Více
  13.2 C
  Czech
  Pondělí, 26 září, 2022

  Úspěch jako hrom. Squashista Panáček ovládl mezinárodní turnaj v Ostravě

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Velký úspěch si připsal Marek Panáček, když ovládl PSA Ostrava Squash Open. Český hráč tak poprvé v kariéře vyhrál mezinárodní PSA turnaj. Panáček ve finále předvedl skvělý výkon, ve sportovním centru FAJNE porazil Angličana Jamese Peache 3:1 na sety. „Moc tomu upřímně nemohu věřit, jsem z toho strašně šťastný. Myslím si, že jsme několik měsíců makali fakt hodně a teď se to vyplatilo,“ tvrdil Panáček, který by měl poskočit o několik míst dopředu na světovém žebříčku. Turnaj se mohl pořádat díky finanční podpoře města Ostravy.

  Ostravského squashového turnaje se účastnili hráči z rozličných zemí světa, například z Brazílie, Kolumbie nebo Egypta. Titul bral však český hráč. Panáček na cestě za triumfem porazil čtyři protivníky, v prvním kole Brazilce Viniho Rodriguze. Ve čtvrtfinále pak na něj čekal domácí Viktor Byrtus, kterého udolal až v pěti setech.

  V semifinále pak Panáček porazil na prvního nasazeného Brazilce Diega Gobbiho, který na žebříčku PSA drží 117. místo. „Bylo to náročné utkání, protože jsem nevyužil několik mečbolů,“ dodala velká naděje českého squashe. Ve finále se střetl s Angličanem Peachem, který si v semifinále poradil s Ondřejem Vorlíčkem.

  Závěrečné utkání PSA Squash Openu nezačal Panáček dobře, když ztratil první set. Přitom se mu podařilo odvrátit několik setbolů a dorovnat na 10:10. Poté se však rozjel k výbornému výkonu. Druhý set získal za deset minut, podařilo se mu vyhrát šest míčů za sebou. Podobně suverénní byl také třetí set, ve kterém soupeři nechal jenom jeden bod a sadu vyhrál za osm minut.

  Skvělý pohyb, přehled na kurtu a precizní zakončování předváděl Panáček také ve čtvrté sadě, po které mohl slavit svůj první triumf na okruhu PSA. „Asi se projevilo, že se soupeř hůře pohyboval a byl u míčů později. Správně jsme udrželi taktiku po celou dobu zápasu,“ dodal Panáček, který trénuje a připravuje se ve Squashclubu Strahov.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS