Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Večer plný červených karet ustála lépe Slavia a do Řecka pojede s důležitou výhrou

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Fotbalisté Slavie si po demolici St. Josephs dokázali doma opět s nulou v zádech poradit i s Panathinaikosem. Sešívaným pomohlo brzké vyloučení Palaciose za nafilmovaný pád a gól do šatny, jenž Řekům vsítil Ivan Schranz. Po pauze sice došlo k vyloučení i na straně červenobílých, nicméně Usor přidal druhou branku a uzavřel skóre prvního dvojzápasu na 2:0 pro domácí.

  Bitva ve Fortuna Areně, do níž zavítalo během čtvrtečního podvečera více než 17 000 diváků, se rozjížděla pomalu, ale jistě. S každou přibývající minutou gradovala atmosféra a hra měla spád. Ve 40. minutě i pád. A to doslova.

  Ve vápně domácích se k zemi teatrálně svalil Palacios. Naneštěstí pro Panathinaikos byl hlavní rozhodčí Francouz Buquet celé situaci blízko, a tak nelenil a vytáhl z kapsičky žlutou kartu, kterou Palaciovi za nasimulovaný pád udělil.

  Je však důležité zmínit, že ve 31. minutě již Argentinec jednu žlutou dostal, neboť šlápl na nohu jednoho z obránců pražského klubu. Ke slovu se tak dostala jednoduchá fotbalová rovnice, žlutá plus žlutá se rovná červená. Hosté šli po kuriózním a nepříliš chvályhodném představení Palacia do deseti.

  Čehož využil pár vteřin před poločasovým hvizdem slovenský zabiják Ivan Schranz. Důrazný dlouhán nejprve neúspěšně hlavičkoval ve skrumáži těl jen do obránce v modrém, nicméně po šťastném odrazu, kdy se balon k muži s číslem 26 vrátil, jej už zvládl dopravit za Brignoliho záda a domácí vedli.

  Červenou obdržel i Santos

  Start druhé pětačtyřicetiminutovky nevyšel mužstvu kolem Tomáše Holeše úplně nejlépe. Do samostatného úniku se chtěl vydat rozběhnutý Andraž Šporar… Ale za ruční brzdu v podobě ramene slovinského hráče zatáhl Eduardo Santos. Což si vysloužilo po krátké konzultaci s videem červenou kartu.

  Tým z Vršovic naštěstí oslabení nezaskočilo a tlačilo na svého řeckého soka i nadále. Čtyři minuty po vyloučení brazilského vítěze Fortuna ligy z minulé sezony vypálil na svatyni Panathinaikosu aktivní Ewerton. Jeho rána skončila jen na tyči. Nicméně bohudík pro Slavii se meruna odrazila přesně na nohu Usora, jemuž se podařilo ji vynikajícím technickým kopem usměrnit k tyči do sítě. Slavia tedy vedla 2:0.

  A protože už Panathinaikos nestihl zareagovat a protože už sešívaní další zářezy na pažbu nepřidali, odváží si Slavia do odvety důležitou výhru.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno