Více
  10.5 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Usyk opět kraloval, pak vyzval Furyho. Boxerský důchodce už mu stihl odpovědět

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Odvetná bitva dvou boxerských velikánů se dlouho odkládala, o víkendu ale konečně nastal den D. Zápas v Saudské Arábii, který si nemohl nechat ujít snad žádný boxerský fanoušek, skončil znovu lépe pro neporaženého Ukrajince Oleksandra Usyka, který udolal Brita Anthonyho Joshuu na body. Ve hře teď je souboj s Tysonem Furym, který nedávno ukončil kariéru.

  Září roku 2021, první utkání, ve kterém si to rozdali Oleksandr Usyk a Anthony Joshua, vítězství prvního jmenovaného. Ukrajinec tehdy šokoval celý svět, prodloužil sérii bez porážky a ukradl Britovi pásy WBA, WBO, IBF a méně prestižní IBO. Na letošní rok byla v plánu odveta, která měla všechno změnit.

  Jenomže to se nestalo. Odvetný mega souboj v Saudské Arábii opět trval 12 kol, po kterých rozhodčí přisoudili triumf Usykovi. Oba borci do sebe bušili, všem ale bylo jasné, že vyhrát může jedině rozjetý Ukrajinec. Výsledek? Nakonec 2:1 na body, přesněji 115-113, 116-112 a 113-115. Před bouřlivě oslavující halou si pak Usyk řekl o Tysona Furyho, který před pár měsíci ukončil kariéru.

  „Jsem si jistý, že Fury ještě neskončil. Jsem přesvědčen, že se mnou chce bojovat. Já s ním chci také zápasit, a pokud to nebude s ním, tak už s nikým,“ řekl majitel tří ze čtyř nejprestižnějších pásů světového boxu. Ten poslední, který se honosí zkratkou WBC, má ve vlastnictví právě Gypsy King.

  Fury nenechal na odpověď dlouho čekat

  Tyson Fury ukončil kariéru letos v dubnu, kdy před vyprodaným stadionem Wembley porazil Dilliana Whytea. Řekl, že už má vyděláno, že už nemusí nikomu nic dokazovat, stále víc a víc se ale spekuluje o tom, že i on sám by rád pásy sjednotil. Ten poslední, WBC, chybí Usykovi k nesmrtelnost. A naopak WBA, WBO a IBF chybí k nesmrtelnosti Angličanovi Furymu.

  „Anglie přišla o pásy, ale existuje náprava a řešení, které mohu navrhnout. Pokud je chcete zpátky, pošlete tam Gypsyho. Pošlete tam mě a já zbavím toho ukrajinského pobudu jeho pásů. Tak, jako jsem to udělal s tím posledním,“ napsal Fury na své sociální sítě. Tím posledním měl na mysli Vladimira Klička. „Ale nebude to levné, pokud chcete to nejlepší, musíte zaplatit. Bude to hodně drahé, takže si vytáhněte šekovou knížku,“ doplnil.

  Co myslíte? Nechá se Fury přesvědčit? Podle dostupných zdrojů v britských médiích mu vedení WBC dalo čas na rozmyšlenou pouze do 26. srpna.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS