HokejVálec z Tampy se žene za Stanley Cupem. Zvládl i třetí finále,...

Válec z Tampy se žene za Stanley Cupem. Zvládl i třetí finále, Montrealu nedává šanci

Pokud chtějí hokejisté Montrealu pomýšlet na ovládnutí celé NHL, musel by se zřejmě stát zázrak. Tampa Bay vede nad svým sokem už o tři zápasy a k obhajobě Stanley Cupu jí chybí poslední krůček. Spokojenější je tak v tuto chvíli prezident Spojených států amerických.

Proč zrovna on? Před startem finálové série se totiž vsadil s premiérem Kanady o to, kdo vyhraje zámořskou NHL. Letos je to jednoduché, Trudeau tipuje Montreal, Biden věří obhájcům z Tampy Bay. A zatím má pravdu.

Po třech bitvách je totiž stav jednoznačný. Suverénní „Blesky“ vedou 3:0 a ani dnes v noci nedaly svému soupeři čuchnout. Tampa nasázela Montrealu na jeho vlastním ledě šest gólů a dařilo se i Čechům. Palát asistoval, Rutta přepsal historii.

Nikdy v dějinách NHL se totiž nestalo, že by dal někdo gól v červenci. Byl to ale právě Rutta, kdo otevíral dnes v noci skóre a tuhle statistiku jako první ve zvláštní sezoně, kterou poznamenala pandemie nemoci covid-19, změnil.

Montreal flintu do žita nehází!

Kdyby se Canadiens povedlo to, co v prvním vyřazovacím kole proti Torontu, nikdo by se asi nezlobil. Tehdy Montreal prohrával už 1:3 na zápasy, nakonec ale dokázal strhnout postup na vlastní stranu. Tady to ale bude těžké.

V Montrealu se hrálo první finále NHL od června roku 1993, ani domácí prostředí ale nepomohlo. Tampa Bay je totiž neskutečně rozjetá. Vládne statistikám, vládne bodovací soutěži a sní o obhajobě titulu. Stanley Cup získal dvakrát po sobě naposledy Pittsburgh v letech 2016 a 2017.

A o motivaci mají postaráno i Češi. Dvěma prsteny by se Palát s Ruttou vyrovnali Jágrovi, Holíkovi, Eliášovi, Haškovi, Sýkorovi nebo Rozsívalovi. Dvě finále NHL za sebou navíc dokázal ovládnout jen Jágr v Pittsburghu a Pouzar v Edmontonu.

Jak už ale bylo řečeno, zbraně ale soupeř skládat nechce. „Nemáme na výběr. Celou sezonu překonáváme nepřízeň osudu a teď jsme zahnaní do kouta. Musíme začít předvádět to nejlepší, co v nás je,“ ví gólman „Kanaďanů“ Carey Price.

Finále NHL – třetí bitva:

  • Montreal Canadiens – Tampa Bay Lightning 3:6 (1:2, 1:2, 1:2). Góly a asitence: 12. Danault (Weber), 39. Suzuki (Petry, Caufield), 56. Perry (Gallagher, Chiarot) – 2. Rutta (Palát, Hedman), 4. Hedman (Kučerov, Cirelli), 22. Kučerov (Palát, Černák), 24. T. Johnson (M. Joseph, Savard), 56. T. Johnson, 57. Coleman (Goodrow). 

Rozhodnout se může už v noci z pondělí na úterý. Hrát se bude opět v Montrealu.

Nejčtenější tento týden

Vollering podruhé ovládla ženskou Tour de France, Nosková po pádu odstoupila

Demi Vollering završila Tour de France Femmes dominantním výkonem. Nizozemská cyklistka vyhrála závěrečnou etapu v Nice a podruhé v kariéře slaví celkový triumf. Jediná česká účastnice Nikola Nosková naopak závod nedokončila. Po sobotním pádu sice nastoupila do poslední etapy, krátce po startu ale odstoupila.

Salač slaví životní vítězství, v Británii poprvé ovládl Moto2

Filip Salač dosáhl největšího úspěchu své dosavadní kariéry. Čtyřiadvacetiletý český motocyklový jezdec ovládl závod Moto2 ve Velké ceně Velké Británie v Silverstonu. Na nejvyšší stupeň se v této kategorii postavil poprvé. Zároveň ukončil šestnáctileté čekání na české vítězství, naposledy se radoval Karel Abraham v roce 2010.

Kanada ve finále Hlinka Gretzky Cupu rozdrtila USA a slaví zlato

Kanadští hokejisté ovládli letošní Hlinka Gretzky Cup. Ve finále turnaje hráčů do 18 let v Edmontonu nedali šanci Spojeným státům a zvítězili vysoko 8:1. Kanada tak po loňském bronzu znovu vystoupala na vrchol. Hned tři její hráči vstřelili ve finále po dvou gólech.

Jaissle začal v Newcastlu výhrou nad Valencií

Matthias Jaissle má za sebou vítěznou premiéru na lavičce Newcastlu. Anglický celek v přípravném utkání otočil zápas na stadionu Mestalla a porazil Valencii 2:1. Nový trenér přesto výsledek nepřeceňoval a zdůraznil, že jeho mladé mužstvo čeká ještě hodně práce.

Tyčkařka Krutilová slaví světové zlato, desetibojař Juliš přidal bronz

Česká atletika slaví na juniorském mistrovství světa v Eugene další velké úspěchy. Tyčkařka Nicole Krutilová ovládla finále výkonem 445 centimetrů a získala zlato. Desetibojař Adam Juliš se během druhého dne výrazně posunul pořadím a nakonec vybojoval bronz. Osobní rekord vylepšil na 7877 bodů.

Sabalenka v Torontu skončila už v osmifinále

Aryna Sabalenka nezvládla osmifinále turnaje WTA 1000 v Torontu. Světová jednička podlehla Ekaterině Alexandrova po dvou a půl hodinách 6:7, 6:4, 4:6. Pro jednu z hlavních favoritek turnaje tak přišel konec podstatně dříve, než naznačovaly její výsledky z úvodu sezony.

Infantino čelí další aféře. FIFA tvrdí, že jde o koordinovaný útok

Krize kolem vedení světového fotbalu dál sílí. FIFA se ostře ohradila proti snahám oslabit pozici prezidenta Gianniho Infantina a tvrdí, že jeho odpůrci se snaží obejít standardní demokratické postupy organizace.

Salač odstartuje v Silverstonu ze šestého místa

Filip Salač zajel v kvalifikaci Moto2 na Velkou cenu Británie šestý čas. Český jezdec týmu OnlyFans American Racing tak v nedělním závodě odstartuje ze druhé řady. Na nejrychlejšího Izana Guevaru ztratil 0,795 sekundy.

Arsenal získal Bruna Guimarãese z Newcastlu

Arsenal dokončil přestup brazilského záložníka Bruna Guimarãese z Newcastlu United. Osmadvacetiletý kapitán Newcastlu přichází do týmu úřadujícího anglického mistra za částku, která podle obou zdrojů činí 75 milionů liber, tedy přibližně 2,1 miliardy korun. Na Emirates Stadium má pokračovat jako jedna z hlavních postav středu pole.

Čeští hokejisté na Hlinka Gretzky Cupu končí šestí

Česká hokejová osmnáctka zakončila Hlinka Gretzky Cup vysokou porážkou. Svěřenci Jaroslava Nedvěda podlehli Švýcarsku 1:5 a obsadili šesté místo. Na prestižním turnaji tak vyhráli jediný ze čtyř zápasů a vyrovnali nejhorší český výsledek v historii této akce.

Menšík v Montrealu nezaváhal a postoupil do osmifinále

Jakub Menšík pokračuje na turnaji Masters v Montrealu. Český tenista zvládl duel třetího kola s Térencem Atmanem a zvítězil 7:5, 6:4. Během celého utkání nepřišel ani jednou o podání a po hodině a 41 minutách proměnil první mečbol. V osmifinále doplnil Jiřího Lehečku.

Souboj století je na spadnutí. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli potvrdit zápas ještě v srpnu

Boxerský svět se blíží k jednomu z nejočekávanějších duelů posledních let. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli svůj dlouho vyhlížený střet oficiálně potvrdit ještě během srpna. Jedinou nevyřešenou otázkou zůstává dějiště zápasu, které se podle zákulisních informací může přesunout z Velké Británie až do legendární Madison Square Garden v New Yorku.

UEFA dál tlačí na Infantina. Hrozba bojkotu mistrovství světa zůstává ve hře

Evropský fotbal se s omluvou FIFA nespokojil. Přestože prezident Gianni Infantino ustoupil od kontroverzního plánu na vstup soukromých investorů do nejcennějších fotbalových turnajů, UEFA trvá na tom, že důvěru ve vedení světové federace ztratila. Ve hře tak nadále zůstává i krajní varianta v podobě bojkotu soutěží organizovaných FIFA.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama