Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Van Gerwen konečně v akci? Za týden startuje první šipkařský major turnaj roku 2022

  Mistrovství světa ovládl podobně jako před dvěma lety Peter Wright, nyní nastal čas na obhajobu vyhraných peněz i na navazujícím major turnaji. Jsou tu The Masters! Klasický turnaj pro 24 nejlepších hráčů světa, na kterém bývají k vidění naprosto nebeské šipky. Do akce by se mohl navíc dostat i po svých covidových potížích Dave Chisnall nebo legendární Michael Van Gerwen.

  The Masters nabízí každoročně zajímavou podívanou. A blížící se podnik zcela jistě nebude výjimkou. Los totiž slibuje strhující show, hned v prvním kole k sobě přidělil dobře hrající Angličany Nathana Aspinalla s Lukem Humphriesem. Ten, kdo zvítězí, jde na bývalou světovou jedničku Michaela Van Gerwena.

  Těšit se diváci mohou i na potenciální derby Velšanů. Hrdinové posledních dvou let na scéně PDC a současní velcí favorité na výhru celého turnaje Gerwyn Price a Jonny Clayton se mohou potkat hned ve čtvrtfinále. Stačí když „The Iceman“ porazí jednoho z dvojice King/Searle, „The Ferretovi“ následně stačí vyřadit buď Dimitriho Van den Bergha či Iana Whita. O zábavu je postaráno i ve spodní části pavouka, Roba Crosse čeká Brendan Dolan, na Joea Cullena si brousí zuby i hroty šipek bojovník ze Severního Irska Daryl Gurney.

  Letos se tohoto třídenního šampionátu nezúčastní Nizozemec Danny Noppert, jenž zrušil účast kvůli rodinným důvodům. Jeho místo tak zaplní pětadvacátý hráč světového žebříčku Australan Simon Whitlock.

  Zamíchají The Masters s blížící se Premier League?

  Podnik The Masters se vyplatí sledovat i kvůli tomu, že zřejmě ještě může promluvit do hráčského složení letošní Premier League. Organizace PDC doposud neodtajnila seznam účastníků, kteří se do této prestižní ligy podívají, nicméně přišla s úplně novým systémem.  

  První změnou je počet účastníků. Roky byli diváci zvyklí na deset hvězd šipkařského nebe, nyní jich budou vídat pouze osm. Další výraznou změnou je pak koncept každého hracího večera. Jedno kolo, jeden vítěz. Premier League nyní přinese každý týden klasického mini-play-off pavouka, tudíž některé šipkaře budou moci fanoušci vidět i třikrát za večer. PDC má za cíl oživit tuto již kultovní soutěž, doufejme, že se to podaří!

  The Masters startují 28. ledna, první kolo Premier League by mělo proběhnout ve čtvrtek 3. února.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  1 komentář

  Comments are closed.