers. Dvě branky vstřelil i slovenský nováček Dalibor Dvorský, St. Louis ale padlo s Nashvillem 2:5.

Cameron Menzies se omluvil za emocionální exces po porážce na mistrovství světa

Skotský šipkař Cameron Menzies se omluvil fanouškům i organizátorům za své chování po dramatické porážce v prvním kole mistrovství světa PDC. Po pětisetové bitvě s anglickým debutantem Charliem Manbym nezvládl nával emocí a po posledním hodu několikrát udeřil pěstí do stolku s nápoji přímo na pódiu v londýnském Alexandra Palace.

Tyson Fury naznačil návrat do ringu. Souboj s Anthonym Joshuou by se mohl uskutečnit v roce 2026

Dlouho očekávaný britský megasouboj mezi Tysonem Furym a Anthonym Joshuou se znovu dostal do povědomí fanoušků. Frank Warren potvrdil, že Fury „naznačil“, že je připraven vrátit se z boxerského důchodu a s Joshuou se utkat, pokud budou splněny podmínky. Podle promotéra už probíhají jednání a zápas by se mohl uskutečnit v roce 2026. Přestože zatím nebylo nic podepsáno, nálada v zákulisí je prý optimistická.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama