TenisTsitsipasův vzkaz tenistkám. Chcete stejné peníze? Tak hrajte stejný počet setů, myslí...

Tsitsipasův vzkaz tenistkám. Chcete stejné peníze? Tak hrajte stejný počet setů, myslí si Řek

Téma, které rozvířilo jinak celkem stojaté vody světového tenisu. Takhle nějak se mluví o prohlášení řeckého tenisty Stefanose Tsitsipase. Ten se na turnaji vyjádřil na téma rovnoměrného finančního ohodnocení žen a mužů. Nechtěl vzbudit žádnou kontroverzi, to se mu ale bohužel pro něj nepodařilo.

Pátý nejlepší tenista světa se včera rozloučil s turnajem v Miami. Prohrál s rozjetým Španělem Alcarazem po bitvě ve dvou setech, více než o jeho výkonu se ale vedou řeči o jeho vyjádření. Tsitsipas má jasný názor na stejné výplatní pásky žen a mužů. Podle něj by se mělo vše změnit i na kurtech.

„Bylo mi řečeno, že ženy mají lepší výdrž než muži. Možná by také měly hrát pětisetové zápasy. Líbilo by se mi to. Na druhou stranu, v mužském tenise bychom viděli mnohem větší variabilitu grandslamových vítězů, kdyby se hrálo jen na dva vítězné sety,“ řekl řecký tenista.

Svým prohlášením vzbudil rozruch, i když sám podle svých vlastních slov nic takového nezamýšlel. Sám Tsitsipas hrál poprvé finále na turnaji Velké čtyřky vloni ve Francii. Tehdy vedl už 2:0 na sety, což by v případě žen znamenalo triumf, jenomže pak zabral Djokovič a celý zápas otočil na svou stranu.

Ženy něco takového odmítají

Stejné peníze jen za stejný počet setů? Tenistky mají z názoru Tsitsipase spíše legraci. Jako první se na sociálních sítích vyjádřila třeba česká hráčka Karolína Plíšková, která k článku o celé kauze dala vysmáté emotikony a nálepky, které měly za cíl zpochybnit Řekův rozum.

Plíšková už se na téma v minulosti mnohokrát vyjádřila a třeba před dvěma lety vyslala do světa tento vzkaz. „Nemám ráda muže, kteří si stěžují a vehementně odmítají, abychom dostávaly stejně peněz. Myslím, že je to od nich velmi slabošské,“ tvrdila tehdy.

A není to jen ona. Turnajem v Miami prochází dál a dál Japonka Naomi Ósakaová. Také ona zachytila vyjádření řeckého tenisty a na tiskové konferenci mu vyslala jasnou odpověď.

„Chtěl by on hrát devět setů? Pokud mi prodlouží zápasy, tak je prodloužím já jemu,“ začala vtípkem. „Nevím, přijde mi, že by to úplně změnilo strukturu tenisu. Musely bychom se fyzicky připravovat úplně jinak. Zabralo by hrozně moc času, kdyby se něco takového zavedlo,“ doplnila ve vážnějším duchu.

S jistotou se to sice říct nedá, něco podobného ale zřejmě v ženském tenise současnosti fungovat nebude.

Nejčtenější tento týden

Češi ve Vídni přehráli Rakousko a dál ladí formu bez porážky

Čeští hokejisté zvládli i třetí přípravný zápas před mistrovstvím světa. Ve Vídni porazili Rakousko jasně 5:1, navázali na dvě výhry nad Německem a dál drží neporazitelnost. V brance si úspěšnou premiéru v seniorském národním týmu odbyl Jan Bednář.

Boston doma nestačil na Buffalo a v sérii ztrácí

Boston nezvládl první domácí zápas série s Buffalem a po porážce 1:3 prohrává v úvodním kole play off NHL 1:2 na utkání. David Pastrňák ani Pavel Zacha se bodově neprosadili, přestože patřili k nejaktivnějším střelcům Bruins. Výrazně blíže k postupu má Carolina, která přehrála Ottawu 2:1 a vede už 3:0 na zápasy.

Lando Norris věří, že Max Verstappen zůstane déle, než si myslíme. Formule 1 by bez něj ztratila tvář

Budoucnost Maxe Verstappena ve Formuli 1 je v posledních týdnech velkým tématem. Lando Norris i Oscar Piastri se shodli, že odchod čtyřnásobného mistra světa by byl pro celý sport citelnou ztrátou. Věří však, že nizozemský fenomén jen tak nezmizí.

Bouře v Liverpoolu. Stephen Bunting čeká domácí euforii, Littlera možná vypískají

Šipkařská Premier League míří na slavnou adresu a domácí Stephen Bunting se připravuje na večer plný emocí. Zatímco jeho jméno bude halou rezonovat v pozitivním duchu, jiní hráči v čele s Lukem Littlerem mohou zažít mnohem chladnější přijetí.

Rallye Šumava otevře domácí šampionát, Kopecký útočí na dvanáctý titul

Nová sezona mistrovství České republiky v automobilových soutěžích začíná v Klatovech. Jubilejní 60. ročník Rallye Šumava nabídne silné startovní pole, návrat velkých jmen i první důležitý test před dalším bojem o titul. Největší pozornost znovu míří na Jana Kopeckého, který chce rozšířit svou sbírku o dvanáctý domácí triumf.

Vladař dovedl Philadelphii k třetí výhře, Dostál vrátil Anaheim do série

Daniel Vladař znovu podržel Philadelphii a Flyers po výhře 5:2 nad Pittsburghem vedou v sérii už 3:0. První radost v letošním play off prožil také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k výhře 6:4 v Edmontonu a Ducks srovnali stav série na 1:1. Dallas pak po druhém prodloužení udolal Minnesotu 4:3 a ujal se vedení 2:1 na zápasy.

Kopřiva dominoval V Madridu na antuce, Čanga vyprovodil kanárem

Vít Kopřiva zvládl první kolo antukového turnaje Masters v Madridu bez nejmenších potíží. Český tenista porazil Čang Č'Čena 6:2 a 6:0, a ve druhém kole ho čeká těžká zkouška proti Andreji Rubljovovi.

Richard Riakporhe po drtivém triumfu hlásí útok na elitu těžké váhy

Britský boxer Richard Riakporhe vstoupil do těžké váhy razantně a hned získal domácí titul. Po dominantním vítězství nyní otevřeně mluví o světové šanci a vysílá jasný vzkaz zavedeným jménům. Přichází nová generace hladových bojovníků.

Tlak na férovost. Toto Wolff varuje před zásahem do vyváženosti Formule 1

Nová pravidla Formule 1 pro sezonu 2026 mají pomoci vyrovnat výkonnost motorů, zároveň však otevírají prostor pro kontroverze. Šéf Mercedesu Toto Wolff vyzývá Mezinárodní automobilovou federaci, aby pečlivě dohlédla na jejich uplatňování a zabránila narušení současného rozložení sil.

Boston srovnal sérii s Buffalem, Pastrňák znovu bodoval a Zacha dal gól

Boston zvládl druhý zápas osmifinálové série na ledě Buffala a po výhře 4:2 vyrovnal stav na 1:1. David Pastrňák přidal dvě asistence a po dvou duelech vede produktivitu play off. Pavel Zacha vstřelil důležitý gól v přesilovce. Ve stejný večer uspěli také Karel Vejmelka s Utahem a Colorado, naopak Jakub Dobeš s Montrealem padl po prodloužení.

Laura Samson zvládla premiéru v Madridu a je ve druhém kole

Osmnáctiletá Laura Samson zvládla v Madridu další cenný krok. Česká tenistka při debutu v hlavní soutěži tisícovky porazila zkušenou Tatjanu Maria 6:4 a 6:2. Na antuce strávila jen hodinu a čtvrt a poprvé v kariéře prošla na turnaji této úrovně do druhého kola.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama