Více
  14.7 C
  Czech
  Neděle 3. března 2024

  Večer se rozhoří play-off Ligy mistrů! Lipsko podmínku nevyjednalo. Liverpool bude hostit v Maďarsku

  Na fotbal bez diváků už si sportovní veřejnost celkem zvykla. Prázdné ochozy, televizní přenosy s umělými ruchy fanoušků. V loňském ročníku Ligy mistrů se ale řešila také alternativní hřiště. A jinak tomu není ani v letošní vyřazovací fázi.

  Letošní ročník Ligy mistrů poznamenala, stejně jako ostatní sporty, pandemie nemoci covid-19. Podmínky by se daly přirovnat k tréninkům. Na hráče nikdo z tribun nekřičí, atmosféra na bodu nula. Dokud navíc vlády jednotlivých zemí nezmírní opatření, bude to tak i dál.

  Před vyřazovacími boji řešili nepříjemnosti hráči RB Lipsko. Druhý nejlepší celek německé ligové soutěže má hostit úřadujícího mistra Anglie –Liverpool. Německá vláda ale nechtěla o příjezdu fotbalových hvězd z Britských ostrovů ani slyšet.

  Fotbalisté Lipska před soubojem v Lize mistrů s Liverpoolem:

  Před vyřazovacími boji řešili nepříjemnosti hráči RB Lipsko. Druhý nejlepší celek německé ligové soutěže má hostit úřadujícího mistra Anglie –Liverpool. Německá vláda ale nechtěla o příjezdu fotbalových hvězd z Britských ostrovů ani slyšet.

  Spojené království patří mezi koronavirem nejvíce zasažené oblasti, o čemž Němci moc dobře vědí. Lipsku tak hrozila kontumace celého zápasu. Liverpool totiž do jejich země nesmí. Podmínku klub sice nevyjednal, hrát se ale přeci jenom bude.

  „Je to samozřejmě mrzuté, ale taková je nyní situace,“ smutnil sportovní ředitel Lipska Markus Krösche. Jeho zaměstnavatel musí totiž veškeré náklady pro přesun do náhradního útočiště zaplatit. Kde se tedy dnes bitva odehraje? Pomoc nabídlo Maďarsko.

  Přesněji stadion Ference Puskáse v hlavním městě Budapešti. Klání Lipska a Liverpoolu ale není zdaleka samo. Své zápasy musely přesunou v nacházející Lize mistrů a Evropské lize i další výběry.

  United v Turíně, Arsenal v Římě

  Celkem čtyři duely Ligy mistrů jsou na programu dnes a zítra. Lipsko vyzve na neutrální půdě Liverpool, Barcelona narazí doma na PSG, zítra pak obstarají fotbalový večer Porto s Juventusem a Sevilla s Dortmundem.

  O den později, tedy ve čtvrtek, se rozjede naplno také play-off Evropské ligy. Kromě starostí na hřišti ale mají někteří také jiné trable. Místo do San Sebastianu odcestují fotbalisté Manchesteru United do Turína, kde se utkají s Realem Sociedad.

  Stejně jako Arsenal proti Benfice. Místo Lisabonu se bude hrát na olympijském stadionu Římě. A do třetice norské Molde. Proti Hoffenheimu z Německa vyběhnou jeho fotbalisté na trávník domácího svatostánku Villarealu ve Španělsku.

  Pandemie nemoci covid-19 neustupuje a její konec je v nedohlednu. Fotbalisté si tak musejí na normální režim ještě nějakou chvilku počkat.

  Sledujte nás na sítích