-1.1 C
Czech
Pátek 20. února 2026
HokejTříchodové menu á la Pastrňák. Český snajpr srazil Flyers hattrickem, namotivoval jej...

Tříchodové menu á la Pastrňák. Český snajpr srazil Flyers hattrickem, namotivoval jej návrat Raska

Reklama

Havířovský stroj na góly byl donedávna ještě vypnutý. Jeden z nejlepších hokejistů České republiky držel na přelomu roku šňůru devíti zápasů bez gólu. Ale toto období je, zdá se, pryč. David Pastrňák dává jednu branku za druhou a nyní se mu proti Flyers povedlo zaznamenat dokonce hattrick.

Bostonští se radují. Příběh utkání s Philadelphií se, mimo „Pastovu“ střeleckou show, nesl v duchu návratu krále. Mezi tři tyče se postavil po dlouhé době legendární Tuukka Rask, jenž v roce 2021 prodělal nepříjemné zranění a kvůli náročné operaci musel hokeje na půl roku nechat. Spekulovalo se, jestli se vůbec k chytání vrátí. Nepatří totiž k nejmladším, letos mu bude pětatřicet let.

Finský muž v masce ale svůj sport miluje natolik, že po rekonvalescenci dělal vše pro to, aby mohl opět obléci dres Bruins a znovu se postavit na led. Úspěšně. Rask zvládl všechny pooperační tréninkové jednotky, s Bostonem podepsal smlouvu do konce sezony a trenér měl jasno. Tuukka jde na duel s Flyers do branky.

Klání nabídlo krásný hokej, spousty pěkných akcí a zejména hattrick Davida Pastrňáka. Havířovský odchovanec se prosadil ze svých typických pozic, střílel zejména z první a jeho rány by občas mohly trhat sítě. Góly mu chystal zejména Brad Marchand, nicméně na úspěchu se podíleli i Haula, Hall a McAvoy. Finský brankář pochytal pětadvacet střel, za jeho záda prošly jen dvě. Bruins se tak radují nejen z návratu Raska, ale i z výhry!

Říkal jsem, že dám hattrick, smál se „Pasta“

Příběh ikonického Fina strážícího svatyni Bostonu volně prolíná příběh jednoho ikonického Čecha. Jmenuje se David Pastrňák a v souboji s Philadelphií dal hned tři góly. Ty po zápase věnoval bez mrknutí oka právě Raskovi: „Chtěl jsem uspět hlavně kvůli němu, patří k mým nejlepším kamarádům. Neumíte si ani představit, jak jsem šťastný, že je zpátky,“ sdělil na tiskové konferenci šťastný střelec.

Pastrňák se prý před zápasem s Raskem bavil a měla zaznít i zajímavá predikce: „Říkal jsem mu, že dám tři góly, ale nevěřil mi,“ zasmál se Pastrňák, který dřímal v ruce tři kotouče za svůj jedenáctý hattrick v základní části NHL.

Českého snajpra po utkání chválil i trenér Bruce Cassidy: „Znovu ukázal, že je vynikajícím střelcem. Mohl nasázet klidně pět nebo šest branek. Byl to jeho večer, hrál fantasticky,“

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Po tragické nehodě zpět do ringu. Anthony Joshua plánuje comeback

Anthony Joshua plánuje návrat do ringu letos v červenci. Podle promotéra Eddieho Hearna ale britský boxer zatím nenastoupí proti Tysonu Furymu, jak se původně očekávalo. Bývalý mistr světa se stále zotavuje po tragické autonehodě, k níž došlo během jeho vánoční návštěvy rodiny v Nigérii.

Jonny Clayton dobyl Glasgow a vede Premier League

Jonny Clayton ovládl třetí večer Premier League Darts v Glasgow. Velšan předvedl jeden z nejlepších výkonů své kariéry, když na cestě za triumfem postupně porazil Giana van Veena, Luka Littlera i krajana Gerwyna Price.

Haaland znovu na radaru PSG, v pozadí se skloňuje i Španělsko

Erling Haaland má v Manchesteru City čerstvě prodlouženou smlouvu až do roku 2034 a pobírá jednu z nejvyšších mezd v Evropě. Přesto se kolem něj znovu rozjely spekulace. Paris Saint Germain se měl diskrétně zajímat o to, zda by se někdy mohl stát dostupným. Zároveň se dál mluví o tom, že pokud by útočník někdy z Anglie odešel, nejpravděpodobněji by ho to táhlo do Španělska.

Bitva šampionek na obzoru. Duel Claressa Shields vs. Mikaela Mayer může změnit ženský box

Potenciální duel Claressa Shields vs. Mikaela Mayer má podle promotéra Dmitrije Sality velkou šanci na uskutečnění ještě v letošním roce. Pokud by se americké šampionky skutečně střetly v ringu, mohlo by jít o největší zápas v historii ženského boxu. Než se však začne jednat o super souboji dvou hvězd, čeká Shields důležitá obhajoba všech titulů v Detroitu.

Luke Littler bez boje mezi nejlepšími. Michael van Gerwen odstoupil

Třetí večer šipkařské Premier League v Glasgow nabídl nečekaný vývoj ještě před prvním šipkovým hodem. Úřadující mistr světa Luke Littler postoupil přímo do semifinále poté, co jeho soupeř Michael van Gerwen odstoupil ze soutěže kvůli zdravotním problémům. Očekávaný duel dvou velkých jmen tak z programu zmizel a mladý Angličan získal důležité body bez odehraného zápasu.

José Mourinho pod palbou kritiky. Reakce na údajný rasismus vyvolala bouři

Evropská fotbalová unie UEFA zahájila vyšetřování poté, co útočník Real Madrid Vinicius Jr. uvedl, že byl během úterního utkání proti Benfice rasově urážen. Incident, k němuž mělo dojít během vítězství španělského klubu 1:0, nyní rozděluje fotbalovou veřejnost a pod palbou kritiky se ocitl také trenér Benfiky José Mourinho.

Manny Pacquiao znovu v akci. Legendárního Filipínce čeká exhibice s Ruslanem Provodnikovem

Boxerská legenda Manny Pacquiao se znovu vrací mezi provazy. Sedmačtyřicetiletý Filipínec nastoupí 18. dubna k desetikolové exhibici ve velterové váze proti bývalému světovému šampionovi Ruslanu Provodnikovovi. Duel se uskuteční v hale Thomas & Mack Center v Las Vegas a jeho konání oznámili promotéři Industry Media a společnost Banner Promotions vedená Arthurem Pelullem.

Coco Gauff otevřeně promluvila o dění v USA

Americká tenistka Coco Gauff přiznala, že je pro ni stále těžší sledovat zprávy z domova, a zdůraznila, že se chce dál vyjadřovat k tématům, která považuje za důležitá. Dvojnásobná grandslamová šampionka patří mezi skupinu amerických sportovců, kteří v poslední době veřejně komentují přísnou imigrační politiku prezidenta Donalda Trumpa.

Tyson Fury znovu na scéně. Těžká váha slibuje velikou show

Britský boxer Tyson Fury znovu rozvířil vody těžké váhy. Na tiskové konferenci k dubnovému zápasu s Arslanbekem Makhmudovem předvedl show, na jakou jsou fanoušci zvyklí: dlouhé odpovědi, sebevědomá prohlášení i typický humor. Sedmatřicetiletý ranař tvrdí, že se vrací proto, aby přinesl do boxu zábavu, která mu podle něj v posledních měsících chyběla.

F1 zachovala Barcelonu, závod se pojede jen v sudých letech

Okruh u Barcelony si udrží místo v kalendáři formule 1, i když se Grand Prix Španělska přesune do Madridu. Katalánský závod se od sezony 2028 pojede jen v sudých letech a bude se střídat s belgickým Spa Francorchamps. Nová dohoda prodlužuje setrvání barcelonské tratě až do roku 2032 a podnik ponese název Grand Prix Barcelony Katalánska.

Efe Ajagba poslal v Las Vegas jasný vzkaz soupeřům. Charlese Martina ukončil ve čtvrtém kole

Nigerijský boxer Efe Ajagba předvedl v Las Vegas jeden z nejvýraznějších výkonů své dosavadní kariéry, když tvrdě ukončil bývalého světového šampiona IBF Charlese Martina ve čtvrtém kole. Dominantní vítězství nejen potvrdilo Ajagbův rostoucí potenciál, ale zároveň vyslalo jasný signál směrem k elitě těžké váhy, že se v divizi objevuje další vážný vyzyvatel.

Švýcarský střelec Fiala se ozval z nemocnice po zlomenině nohy

Kevin Fiala má za sebou operaci zlomenin v dolní části levé nohy a olympijský turnaj pro něj skončil předčasně. Útočník s českými kořeny se fanouškům přihlásil z nemocničního lůžka a poděkoval za podporu. Los Angeles Kings už zároveň vědí, že o jednoho z lídrů přijdou minimálně do konce základní části.

Aston Martin na začátku sice ztrácí, Fernando Alonso ale stále věří v úspěch

Dvojnásobný mistr světa Formule 1 Fernando Alonso zůstává optimistou navzdory rozpačitému průběhu zimních testů před sezonou 2026. Zkušený Španěl je přesvědčený, že příchod legendárního konstruktéra Adriana Neweyho dává stáji Aston Martin jasný směr a že tým má potenciál v budoucnu postavit nejlepší vůz na startovním roštu.

Brito znovu získal titul v Oktagonu a Kozma se v Ostravě vrátil výhrou

Oktagon 84 v Ostravě přinesl změnu na trůnu welterové váhy i vítězný restart Davida Kozmy. Kaik Brito ve třetím kole po zásahu z otočky porazil Ronalda Paradeisera a získal zpět mistrovský pás. Na kartě se představila řada domácích jmen, ale z devíti českých zástupců vyhráli jen dva.

Muchová vyhrála tisícovku v Dauhá a dočkala se titulu po 2337 dnech

Karolína Muchová ovládla turnaj WTA 1000 v Dauhá a získala největší titul kariéry. Ve finále porazila Victoriu Mbokoovou 6:4, 7:5 a po téměř sedmi letech znovu zvedla nad hlavu trofej.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama