HokejÚtočník NHL Palát se netočí jen okolo hokeje. Vlastní část fotbalového Plymouthu...

Útočník NHL Palát se netočí jen okolo hokeje. Vlastní část fotbalového Plymouthu Argyle

Hokejista začal působit ve fotbale. Český útočník Ondřej Palát majetkově vstoupil do Plymouth Argyle, tedy fotbalového celku ze třetí anglické ligy. V klubu podle zahraničních médií získal dvacetiprocentní podíl.

Palát se stal jako dvojnásobný vítěz slavného Stanley Cupu s týmem Tampy Bay jedním z investorů se sídlem v USA, který do klubu vložil čtyři miliony liber (asi 118 milionů korun), a tím získal dvacet procent na jeho podílu.

Český hokejový útočník Palát patří do skupiny Argyle Green. V ní je kromě něj ještě dalších 14 společností a jednotlivců. Patří do ní i Palátův nyní již dřívější spoluhráč z Tampy Bay Victor Hedman.

Vstup do fotbalového klubu v Plymouthu je samozřejmě rozhodnutím celé naší investiční skupiny, jako velký fotbalový fanda z toho nicméně mám velkou radost. Vnímám tento krok jako dobrou příležitost, možnost vstoupit do klubu v Anglii se neotvírá každý den,“ řekl Palát pro web Sport.cz.

Záměr českého forvarda nebyla vůbec spontánní. Jednání trvala zhruba půl roku. „Absolvovali jsme množství online mítinků a byl jsem nadšený z osobního přístupu majitelů i manažerů klubu. Oni zase oceňovali naše sportovní cítění a úspěchy, kterých jsme s Victorem Hedmanem na hokejovém ledě dosáhli,“ potvrdil Palát.

Pro úspěšného hokejistu se tím utvrdí vztah k fotbalu. „Není to masivní investice, ale stoprocentně to bude zajímavé. Já osobně se na žádných strategických rozhodnutích samozřejmě podílet nebudu, zcela mi postačí role fanouška. Určitě se příležitostně na fotbalový duel do Anglie vypravím,“ nastínil.

Spojení Paláta s Hedmanem platí už od roku 2012, kdy český forvard vstoupil do NHL. Po dlouhých letech se z nich ale od příštího ročníku stanou soupeři. Palátovi totiž v týmu Tampy Bay skončila smlouva, a tak ho čeká nové angažmá. Novou výzvu mu tvoří pětiletá smlouva v celku New Jersey, kde si za dobu kontraktu přijde na 30 milionů dolarů, tedy asi na 730 korun.

Přední český hokejista se také objevil v nedávném žebříčku časopisu Forbes, když si v minulém ročníku vydělal 126 milionů dolarů, což ho zařadilo na šestou příčku mezi českými sportovci.

Plymouth Argyle, který Palát nově z části vlastní, hraje třetí ligu od roku 2019. V nejvyšší soutěži se nikdy neukázal. Hlavním úspěchem týmu je semifinále Anglického poháru z roku 1984.

Nejčtenější tento týden

Sunderland získal belgického obránce Thomase Meuniera

Sunderland přivedl zkušeného belgického obránce Thomase Meuniera. Čtyřiatřicetiletý reprezentant podepsal dvouletou smlouvu a do Anglie přichází po konci angažmá ve francouzském Lille. Klub si od něj slibuje zkušenosti z nejvyšší úrovně i pomoc při návratu do evropských pohárů.

Tadej Pogačar ovládl slavnou etapu na Den dobytí Bastily. V Tour de France zvýšil náskok na více než tři minuty

Tadej Pogačar znovu potvrdil, proč je největším favoritem letošní Tour de France. Slovinský cyklista ovládl náročnou horskou desátou etapu, připsal si už třetí etapové vítězství v letošním ročníku a v celkovém pořadí navýšil svůj náskok před Jonasem Vingegaardem na více než tři a půl minuty.

Bejlek zvládla vstup do turnaje v Aténách a zahraje si o čtvrtfinále

Sára Bejlek zvládla první překážku na turnaji WTA v Aténách. Česká tenistka přehrála v úvodním kole Slovenku Viktórii Morvayovou 6:0 a 7:5. Po jednoznačném prvním setu ale musela ve druhé sadě otáčet nepříznivý vývoj. O postup mezi nejlepší osmičku si nyní zahraje proti talentované Rakušance Lilli Tagger.

Před letní pauzou se láme sezona F1. Belgie a Maďarsko mohou změnit boj o titul i budoucnost Verstappena

Dva závody, které mohou výrazně ovlivnit zbytek sezony F1. Velké ceny Belgie a Maďarska uzavřou první polovinu mistrovství světa před tradiční letní přestávkou. Ve středu pozornosti bude nejen souboj o titul mezi jezdci Mercedesu, ale také budoucnost Maxe Verstappena, návrat Ferrari do špičky či očekávané technické novinky Aston Martinu.

Krutá zpráva po porážce. Šipkař Danny Noppert zveřejnil nenávistné útoky od fanoušků sázek

Porážka na turnaji European Darts Open pro něj znamenala konec sportovních nadějí, tím ale nepříjemnosti neskončily. Nizozemský šipkař Danny Noppert po vyřazení od Sebastiana Bialeckého zveřejnil šokující zprávy, které mu začaly chodit na sociálních sítích. Jeden z útočníků zašel tak daleko, že zneužil bolestivou rodinnou tragédii, s níž se Noppert vyrovnává dodnes.

Sinner obhájil titul ve Wimbledonu a přidal pátý grandslam

Jannik Sinner znovu ovládl Wimbledon. Ve finále porazil Alexandera Zvereva po čtyřsetové bitvě 6:7, 7:6, 6:3 a 6:4. Italská světová jednička získala první grandslamový titul v sezoně a celkově pátý. Zároveň se zařadila mezi hráče, kteří dokázali na londýnské trávě obhájit triumf.

Vémola se vrací do klece a ve Frankfurtu vyzve Vosgröneho

Karlos Vémola se po více než roce vrací k profesionálním zápasům. Česká legenda MMA nastoupí 26. září na stadionu Deutsche Bank Park ve Frankfurtu, kde ji v domluvené váze do 89 kilogramů čeká neporažený německý bojovník Frédéric Vosgröne. Organizace očekává jeden z největších turnajů své historie před bezmála 60 tisíci fanoušky.

Van der Poel vyhrál devátou etapu Tour de France

Mathieu van der Poel ovládl devátou etapu Tour de France po úspěšném úniku a ve spurtu čtyřčlenné skupiny si připsal třetí etapové vítězství v kariéře. Kvůli vysokým teplotám organizátoři zkrátili trasu na 154,6 kilometru. Žlutý trikot uhájil Tadej Pogačar, zatímco Mathias Vacek po náročném dni výrazně klesl průběžným pořadím.

Salač v Německu předvedl stíhací jízdu a skončil sedmý

Filip Salač napravil nepovedenou kvalifikaci výborným výkonem v závodě Moto2 na Sachsenringu. Český jezdec se z patnáctého místa na startu posunul až na sedmou příčku a posedmé za sebou skončil v elitní desítce. V průběžném pořadí mistrovství světa si navíc udržel osmé místo.

České finále Wimbledonu ovládla Linda Nosková

Linda Nosková získala první grandslamový titul v kariéře. Ve finále Wimbledonu porazila Karolínu Muchovou 6:2, 5:7 a 6:3. Český tenis tak ovládl ženskou dvouhru v All England Clubu potřetí za poslední čtyři roky.

Linda Nosková hraje ve Wimbledonu svůj nejlepší tenis

Linda Nosková vstupuje do prvního grandslamového finále kariéry ve velké formě. Ve 21 letech se ve Wimbledonu utká s Karolínou Muchovou a už teď má jistý posun mezi osm nejlepších hráček světa. Na trávě přitom ještě nedávno hledala jistotu. Letos na ní ale vyhrála turnaj v Berlíně a v Londýně přidala další životní výsledek.

Chris Billam-Smith odmítá čekat na Opetaiu. Po brutální bitvě už vyhlíží další velký zápas

Chris Billam-Smith se po tvrdé výhře nad Ryanem Rozickim zotavil překvapivě rychle a chce se ještě letos vrátit mezi provazy. Jeho vysněným soupeřem zůstává šampion Jai Opetaia, britský boxer ale dává jasně najevo, že kvůli němu nebude odkládat další zápas.

Conor McGregor strhl Hollowayovi brýle. Návrat irské hvězdy provázely emoce i bouřlivé ovace

Conor McGregor je po dlouhé pauze zpět v UFC a ještě před samotným zápasem s Maxem Hollowayem rozvířil emoce. Na závěrečném staredownu strhl soupeři brýle, nechal se unášet ovacemi fanoušků a připomněl, proč stále patří mezi nejsledovanější bojovníky světa. Jeho návrat ale dál provázejí kontroverze i pochybnosti o tom, zda dokáže navázat na někdejší slávu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama