FotbalUkrajino, jsme s tebou. Krásné gesto "žlutých" slávistů s Kačarabou v roli...

Ukrajino, jsme s tebou. Krásné gesto „žlutých“ slávistů s Kačarabou v roli kapitána uspělo

Válka na Ukrajině je v současné době tím tématem, které řeší celý svět. Výjimka neplatí ani pro ten fotbalový. Pražskou Slavii včera čekal odvetný duel v Evropské konferenční lize proti Fenerbahce. Na hřiště přišli hráči ve speciálních žlutých trikotech, Edenem se rozezněla píseň od Karla Kryla a kapitánské pásky se ujal ukrajinský stoper Taras Kačaraba.

Podpořit ruskými vojsky okupovanou Ukrajinu. Přesně o to se ve včerejším utkání v evropských pohárech pokusila Slavia Praha. Situace se dotýká hlavně dvou hráčů v červenobílých barvách, Tarase Kačaraby a Maksyma Talovjerova. Oba včera zasáhli do utkání, jeden z nich měl dokonce pásku.

„Musí to být hodně těžké, když se doma dějí takové věci a vy musíte jít hrát fotbal. Jsou tady s týmem. Oba jasně řekli, že budou připravení, zvládli to skvěle,“ byl po zvládnutém utkání rád slávistický trenér Jindřich Trpišovský. Právě Kačaraba přivedl Slavii na trávník jako kapitán.

„Nebylo to nic jednoduchého. Nedokážeme si představit, co musí prožívat. Je to hrozná situace, obrovská bezmoc. Snažili jsme se je podpořit,“ doplnil zkušený lodivod. A to se Slavii povedlo. Kromě pásky fungovaly jako prvky podpory ukrajinských lidí také další speciální věci.

Dresy do žluta, Kryl v pozadí

Slavia nastoupila na zahájení odvetného zápasu proti Fenerbahce ve žlutých dresech. Právě takovou barvu totiž nosí národní výběr Ukrajiny a stejný odstín je také patrný na vlajce země. Spolu s dresy zafungovala také píseň od Karla Kryle s názvem Bratříčku zavírej vrátka, kterou český písničkář napsal po okupaci Československa v roce 1968.

Kačaraba odehrál celý zápas, Talovjerov, který do Slavia přestoupil v zimě z Českých Budějovic, nastoupil na závěrečných zhruba 15 minut. Oba po posledním hvizdu hlavního sudího přispěchali také do kotle na tradiční děkovačku. Byli to oni, kdo z hráčů vystoupili na pódium k šéfovi kotle.

„Byl to nejhorší den mého života. Pro mě, mou rodinu, mou Ukrajinu. Pro všechny lidi, kteří tam bydlí, Jsem hrdý, že jsem Ukrajinec a chci poděkovat Slavii, vedení klubu i fanouškům za velkou podporu,“ říkal po zápase Kačaraba.

Radost mu ale Slavia udělala velkou. Jak fanoušci, kteří zpívali chorály na podporu jeho domoviny, tak klub, který vyjadřuje podporu jemu i celé jeho rodině i zemi.

Silné momenty.

Nejčtenější tento týden

Krize stáje Aston Martin pokračuje. Nová éra Formule 1 začala noční můrou

Ambiciózní projekt Aston Martinu se zatím mění v jedno z největších zklamání sezony 2026. Ani příchod Adriana Neweyho a spolupráce s Hondou nepřinesly okamžitý efekt a tým se propadá na chvost startovního pole.

Luke Littler vysvětlil konflikt s Gianem van Veenem

Mladý světový šampion Luke Littler poprvé promluvil o emotivním incidentu s Gianem van Veenem, který rozvířil vody Premier League Darts. Podle něj soupeř porušil nepsaná pravidla a situaci zbytečně vyhrotil.

Muchová ve Stuttgartu splnila roli favoritky, Šalková otočila bitvu, Fruhvirtová končí

Karolína Muchová zvládla vstup do turnaje ve Stuttgartu a po výhře nad Aljaksandrou Sasnovič si zahraje osmifinále. Dařilo se také Dominice Šalkové, která v Rouen otočila těžký první set proti Anně Blinkovove a postoupila dál. Naopak Linda Fruhvirtová své první kolo nezvládla a po porážce s Irynou Shymanovich na francouzské antuce dohrála.

Vladař dovedl Philadelphii k výhře a postupu do play off

Daniel Vladař byl v noci na pondělí jednou z hlavních postav Philadelphie. Český brankář pomohl Flyers k domácí výhře 3:2 po nájezdech nad Carolinou a jeho tým si jako poslední na Východě zajistil účast v play off. Pro klub jde o první postup do vyřazovacích bojů od sezony 2019/20.

Chorý čelí dalšímu trestu, komise jeho vyloučení potvrdila

Tomáš Chorý po ligovém šlágru s Plzní zřejmě neunikne dalšímu postihu. Komise rozhodčích FAČR podpořila verdikt sudího Marka Radiny a uvedla, že slávistický útočník naplnil svým jednáním povahu přestupku plivnutí. Slavia se sice proti červené kartě brání, čtvrteční jednání disciplinární komise ale pro jejího hráče nevypadá příznivě.

Hronek pomohl Vancouveru k výhře, Gudas po návratu shodil rukavice

Filip Hronek zapsal asistenci při výhře Vancouveru 4:3 po prodloužení na ledě Anaheimu. Ducks i přes bod ztratili šanci rychle si potvrdit play off a po návratu do sestavy na sebe upozornil také Radko Gudas, který se hned v první třetině pustil do bitky. Bez bodu zůstal David Pastrňák, takže na metu 100 bodů dál čeká.

Sinner po triumfu v Monte Carlu sesadil Alcaraze z tenisového trůnu

Jannik Sinner vyhrál finále Masters v Monte Carlu nad Carlosem Alcarazem 7:6 a 6:3 a v pondělí se vrátí na první místo světového žebříčku. Italský tenista získal první titul z této kategorie na antuce a potvrdil mimořádnou formu posledních měsíců. Po triumfech v Paříži, Indian Wells a Miami ovládl už čtvrtý turnaj Masters za sebou.

Těžkotonážní peklo v UFC, Hokit po neskutečném masakru přemohl Blaydese

Souboj Joshe Hokita s Curtisem Blaydesem na turnaji UFC 327 přinesl jednu z nejdivočejších bitev těžké váhy za poslední roky. Oba bojovníci vydrželi patnáct minut v brutálním tempu, několikrát sahali na hranu ukončení a nakonec rozhodly až body. Hokit uhájil neporazitelnost, připsal si třetí výhru v řadě a výrazně si řekl o místo mezi elitou divize.

Tyson Fury to dokázal. Po výhře nad Makhmudovem vyzval Anthonyho Joshuu

Londýn zažil návrat, na který se nezapomíná. Tyson Fury se po více než roční pauze vrátil do ringu a na stadionu Tottenham Hotspur přesvědčivě porazil Arslanbeka Makhmudova na body. V hledišti přitom nechyběl ani jeho dlouholetý rival Anthony Joshua. Vše nasvědčuje tomu, že právě jejich vzájemný souboj by mohl být vrcholem letošního boxerského roku.

Titul byl nablízku, Procházka ale po jedné chybě padl

Jiří Procházka měl v Miami dobře rozjetý titulový zápas polotěžké váhy, přesto odcházel poražený. Český bojovník trefoval, soupeři ničil přední nohu a byl blízko finiše. Pak ale přišla jediná chyba, kterou Carlos Ulberg okamžitě potrestal. Novozélanďan vyhrál už v prvním kole a poprvé v kariéře získal pás šampiona UFC.

Nečas je bod od stovky, Nosek dvěma góly zářil

Martin Nečas je tři zápasy před koncem základní části NHL jediný bod od magické stovky. Proti Vegas připravil gól, Colorado ale doma padlo 2:3 v prodloužení. Český večer tím ale zdaleka nekončil. Tomáš Nosek dal při výhře Floridy nad Torontem své první dva góly v sezoně, Marek Alscher zapsal premiérový bod v NHL a Daniel Vladař dovedl Philadelphii k jasné výhře ve Winnipegu.

Oktagon v Polsku nabídl rychlé finiše i výhru Materly

Oktagon poprvé dorazil do Polska a premiéra ve Štětíně nabídla přesně to, co karta slibovala. Rychlá ukončení, domácí emoce i hlavní zápas, který se kvůli speciálním pravidlům proměnil skoro v boxerskou přestřelku. Na turnaji Oktagon 86 se představilo deset polských bojovníků a hala viděla jedenáct zápasů.

Real Madrid znovu ztratil a Barcelona může v boji o titul odskočit

Real Madrid remizoval v předehrávce 31. kola La Ligy s Gironou 1:1 a znovu si zkomplikoval cestu za titulem. Bílý balet doma vedl po trefě Federica Valverdeho, jenže hosté brzy odpověděli zásluhou Thomase Lemara. Druhý celek tabulky tak ztrácí na vedoucí Barcelonu šest bodů, navíc katalánský rival má zápas k dobru.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama