Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Úspěšná čtyřhra, posun v singlovém žebříčku. Krejčíkové se výjezd do Austrálie povedl

  Australian Open se z pohledu českých tenistek vydařil na výbornou. Barbora Krejčíková sice v singlu na trofej nedosáhla, vše si ale vynahradila ve čtyřhře se svou parťačkou Kateřinou Siniakovou. Vítězstvím na prvním grand slamu sezony přepsaly Češky dějiny českého tenisu. Krejčíkovou navíc netěší jen to.

  Když Krejčíková padla v singlovém čtvrtfinále s Američankou Keysovou, zalil ji smutek. Nevydařená cesta za titulem na Australian Open ji ale i tak vyšvihla v žebříčku výš. Díky postupu mezi nejlepších osm hráčem je nyní Češka na třetím místě žebříku WTA. Paráda!

  Díky výkonu v zemi „protinožců“ Krejčíková vyrovnala své maximum. Vítězka loňského Roland Garros figurovala na třetím místě už vloni v listopadu, teď bude chtít útočit ještě výš. Od druhé Bělorusky Sabalenkové ji dělí už jen 165 bodů.

  Čtyřhra a další titul

  Wimbledon v roce 2018, Roland Garros v letech 2018 a 2021, teď vydřený titul na Australian Open. Nejlepší ženský pár planety nastartoval sezonu nejlepším možným způsobem. Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková ve finále porazily brazilsko-kazašský pár Beatriz Haddadová Maiaová, Anna Danilinová 6:7 a dvakrát 6:4.

  Pro Českou republiky získaly tenistky samostatný titul po dlouhých 32 letech a po zápase byly štěstím bez sebe. „Loni jsme tady hrály finále, předtím semifinále, na trofej jsme útočily docela dlouho. Po tak dlouhém finále nám určitě zůstanou hezké vzpomínky, máme velkou radost, že titul konečně máme,“ prozradila Radiožurnálu Siniaková.

  Trofeje ze tří ze čtyř grand slamů má tahle dvojice vystavené doma v obýváku, ještě jeden ale schází. Myšlenky na vítězství na US Open ale zatím nikdo neřeší.

  „Bylo by pěkné sbírku zkompletovat, ale nemáme to v hlavě. Jen se budeme snažit odehrát příští grandslam co nejlépe,“ nechala se slyšet Krejčíková. „V deblu se budeme soustředit na grandslamy a velké turnaje WTA 1000. A když už s Katkou budeme hrát, chci si vést dobře. Stejně tak udělám všechno pro to, abych byla úspěšná i v singlu,“ doplnila.

  Kromě úspěchů ve dvouhře tak Krejčíková vyniká i v deblu. Skvělé výkony jen dokazují, že v tuzemsku tenis stále jen a jen kvete.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  1 komentář

  1. Sice úspěch, ovšem debl nikoho nezajímá. Kouč by jí měl poradit. Jestli chce hrát singla o tituly, musí skončit s debly. Nikdo ze špičky to nehraje.

  Comments are closed.