4.7 C
Czech
Čtvrtek 2. dubna 2026
ŠipkyVan Barneveld zaskočil ve famózní bitvě Price, Gawlas na Grand Slamu končí

Van Barneveld zaskočil ve famózní bitvě Price, Gawlas na Grand Slamu končí

Návrat krále? Raymond van Barneveld dokázal ve strhující bitvě bývalých mistrů světa porazit Gerwyna Price. Jediný český zástupce na Grand Slamu Adam Gawlas podlehl po vlastních chybách i Martinu Schindlerovi a přišel o naději na postup ze skupiny.

Ozdobou druhého kola oblíbeného majoru, který hostí britský Wolverhampton, bylo klání mezi van Barneveldem a Pricem. Nizozemec byl v pozici obrovského outsidera, a tak je možné, že Velšan jeho kvality podcenil. 

Úvod fenomenálního zápasu dvou dnes již legend vyšel lépe „Icemanovi“, jemuž se podařilo vzít si rychlé vedení, „Barney“ ale pohotově srovnal. Oba si vzájemně ukradli podání. Price poté v brejcích pokračoval, vyhrál i třetí leg, ve čtvrtém servis poprvé udržel a šel do vedení 3:1.

Oba hráli skvostné šipky. Celkem hodili osm maximálních náhozů, van Barnevedl trefil čtrnáctkrát 140+ a oba drželi průměr nad stovkou. Price hrál dokonce 105,99. Ani to nestačilo. Jak je známo, v šipkách rozhodují doubly a tam byl lepší Holanďan.

Ikonickému chlapíkovi ze země tulipánů vyšlo 5/9 pokusů na dvojnásobek a skóre pomalu otočil. Drama vyvrcholilo rozhodujícím devátým legem. Velšan už měl nachystaných 24 bodů, ale van Barneveld s přehledem zavřel 67 a na pódiu začal samou radostí skákat. Price tak musí, pokud chce postoupit, porazit Davea Chisnalla.

Adame, musíš zabojovat na MS

Šipkař ze slezského Návsí si chuť po prohře s Robem Crossem nespravil. Německého šikulu Martina Schindlera sice měl „na lopatě“, kvůli svým nesmyslným chybám však nadějné vedení ztratil a přišel o možnost postupu. Bude tak muset pořádně zabojovat na mistrovství světa, aby udržel kartu. 

Zápas se Schindlerem Gawlas úchvatně načal, checkoutem 111 bodů šel do vedení. Němec poté srovnal na 1:1, náš reprezentant totiž netrefil single 3 na sehrávku na D4. Adam ve třetím legu opět podával. Přišlo první škobrtnutí, nevyužité dvě šipky na D12 Martin potrestal neuvěřitelným závěrem 150.

Gawlas ukázal srdce a ztracené podání si v dalším legu vzal ihned zpátky. Dokonce vedl i 3:2. Pak se ale protrápil na doublu 5, doublu 2 a i doublu 1 a Schindler jeho nevyužité šipky znovu odměnil ziskem legu. 

Adam nakonec prohrál 3:5, a protože van Duijvenbode porazil Crosse, přišel o možnost postupu. Nadcházející zápas se zmíněným Nizozemcem tak už bude pouze o čest.

Nejčtenější tento týden

Luke Littler znovu na vrcholu. Do Manchesteru si jde pro další titul

Po pomalejším startu sezony se vrací na vrchol. Luke Littler znovu potvrzuje, že patří mezi absolutní špičku světových šipek, a před domácím publikem chce přidat už čtvrté vítězství během pěti týdnů.

Tiger Woods přerušil kariéru a chce se léčit

Tiger Woods po nehodě na Floridě oznámil, že se na neurčito stahuje z golfu a zahájí léčbu. Legendární Američan čelí obvinění v souvislosti s řízením pod vlivem a zároveň přiznal, že se teď chce soustředit hlavně na své zdraví a trvalé uzdravení. Jeho start na dubnovém Masters definitivně padá a znovu sílí otázka, zda se ještě někdy vrátí na nejvyšší úroveň.

Pastrňák přiblížil Boston k play off a Dobeš znovu zazářil

David Pastrňák se v dalším zápase NHL znovu posunul blíž ke stobodové hranici. Proti Dallasu připravil tři góly a Boston doma vyhrál 6:3. Výrazný večer prožili i další Češi. Jakub Dobeš dovedl Montreal k cenné výhře v Tampě, Jaroslav Chmelař skóroval za Rangers a Tomáš Nosek zapsal asistenci při ofenzivní smršti Floridy.

Češi po dramatu s Dánskem postoupili na mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla mimořádně vypjatý večer a po penaltovém rozstřelu slaví postup na mistrovství světa. V Praze remizovala s Dánskem 2:2, po základní hrací době to bylo 1:1. Rozhodl až rozstřel, v němž domácí uspěli 4:1. Národní tým si světový šampionát zahraje poprvé od roku 2006.

Red Bull slíbil obrat. Max Verstappen dostane rychlejší vůz už v Miami

Max Verstappen se trápí mimo špičku a Red Bull hledá cestu zpět. Šéf týmu Laurent Mekies věří, že už v Miami přijde první výrazný posun. Otázkou je, zda to zastaví rostoucí frustraci čtyřnásobného mistra světa.

Český tým čeká večer proti Dánsku klíčový zápas o mistrovství světa

Českou reprezentaci čeká dnes ve 20.45 na Letné zápas, který může po dvaceti letech vrátit národní tým na mistrovství světa. V rozhodujícím finále baráže nastoupí proti Dánsku, které jde do utkání jako mírný favorit. Domácí ale věří, že na vyprodaném stadionu využijí sílu vlastního prostředí a udělají poslední krok k postupu na letní turnaj v Severní Americe.

Nečas zapsal tři body, Gudas po vyhroceném duelu nedohrál

Martin Nečas patřil v pondělním programu NHL k hlavním postavám. Při vysoké výhře Colorada 9:2 nad Calgary vstřelil gól a přidal dvě asistence. Bodovali také Tomáš Hertl a Filip Hronek. Radko Gudas pak v emotivním utkání Anaheimu s Torontem schytal tvrdou odvetu a zápas nedokončil.

Zacha zařídil velký obrat Bostonu, Dobeš znovu podržel Montreal

Pavel Zacha prožil v NHL mimořádný večer. Dvěma góly a jednou asistencí režíroval obrat Bostonu z 0:3 na 4:3 po nájezdech v Columbusu. Výrazně se ukázal také Jakub Dobeš, který 34 zákroky dovedl Montreal k výhře 3:1 na ledě Caroliny a stal se první hvězdou zápasu.

Max Verstappen ztrácí chuť závodit a zvažuje odchod z Formule 1

Čtyřnásobný mistr světa Max Verstappen otevřeně zapochyboval o své budoucnosti ve Formuli 1. Nová pravidla a změna filozofie monopostů mu podle jeho slov berou radost z jízdy, což je pro něj zásadní problém.

Pyfer umlátil Adesanyu na zemi a uštědřil mu další porážku

Israel Adesanya chtěl po dlouhé pauze zastavit sérii porážek a vrátit se mezi největší hvězdy střední váhy UFC. V hlavním zápase turnaje v Seattlu ale narazil. Joe Pyfer s ním svedl tvrdou bitvu v postoji, pak duel strhl na zem a ve druhém kole ho ukončil technickým knockoutem. Bývalý šampion tak prohrál počtvrté za sebou.

Moses Itauma rozdrtil Franklina. Brutální KO v Manchesteru volá po titulové šanci

Naprostá demonstrace síly. Moses Itauma v Manchesteru zničil dosud nezdolného Jermainea Franklina a jako první ho ukončil před limitem. Dominantní výkon mladého Brita znovu potvrzuje, že boj o světový titul už není otázkou „jestli“, ale „kdy“.

Antonelli v Japonsku zvítězil a stal se nejmladším lídrem šampionátu

Kimi Antonelli ovládl Velkou cenu Japonska a ve 19 letech se stal nejmladším lídrem šampionátu formule 1 v historii. Ital v Suzuce vytěžil maximum ze safety caru po tvrdé havárii Olivera Bearmana, navázal na triumf z Číny a upevnil silný vstup Mercedesu do nové sezony. Druhý dojel Oscar Piastri, třetí skončil Charles Leclerc.

Sabalenka se po triumfu v Miami omluvila divačce

Aryna Sabalenka po vítězném finále v Miami neřešila jen trofej a zisk prestižního Sunshine Doublu. Po zápase se vrátila také k momentu, který vzbudil pozornost během rozhodujícího setu. Běloruská tenistka se omluvila divačce, na niž během vypjaté chvíle ostře reagovala.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama