Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Upřímná zpověď bývalé hvězdy Realu. Alkohol, cigarety, na tréninky chodil opilý

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  S fotbalem a sportem obecně se v mnohém pojí sláva a vidina nedotknutelnosti. Přesně to je případ brazilského fotbalisty Cicinha, kterému v dobách, kdy hrával za Real Madrid, procházelo kouření, nadměrné pití alkoholu a ne zrovna příkladná životospráva. Brazilec se nedávno doma o všem rozpovídal pro televizní stanici EPTV.

  Fotbaloví fanoušci jméno Cicinho moc dobře znají. Někdejší velký fotbalový talent si během své kariéry vyzkoušel angažmá v Brazílii, Turecku, Itálii, asi nejzářnější časy ale zažil na Pyrenejském poloostrově. Do Realu Madrid přestupoval pravý bek v roce 2006, kdy mu bylo 25 let. Tehdy figuroval mezi posilami spolu s Robinhem, Sergiem Ramosem nebo Antoniem Cassanem.

  Na rozdíl od nich se ale v Bílém baletu příliš nechytil. Za Real Madrid si zahrál pouze ve 32 případech, dal tři góly a na pět jich nahrál. Po sezoně měnil adresu znovu, do služeb ho zlákalo římské AS. Důvod? Kromě mnohých dalších se zmiňuje především životospráva. Nutno říct, že Cicinho jako hráč španělského velkoklubu nebyl žádným fanouškem.

  Alkohol jako rozcvička před tréninkem

  Cicinho nebyl žádným svatouškem. Měl rád pivo, nevadilo mu dát si ho i před tréninkem. Deset piv denně? Pro Cicinha žádný problém.

  „Bylo mi 13 let, když jsem poprvé zkusil alkohol. Od té doby jsem s ním nikdy nepřestal. Bydlel jsem na venkově a o víkendech jsme s kamarády vyjížděli na diskotéky a náměstí pařit,“ přibližuje Cicinho v rozhovoru pro brazilskou televizi EPTV. Nepřestával pít ani jako fotbalista ve službách Realu Madrid.

  „Když se mě ptají, jestli jsem šel na trénink Realu Madrid opilý, tak musím přiznat, že ano. Musel jsem pak pít hodně kávy, abych zamaskoval dech, taky jsem se musel celý osprchovat parfémem. V mojí profesi fotbalisty to s alkoholem bylo snadné. Ani jsem nemusel mít peníze, abych dostával drinky,“ pokračuje.

  https://twitter.com/GoalNews/status/1538815459126124551

  Ven chodil s lidmi, kteří si život užívají, právě ti ho často sváděli na scestí. Cicinhovi nijak nepomohla ani záliba v kouření. „Taky jsem do toho kouřil cigarety. Kouřil jsem jedenáct let od roku 1999 do 2010. Kouřil jsem jen, když jsem pil. Ale víte co, já jsem pil v podstatě celý den,“ říká dnes 41letý bývalý hráč.

  Zlom až po konci kariéry

  Zlom přišel až po konci kariéry v roce 2018. Cicinho končil v domovském Brasiliense, kam zamířil po neúspěšné štaci v tureckém Sivassporu. Brazilec podstoupil léčbu, přestal pít a v současné době pomáhá ostatním lidem s obdobnými problémy.

  „Fotbal byl jednou fází mého života, teď nastala doba k mému doznání a snaze pomoct jiným lidem, aby nezažili takový pád, jako já,“ doplňuje Cicinho. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS