Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Úleva pro Greenwooda. Trestní stíhání zastavena. Vrátí se do United?

  Fotbalista Manchesteru United, Mason Greenwood, si může konečně zhluboka oddychnout. Jednadvacetiletý útočník byl obviněn ze znásilnění a napadení, ale nyní bylo Vládní agenturou (CPS) trestní řízení zastaveno. Vše potvrdila manchesterská policie.

  A co mladému fotbalistovi hrálo do karet? CPS uvedla, že aktuálně už neexistuje žádná reálná šance na odsouzení, protože klíčoví svědci odstoupili od spolupráce. Greenwood byl zatčen 31. ledna 2022 pro podezření ze znásilnění a napadení a následně se k tomu přidaly ještě údajné výhružky smrtí.

  Vše gradovalo v říjnu loňského roku, kdy byl opět obviněn z jednoho pokusu o znásilnění a dalšího napadaní s ublížením na zdraví. Všechna obvinění přišla od jedné a té samé ženy. Navíc ho jeho klub Manchester United suspendoval.

  Před soudem měl Greenwood stanout letos v listopadu, ale nakonec se tak nestane, jelikož trestní stíhání bylo zastaveno. „Trestní řízení proti 21letému muži v souvislosti s vyšetřováním zahájeným v lednu 2022 bylo dnes (čtvrtek 2. února 2023) ze strany CPS zastaveno,“ uvedla manchesterská policie.

  „Vzhledem ke značné medializaci tohoto případu je spravedlivé, že se s vámi podělíme o zprávu, že 21letý muž, který byl zatčen a obviněn v souvislosti s vyšetřováním zahájeným v lednu 2022, již v této souvislosti nečelí trestnímu řízení,“ prozradil vrchní inspektor Michaela Kerr.

  „Vyšetřovací tým zůstal v pravidelném kontaktu s právním týmem a poskytoval mu veškeré aktuální informace, a tak chápe důvody pro zastavení řízení v této fázi a chápe, že toto rozhodnutí nebylo přijato na lehkou váhu,“ pokračoval Kerr. „Navzdory zájmu médií a veřejnosti o tento případ jsme se rozhodli jej dále podrobněji nekomentovat,“ dodal na závěr vrchní inspektor.

  „V tomto případě kombinace stažení klíčových svědků a nových materiálů, které vyšly najevo, znamená, že již neexistují reálné vyhlídky na odsouzení. Za těchto okolností jsme povinni případ zastavit. Své stanovisko jsme vysvětlili všem stranám,“ řekl mluvčí CPS pro server The Athletic.

  Manchester United se zatím k celé situaci nevyjádřil. Není tak zatím jisté, zda ho vedení vezme na milost a anglický reprezentant se tak opět dostane do hry. Naposledy nastoupil 22. ledna 2022, když odehrál 82 minut v utkání s West Hamem.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.