Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Trilogie dopsána. Van Gerwen vyhrál potřetí World Matchplay, Price neustál závěr

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Rozjížděl se pomalu, ale jistě. Hodil patnáct stoosmdesátek, hrál průměr vyšší než sto bodů na tři šipky a dokonce netrefil double dvanáct na zavření devítky. Michael Van Gerwen porazil po dramatické bitvě ve Winter Gardens Gerwyna Price 18:14 a potřetí v kariéře zdvihl nad hlavu pohár Phila Taylora pro vítěze legendárního turnaje World Matchplay.

  Zdá se, že je konečně zpátky. Michael Van Gerwen neprožíval v posledních letech ty nejlepší okamžiky, jeho klasická a dlouholetá dominance se vytrácela. Začaly ho trápit doubly, soupeři na něj nacházeli recept a Van Gerwen začal častěji a častěji kazit dobře rozehraná klání.

  „Michael letos nevyhraje žádný major,“ říkal odvážně před rokem jeden z největších soupeřů „Mightyho Mikea“ Peter Wright. Holanďan nezískal major titul naposledy v roce 2011, ale to mu bylo teprve 22 let a v PDC začínal. Od té doby světu šipek zcela kraloval, sedm let jej nikdo nesesadil z pomyslného trůnu, tedy z prvního místa v žebříčku Order of merit.

  Avšak Wrightova zmíněná zdánlivě nepravděpodobná prognóza vycházela. Zelená mašina končila povětšinou ve čtvrtfinále či semifinále velkých turnajů. A když už se probojovala do finále podniku European Championship, skončila na šipkách Roba Crosse. Majorový půst v podobě sezony 2021 skutečně proběhl.

  Nyní to však vypadá, že svou ztracenou formu našel a soupeři z něj budou mít opět strach už v šatně před zápasem… Vyhrál totiž letošní Premier League, na kontě má i dvě výhry z Players Championship. A teď i pohár z World Matchplay.

  Vstal z mrtvých a porazil Price

  Na výsluní je nyní Gerwyn Price. Muž, který vyhrál mistrovství světa v roce 2021, muž, jenž je právě teď světovou jedničkou. Velšan si i proto řádně brousil zuby na titul z Matchplaye, neboť jej ještě nikdy nezískal.

  Bohužel pro muže z Walesu, průměr 96,92 a lepší procenta na doublech nestačila. Van Gerwen, přestože na začátku utkání neuvěřitelně chyboval při zavírání a dovolil Priceovi stavbu solidního náskoku, si držel své tempo, sázel do sisalu brutální náhozy a „Icemana“ pomalu zakopával do země.

  Hřebíček do rakve zatloukl Holanďan bullem, když zavřel 121 a poměrem 18:14 Price porazil. Michael vyhrál posledních pět legů celého klání v řadě a radoval se ze třetího titulu World Matchplay v kariéře.

  Je Van Gerwenova nadvláda po letech stagnace zpátky?

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS