GolfUspěchaný návrat? Woods nebude hrát US Open, plány mu znovu hatí zdravotní...

Uspěchaný návrat? Woods nebude hrát US Open, plány mu znovu hatí zdravotní stav

Loňský únor se z pohledu Tigera Woodse nesl ve znamení hrozivé automobilové nehody, při které mále přišel o pravou nohu, ten letošní zkompletoval legendární golfista comeback. Zahrál si na několika turnajích, převedl dobré i špatné výkony, na další vystoupení si ale musejí fandové počkat. Woods nebude hrát na US Open.

Celkem 15krát zvedal na hlavu trofej pro vítěze majoru, zapsal se do povědomí jako sportovní boháč a žijící legenda golfu. Poslední roky ale Tiger Woods příliš úspěšné neměl a všechno vygradovalo nehodou, která mu v únoru roku 2021 málem ukončila kariéru. Nemohl chodit, v nemocnici strávil hromadu času.

Zvládl se ale vrátit. Ještě s bolestmi si zahrál spolu se synkem na prosincovém exhibičním turnaji, návrat do PGA Tour zažil v letošním roce. Nejprve se představil v dubnu na slavném Masters, kde skončil v první padesátce, pak se vypravil na hřiště také v rámci turnaje PGA Championship, ale neprošel cutem do čtvrtého kola.

Na další minimálně jedné akci, která je na programu už příští týden, už ale hrát nebude. Třetí major letošní golfové sezony, US Open v areálu Country Club v Brookline ve státu Massachusetts, vynechá kvůli zdravotnímu stavu. Jeho tělo si prý potřebuje po dvou náročných vystoupeních pořádně odpočinout.

„Už dříve jsem informoval USGA, že nebudu hrát na US Open, protože moje tělo potřebuje víc času, aby zesílilo před vrcholem golfové sezony,“ napsal Woods na svůj Twitter.

Vrcholem bude The Open

Woods měl na mysli dost možná nejslavnější a nejtradičnější golfový turnaj zvaný The Open. Ten se bude hrát od 14. do 17. července na hřišti ve skotském St. Andrews a Američan si ho nechce nechat ujít. Do té doby bude regenerovat a nabírat formu sám. Ještě před The Open by ale rád stihl turnaj JP McManus Pro-AM v Irsku.

„Doufám a plánuji být připraven hrát v Irsku na JP McManus Pro-Am a na Open Championship, které jsou na programu příští měsíc. Jsem nadšený, že se tam brzy vrátím,“ prohlásil Woods. Ví ale, že zdravotně ještě stoprocentně fit není. A možná už ani nebude.

„Budu mít někdy plnou pohyblivost? Ne. Už nikdy,“ řekl Woods ještě před květnovým PGA Championship. „Bude to bolet, ale tak to prostě bude,“ doplnil.

Nejčtenější tento týden

Laura Samson zvládla premiéru v Madridu a je ve druhém kole

Osmnáctiletá Laura Samson zvládla v Madridu další cenný krok. Česká tenistka při debutu v hlavní soutěži tisícovky porazila zkušenou Tatjanu Maria 6:4 a 6:2. Na antuce strávila jen hodinu a čtvrt a poprvé v kariéře prošla na turnaji této úrovně do druhého kola.

Vladař vynuloval Pittsburgh a Philadelphia je po dvou zápasech nahoře

Daniel Vladař prožil v NHL mimořádný večer. Český brankář zastavil všech 27 střel Pittsburghu, dovedl Philadelphii k výhře 3:0 a poprvé v kariéře udržel v playoff čisté konto. Flyers zvládli i druhý duel na ledě soupeře a v sérii vedou 2:0. Premiéru ve vyřazovací části má za sebou také Lukáš Dostál, jeho Anaheim však v Edmontonu těsně padl 3:4.

Formule 1 upravila pravidla pro Miami, sází na rychlost a posiluje bezpečnost

Po úvodních závodech sezony 2026 reaguje vedení Formule 1 na připomínky jezdců i týmů. Balíček změn, který vstoupí v platnost už při Velké ceně Miami, má přinést agresivnější jízdu „na plný plyn“ a zároveň eliminovat rizikové situace, jež odhalily první podniky ročníku.

Erling Haaland bez servítek: Gabriel měl jít ven. Vyhrocený duel City s Arsenalem budí emoce

Souboj dvou gigantů Premier League znovu přinesl drama nejen herní, ale i emotivní. Erling Haaland po vítězství Manchesteru City nad Arsenalem otevřeně prohlásil, že obránce Gabriel měl být po kontroverzním momentu vyloučen. Shodují se s ním i bývalí hráči a rozhodčí.

Gerwyn Price mezi elitou. Desátý triumf na European Tour ho vystřelil mezi legendy

Velšský šipkař Gerwyn Price dosáhl dalšího milníku své kariéry. V německém Sindelfingenu vybojoval už desátý titul na European Tour a zařadil se mezi absolutní elitu tohoto okruhu. Jeho vítězství se ale rozhodně neobešlo bez dramatu.

Montreal s Dobešem přetlačil Tampu, Boston ani přes tři body Pastrňáka neuspěl

Čeští hokejisté se v úvodu play off NHL výrazně připomněli. David Pastrňák dal gól a přidal dvě asistence, Boston ale ztratil slibně rozehraný zápas v Buffalu a prohrál 3:4. Brankář Jakub Dobeš naopak slavil, Montreal i díky jeho dvaceti zákrokům porazil Tampu 4:3 v prodloužení. Hlavní postavou večera se stal Juraj Slafkovský, který rozhodl hattrickem. Colorado pak vstoupilo do série s Los Angeles těsnou výhrou 2:1, u které nechyběl ani Martin Nečas.

Muchová ve Stuttgartu finále nezvládla, přesto se posunula těsně za top 10

Karolína Muchová na třetí titul kariéry nedosáhla. Ve finále turnaje ve Stuttgartu nestačila na Jelenu Rybakinovou a po porážce 5:7 a 1:6 jí zůstal vedle prize money také výrazný posun v žebříčku. Česká tenistka se po povedeném týdnu posune na 11. místo světa a dál potvrzuje, že prožívá jednu z nejlepších sezon kariéry.

Krpálek bere z Tbilisi stříbro, ve finále nestačil na domácího Tušišviliho

Lukáš Krpálek získal na mistrovství Evropy v judu v Tbilisi svou osmou medaili z kontinentálního šampionátu. Ve finále kategorie nad 100 kilogramů podlehl domácímu Guram Tušišvili a po letech znovu nedosáhl na evropské zlato, na které čeká od roku 2018.

Malečková se Škochovou slaví v Rouenu první společný titul na WTA

Jesika Malečková a Miriam Škochová dotáhly druhé společné finále během krátké doby k vítěznému konci. Na turnaji WTA 250 v Rouenu porazily dvojici En Shuo Liang a Qianhui Tang 7:5 a 6:2 a došly si pro svůj první společný titul na okruhu WTA.

Domácí týmy vstoupily do play off NBA výhrami

Úvod vyřazovací části NBA patřil domácím favoritům. Los Angeles Lakers zvládli první duel s Houstonem, Denver se opřel o další velký večer Nikoly Jokiče. Úspěšný start zapsaly také Cleveland a New York.

Vladař dovedl Philadelphii k první výhře v sérii

Daniel Vladař vstoupil do play off NHL povedeným výkonem a pomohl Philadelphii k výhře 3:2 na ledě Pittsburghu. Český brankář zapsal 15 zákroků a dočkal se prvního vítězství ve vyřazovací části. Úvodní hrací den nabídl ještě dva další zápasy, Carolina porazila Ottawu 2:0 a Minnesota rozstřílela Dallas 6:1.

Play off NHL začíná, Faksa jde na Minnesotu a Vladař čeká derby s Pittsburghem

Základní část NHL skončila a začíná nejdůležitější část sezony. O Stanleyův pohár si zahraje 16 týmů, mezi nimi i několik českých hokejistů. Hned úvodní hrací den nabídne zápas Dallasu s Minnesotou, do akce půjde i Radek Faksa. Velkou pozornost ale poutá také série Philadelphie s Pittsburghem, v níž může sehrát výraznou roli brankář Daniel Vladař.

Attila Végh chce zpět do Oktagonu, Novotný mu velké šance nedává

Attila Végh znovu rozvířil debatu o návratu do Oktagonu. Po speciálním zápase Michala Materly s Christianem Jungwirthem si řekl o duel s polskou legendou. Myšlenka zaujala, protože by šlo o atraktivní střet dvou známých jmen. Šéf organizace Ondřej Novotný ale přidal spíš studenou sprchu než jasný příslib.

Krejčí se zranil při prohře Wolves, Bournemouth dál neprohrává

Leeds doma přehrál Wolves 3:0 a hostům se navíc zranil Ladislav Krejčí. Bournemouth vyhrál na hřišti Newcastlu 2:1 a protáhl svou skvělou sérii bez porážky už na 13 zápasů. Bez branek skončil duel Brentfordu s Fulhamem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama