9.3 C
    Čtvrtek 9. května 2024

V Indian Wells další vavřín. Carlos Alcaraz dominoval a vrátil se na špici ATP

Je mu teprve 19 let, během pár let mezi tenisovou elitou ATP ale dokazuje, že se může stát jedním z nejlepších v historii. Španělský tenista Carlos Alcaraz se na turnaji v Indian Wells dostal do finále, ve kterém následně smetl Rusa Medveděva. Ba co víc, vrátil se tím na post světové jedničky.

Vloni překvapivě vyhrál US Open a stal se nejmladší světovou jedničkou v historii a na tempu neubírá ani v letošním roce. Alcaraz prošel turnajem v Indian Wells přes všechna vyřazovací kola až do finále, kde se předvedl ve svém nejlepším světle znovu. Vůbec nezáleželo na tom, kdo proti němu vlastně stojí.

Tím někým byl na americkém turnaji Daniil Medveděv. Ruský tenista, který spolu s Djokovičem bojoval v minulém roce o vizitku nejlepšího hráče světa. Oběma ale vypálil rybník právě Alcaraz, který v Indian Wells vyhrál a znovu mu patří špice žebříčku. Španěl kraloval finále v poměru 6:2 a 6:3 a radoval se, jak jen mohl.

​„Moc to pro mě znamená. Vrátit se na první místo je šílené. Stejně tak pro mě moc znamená zvednout nad hlavu tuto trofej. Tento turnaj miluji, užívám si tu veškerý čas a podporu lidí. Je úžasné zakončit těch deset dní tímto způsobem,“ soukal ze sebe po vítězném zápase nadšený Alcaraz, který byl v čele do ledna 2023.

Zranění hodil za hlavu

Alcaraz zmeškal start sezony a přišel o post světové jedničky. To všechno kvůli zranění, které ho trápilo až do poloviny února. Od té doby je Španěl nezastavitelný. Vyhrál turnaj na antuce v Buenos Aires, pak se probil do finále akce v Riu de Janeiru, kde nakonec padl. Pak přišlo Indian Wells a tam ho nic nezastavilo.

Podtrženo, sečteno, Alcaraz vyhrál v letošním roce 14 zápasů a prohrál jednou jedinkrát. Marně byste asi v současné chvíli hledali rozjetějšího tenistu. O to pozoruhodnější je, že Alcaraz ještě ani neoslavil své 20. narozeniny a patří mu první místo žebříčku ATP. Alcaraz zároveň následuje o něco slavnějšího krajana Rafaela Nadala.

Pouze jemu se před dovršením věku 20 let povedlo třikrát vyhrát Turnaj Masters 1000.

Mbappého rozloučení s PSG a zklamání v Lize mistrů

Kylian Mbappé si jistě vysnil zakončení svého působení v Paris Saint-Germain zvednutím trofeje Ligy mistrů. Realita však byla úplně jiná. Zklamán není jen on, ale také fanoušci po celém světě. Takový závěr čekal jen málokdo.

Kouč Rulík odhaluje kádr pro MS v Praze

S ubývajícími dny před slavnostním otevřením bran Pražské O2 Areny pro mistrovství světa IIHF vzrůstá i napětí ohledně toho, kdo bude na domácí půdě ČR reprezentovat. Poslední neděle byla důležitým dnem pro fanoušky i hráče, protože kouč národního týmu Radim Rulík konečně odkryl závoj tajemství ohledně složení týmu pro nadcházející turnaj.