FotbalUniklé detaily Neymarovy smlouvy. Mlč, drž krok a dáme ti miliony jako...

Uniklé detaily Neymarovy smlouvy. Mlč, drž krok a dáme ti miliony jako bonus

Velice zajímavý pohled na zákulisí ve fotbale přinesl světu článek španělského deníku El Mundo. Ten řeší kontrakt, který má v Paříží platný hvězdný Neymar. Kromě pohádkové výplaty mu každý měsíc přistane na účtu i bonus za dobré chování. Brazilec má podle klauzule vyvarovat třeba řečem o náboženství.

Smlouvy profesionálních sportovců se v dnešním světě řeší více, než je zdrávo. Kolik si vydělá třeba takový fotbalista v Paříži? To se raději ani neptejte. Týdně mu přistane na kontě tolik, že normální smrtelník už by nemusel do konce života sáhnout na práci.

Brazilský křídelník Neymar přestoupil do hlavního města Francie už v roce 2017. Barcelonu tehdy opouštěl za rekordní sumu 222 milionů eur, která dosud nebyla překonána. V Paříži je za hvězdu, která si zaslouží náležité platové ohodnocení. A to mu šejkové z Kataru zaručí.

Podle dostupných zdrojů má Neymar platný kontrakt ještě na čtyři roky a týdně (!) si vydělá 490 tisíc liber, což je v přepočtu bezmála 15 milionů korun. To je slušný obnos peněz, se kterým se jednoznačně nějakou tu dobu vyžít dá. To ale není zdaleka všechno.

„Etická“ klauzule

Teď ale pojďme k tomu hlavnímu. Jak už bylo řečeno, deník El Mundo přišel s informací, že má Neymar ve smlouvě zařazenou tzv. etickou klauzuli, která mu měsíčně zaručuje 462 tisíc liber, tedy 13,7 milionu českých korun.

Suma sumárum, Neymar si ročně přijde na 5,5 milionu liber, takže zhruba 163 milionů korun, nad rámec své klasické smlouvy.

Tady je pár bodů z klauzule, které musí Brazilec plnit:

  • Nekomentovat náboženské či politické dění tak, aby došlo k poškození klubu
  • Veřejně se nevyjadřovat v negativním duchu o nikom, kdo v klubu pracuje
  • Být milý, zdvořilý a v případě, že PSG potřebuje, být otevřený akcím s fanoušky

Problém s číslem 1

Neymar zřejmě zatím zvládá všechno. Nikde nic moc nekomentuje, chová se slušně, na akce s fanoušky by, nebýt covidu, docházel jistě rád. Jediný problém by ale mohl nastat s náboženstvím. Klub vedou zástupci z Kataru, kteří se oddávají islámu. Brazilec je křesťanem.

„Život dává smysl jen v případě, že sloužíte Bohu,“ řekl jednou Neymar. Když navíc Barcelona ovládla v roce 2015 finále Ligy mistrů, navlékl si na hlavu šátek s nápisem „100% Jesus“. Jestli však chce bonus, bude si muset své chování rozmyslet.

Neymara a jeho spoluhráče zítra čeká první souboj v Lize mistrů s Bruggy. V útoku Paříže by měl poprvé nastoupit v základní sestavě i s Mbappém a Messim.

Nejčtenější tento týden

Magnier na Giru znovu vyhrál a Silva udržel růžový dres

Paul Magnier vstoupil do Gira d’Italia výborně. Francouzský sprinter ze stáje Soudal Quick-Step vyhrál během tří dnů už druhou etapu a po triumfu v úvodním dojezdu v Burgasu ovládl také hromadný finiš třetí etapy do Sofie. Tentokrát se obešel bez pádu, což byla po předchozích dvou dnech skoro stejně dobrá zpráva jako samotný výsledek.

Češi padli se Švýcary historickým debaklem

Českým hokejistům generálka na mistrovství světa vůbec nevyšla. V závěrečném utkání Švédských her podlehli Švýcarsku 1:6 a utrpěli s tímto soupeřem nejvyšší porážku v samostatné historii. Tým Radima Rulíka zakončil přípravu čtvrtou prohrou z posledních pěti zápasů.

Nosková s Valentovou v Římě smetly elitní pár

Linda Nosková a Tereza Valentová vstoupily do čtyřhry na turnaji WTA 1000 v Římě ve velkém stylu. České duo v prvním kole porazilo Hao-Ching Chan a Fanny Stollár 6:1, 6:1. Zápas trval jen 57 minut a měl jasný směr skoro od začátku.

Krvavá válka v Manchesteru. Daniel Dubois přežil dva knockdowny a po brutální bitvě sesadil Wardleyho

Daniel Dubois je novým šampionem těžké váhy organizace WBO. V Manchesteru předvedl strhující obrat proti Fabiu Wardleymu, když po dvou knockdownech dokázal převzít kontrolu nad zápasem a v jedenáctém kole soupeře doslova umlátit k předčasnému ukončení. Fanoušci sledovali jeden z nejdivočejších duelů posledních let.

Vladař s Philadelphií končí, Colorado poprvé v play off padlo

Philadelphia se s play off NHL loučí už po druhém kole. Flyers doma podlehli Carolině 2:3 v prodloužení a sérii ztratili 0:4 na zápasy. Daniel Vladař držel svůj tým ve hře 37 zákroky, ale ani jeho výkon nestačil. Poprvé ve vyřazovací části naopak padlo Colorado, které schytalo porážku 1:5 na ledě Minnesoty.

Silva vyhrál druhou etapu Gira a vede celý závod

Thomas Silva prožil na Giru d’Italia životní den. Čtyřiadvacetiletý Uruguayec ze stáje Astana vyhrál druhou etapu slavného závodu a po těsném finiši se posunul do čela průběžného pořadí. Po 221 kilometrech z Burgasu do Veliko Tarnova porazil Floriana Storka a Giulia Cicconeho.

Nosková v Římě hladce prošla do osmifinále

Linda Nosková zvládla třetí kolo turnaje WTA 1000 v Římě bez větších potíží. Česká dvojka porazila Oleksandru Oliynykova 6:1, 6:3 a poprvé v kariéře prošla ve Foro Italico do osmifinále. Na kurtu strávila jen 69 minut.

Češi po špatném startu zabrali, na Finy to ale nestačilo

Čeští hokejisté nenavázali na povedený výkon proti Švédsku. Ve druhém utkání Švédských her prohráli s Finskem 2:3, i když dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu. Zápas rozhodla finská přesilovka v závěru třetí třetiny.

Dobeš zazářil proti Buffalu, Dostál střídal už po první třetině

České brankáře čekaly v play off NHL naprosto rozdílné večery. Jakub Dobeš pomohl Montrealu k výhře 5:1 nad Buffalem a po 28 zákrocích si vysloužil ocenění pro druhou hvězdu zápasu. Lukáš Dostál naopak zažil s Anaheimem těžký start proti Vegas. Ducks prohráli 2:6 a český gólman po třech inkasovaných brankách z první třetiny přepustil místo Ville Husso.

Češi proti Finům vsadí na Kořenáře

Čeští hokejisté vstoupí v sobotu do druhého utkání na Švédských hrách. Po výhře nad domácím Švédskem chtějí potvrdit dobrou formu také proti Finsku. V brance nastoupí Josef Kořenář, kterému bude krýt záda Petr Kváča. Hrát se začne ve 12:00.

Oleksandr Usyk otevřel dveře k velkému britskému souboji. Fabio Wardley ale nejdřív musí projít tvrdou zkouškou   

Fabio Wardley má před sebou nejdůležitější zápas kariéry. Pokud v Manchesteru porazí nebezpečného Daniela Duboise, může si otevřít cestu k životnímu souboji. Oleksandr Usyk totiž dal jasně najevo, že britského ranaře začíná brát vážně a v budoucnu ho může čekat bitva o sjednocení titulů těžké váhy.

Philadelphia s Vladařem prohrává 0:3 a v NHL stojí nad propastí

Hokejisté Philadelphie nezvládli ani třetí duel druhého kola play off NHL a po porážce 1:4 s Carolinou jim hrozí rychlý konec sezony. Český brankář Daniel Vladař inkasoval čtyřikrát z 30 střel. Hurricanes zatím v letošním play off neprohráli a od postupu do finále Východní konference je dělí jediná výhra.

Luke Littler v Leedsu porazil Humphriese a vyrovnal rekord Premier League

Fenomenální Luke Littler je k nezastavení. V bouřlivé atmosféře v Leedsu ovládl už šestý večer letošní Premier League a vyrovnal vlastní rekord z minulého roku. Ve finále porazil po dramatické bitvě Luka Humphriese 6:5 a znovu potvrdil, že v současnosti nemá na okruhu konkurenci.

Shakira představila oficiální song pro mistrovství světa ve fotbale 2026

Shakira se vrací na fotbalové mistrovství světa s další oficiální písní. Kolumbijská zpěvačka představila skladbu „Dai Dai“, která bude hymnou šampionátu v roce 2026. Turnaj společně uspořádají Spojené státy, Kanada a Mexiko.

Luxus za miliony. VIP vstupenky na UFC v Bílém domě mají stát přes 30 milionů korun

Historicky první profesionální sportovní akce v areálu Bílého domu bude mimořádná nejen svým prostředím, ale i cenami. Za nejluxusnější balíčky na galavečer UFC Freedom 250 mají fanoušci zaplatit částku, za kterou by si mohli pořídit luxusní vilu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama