Více
  21 C
  Czech
  Středa, 29 června, 2022

  Tři týdny, dva cenné skalpy. Golfista Scottie Scheffler se postaral o velkou senzaci

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Velice zajímavý měsíc má za sebou golfista Scottie Scheffler. Nikdy nic nevyhrál, rok 2022 ale začal tím nejlepším možným způsobem. Nejprve si v půlce února připsal svůj premiérový triumf v rámci okruhu PGA, za další tři týdny se radoval znovu. Američan tak jasně dokázal, že cena pro nováčka sezony z před dvou let se k němu nedostala náhodně.

  Scottie kdo? Je pravdou, že Scheffler golfové komunitě příliš známý není. Na okruhu PGA před přelomem letošního roku nikdy nevyhrál a na kontě měl tak maximálně triumf mezi americkými amatéry. Teď by se ale pomalu mohl řadit k naprosté elitě. A to díky dvěma pohárovým vítězstvím v průběhu pouhých třech týdnů.

  Scheffler už si v první polovině února vedl báječně na Phoenix Open, kde za sebou nechal všechny favority. Hrál parádně, na hřišti ve Scottsdale mu rány létaly přesně tam, kam on sám chtěl. Odnesl si tučnou prémii a těšil se z premiérového triumfu. Ano, golfista, kterému je 25 let, zatím na svůj první pohár na okruhu PGA čekal.

  Od vítězství uplynuly tři týdny a Scheffler se mohl radovat znovu. Tentokrát vyrazil na Floridu, kde se hrál slavný Arnold Palmer Invitational. Většina favoritů propadala depresím, nehráli ideálně, nic se nedařilo podle plánu. A právě toho Američan dokonale využil a připsal si vítězství s pořadovým číslem dvě.

  Ze čtyřky na špici

  Do posledního kola začínal Scheffler na čtvrtém místě. Na špici ztrácel dvě rány, manko ale dokázal rychle smazat. Zatímco ostatní měli s mořským větrem a nepříjemnými podmínkami, které na hřišti poblíž Orlanda trýznili všechny zúčastněné, problémy, Scheffler ne.

  „Odpaly mi dneska moc nešly, netrefoval jsem ta správná místa. Ale jel jsem pořád dál. Povedlo se mi pár důležitých patů a dva skvělé na konci,“ prozradil Scheffler pro stanici NBC po triumfu. Nováček PGA Tour pro rok 2020 turnaj ovládl, domů si nese prémii 2,16 milionu dolarů a je také novým lídrem FedEx Cupu.

  Paráda!

  Turnaj Arnold Palmer Invitational:

  • Par 72: 1. Scheffler (USA) 283 (70+73+68+72), 2. Hatton (Angl.) 284 (69+68+78+69), Hovland (Nor.) 284 (69+66+75+74), Horschel 284 (67+71+71+75), 5. Kirk 285 (69+76+68+72), Woodland (všichni USA) 285 (70+72+70+73).

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ