Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Uspěchaný návrat? Woods nebude hrát US Open, plány mu znovu hatí zdravotní stav

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Loňský únor se z pohledu Tigera Woodse nesl ve znamení hrozivé automobilové nehody, při které mále přišel o pravou nohu, ten letošní zkompletoval legendární golfista comeback. Zahrál si na několika turnajích, převedl dobré i špatné výkony, na další vystoupení si ale musejí fandové počkat. Woods nebude hrát na US Open.

  Celkem 15krát zvedal na hlavu trofej pro vítěze majoru, zapsal se do povědomí jako sportovní boháč a žijící legenda golfu. Poslední roky ale Tiger Woods příliš úspěšné neměl a všechno vygradovalo nehodou, která mu v únoru roku 2021 málem ukončila kariéru. Nemohl chodit, v nemocnici strávil hromadu času.

  Zvládl se ale vrátit. Ještě s bolestmi si zahrál spolu se synkem na prosincovém exhibičním turnaji, návrat do PGA Tour zažil v letošním roce. Nejprve se představil v dubnu na slavném Masters, kde skončil v první padesátce, pak se vypravil na hřiště také v rámci turnaje PGA Championship, ale neprošel cutem do čtvrtého kola.

  Na další minimálně jedné akci, která je na programu už příští týden, už ale hrát nebude. Třetí major letošní golfové sezony, US Open v areálu Country Club v Brookline ve státu Massachusetts, vynechá kvůli zdravotnímu stavu. Jeho tělo si prý potřebuje po dvou náročných vystoupeních pořádně odpočinout.

  „Už dříve jsem informoval USGA, že nebudu hrát na US Open, protože moje tělo potřebuje víc času, aby zesílilo před vrcholem golfové sezony,“ napsal Woods na svůj Twitter.

  Vrcholem bude The Open

  Woods měl na mysli dost možná nejslavnější a nejtradičnější golfový turnaj zvaný The Open. Ten se bude hrát od 14. do 17. července na hřišti ve skotském St. Andrews a Američan si ho nechce nechat ujít. Do té doby bude regenerovat a nabírat formu sám. Ještě před The Open by ale rád stihl turnaj JP McManus Pro-AM v Irsku.

  „Doufám a plánuji být připraven hrát v Irsku na JP McManus Pro-Am a na Open Championship, které jsou na programu příští měsíc. Jsem nadšený, že se tam brzy vrátím,“ prohlásil Woods. Ví ale, že zdravotně ještě stoprocentně fit není. A možná už ani nebude.

  „Budu mít někdy plnou pohyblivost? Ne. Už nikdy,“ řekl Woods ještě před květnovým PGA Championship. „Bude to bolet, ale tak to prostě bude,“ doplnil.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS