2.2 C
Czech
Středa 4. března 2026
ŠipkyTřetí skalp pro Price. V Premier League Velšan dotahuje van Gerwena

Třetí skalp pro Price. V Premier League Velšan dotahuje van Gerwena

Reklama

Tři triumfy v letošní Premier League pro Michaela van Gerwena, nyní už i pro Gerwyna Price. Velšský bouřlivák opanoval večer v Dobeyho domovském Newcastlu, ve finále vymazal nizozemskou mašinu poměrem 6:1. Wright skončil opět bez bodu, avšak od semifinále jej tentokráte dělil jediný leg.

Newcastle. Město Chrise Dobeyho, město, v němž loni řádil současný mistr světa a světová jednička Michael Smith. A právě s ním se letos domácí šipkař utkal. V nádherné bitvě, kterou ozdobili na pódiu při nástupu i vlajkonoši, padaly skvostné náhozy i vynikající závěry.

Prvním velikým checkoutem se prezentoval hned v prvním legu namotivovaný Chris Dobey. „Hollywood“ zavřel 137 bodů přes trojnásobek devatenáctky a dva doubly dvacet. Hala se dostala do varu.

Vítěz The Masters pak sice prohrál tři legy v řadě, nicméně zabral a Smithe nakonec, i díky zavřené stovce, dotáhl. Za stavu 5:4 pro Dobeyho Smith podával, jenže kvůli nepříliš povedeným náhozům nakonec servis neudržel a prohrál 6:4.

Price, kterému Clayton ve čtvrtfinále moc starostí nenadělal, se s Dobeym potkal v semifinále. A diváci sledovali duel ztracených podání. „Hollywood“ neudržel servis čtyřikrát, „Iceman“ třikrát.

Bývalý ragbista z Walesu nakonec vyhrál 6:4, nejednalo se však o příliš pohledné šipky. Ani jeden z hráčů se průměrem nevyšplhal přes hranici devadesáti bodů, oba spálili nesmírné množství šipek při zavírání. Price trefil jen šest z jedenadvaceti odhozených šipek na double.

Holanďan opět ve finále

Michael van Gerwen je zatím nejdominantnějším mužem letošního ročníku Premier League, vyhrál tři večery v řadě a vede tabulku s pětadvaceti body. Nyní se na úvod utkal s Peterem Wrightem, jenž okupuje opačný pól tabulky. Dvojnásobný mistr světa má body jen dva.

A ačkoli se „Snakebite“ herně zvedl, s MVG stejně padl těsně 5:6. A to i proto, že Nizozemec duel ukončil vysokým checkoutem 150 bodů. „Mighty Mike“ pak přejel Nathana Aspinalla a čekalo jej finále s Gerwynem Pricem.

Tam ale nedostal sebemenší prostor. Velšan hrál s obrovským sebevědomím, oproti semifinále vykouzlil ohromující průměr 114,96, hodil pět 180 a zavřel šest z devíti pokusů na dvojnásobek. Úchvatnou jízdu za pěti body podtrhl třinácti náhozy 140+, van Gerwena nakonec porazil drtivě 6:1.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Napětí před MS 2026. Donald Trump řekl, že účast Íránu mu nevadí

Prezident Spojených států Donald Trump uvedl, že mu „nezáleží“ na tom, zda se Írán zúčastní letošního mistrovství světa ve fotbale 2026. Jeho vyjádření přichází v době eskalujícího konfliktu na Blízkém východě poté, co Spojené státy a Izrael podnikly vojenské útoky na cíle v Íránu. Teherán následně reagoval útoky na státy Perského zálivu, které jsou spojenci Washingtonu.

Baseballisté jdou znovu mezi elitu WBC a začnou proti Jižní Koreji

Čeští baseballisté se po třech letech znovu představí na World Baseball Classic a v tokijské skupině C je čeká mimořádně těžký program. Turnaj otevřou ve čtvrtek od 11:00 SEČ proti Jižní Koreji, hned poté narazí na Austrálii, Tchaj-wan a na závěr na obhájce titulu Japonsko. Tým chce minimálně zopakovat čtvrté místo ze skupiny, které by mu udrželo místo mezi elitou i pro další ročník.

Nečas prostřelil Dostála a Nosek se po půl roce vrátil do NHL

Úterní program NHL nabídl řadu českých stop. Martin Nečas se prosadil v přesilovce proti Lukáši Dostálovi a Colorado vyhrálo v Anaheimu 5:1. Do zápasů promluvili i Pavel Zacha a Adam Klapka, v brankovištích pak Jakub Dobeš a vítězný Karel Vejmelka. Velkou pozornost ale přitáhl také návrat Tomáše Noska, který si po operaci kolena připsal první start sezony.

Dvacet let na vrcholu. Lewis Hamilton chce dostat Ferrari mezi elitu

Lewis Hamilton vstupuje do své dvacáté sezony ve Formuli 1 a čeká ho další významný moment kariéry. Sedminásobný mistr světa dává jasně najevo, že se nechce držet zpátky, ani hledat kompromisy. Před startem Velké ceny Austrálie prohlásil, že je stále plný energie, motivace a odhodlání pokračovat v cestě za snem, který ho přivedl do světa Formule 1 už před dvaceti lety.

Floyd Mayweather se před odvetou s Pacquiaem utká s řeckým kickboxerem Zambidisem

Boxerský svět se znovu chystá na návrat jedné z největších ikon moderní éry. Floyd Mayweather se ještě před očekávanou odvetou s Mannym Pacquiaem představí v exhibičním souboji proti zkušenému řeckému kickboxerovi Mikeu Zambidisovi. Duel je naplánován na červen v Aténách a má sloužit jako příprava na zářijový vrchol sezony.

Fotbalistky začnou kvalifikaci MS doma proti Walesu

České fotbalistky dnes od 18:30 rozehrají kvalifikaci mistrovství světa, které příští rok hostí Brazílie. V Uherském Hradišti je čeká Wales, soupeř s evropskou zkušeností a řadou hráček z anglické ligy. Tým trenérky Jitky Klimkové chce vstoupit do skupiny vítězně a dál živit sen o premiérové účasti na velkém turnaji.

Tříbodový Nečas zlomil Kings, Vladař dotáhl Flyers k výhře po nájezdech

Martin Nečas po návratu na scénu NHL dál sbírá body, tentokrát pomohl Coloradu k výhře 4:2 nad Los Angeles gólem a dvěma asistencemi. Český útočník bodoval výrazně i ve čtvrtém utkání po restartu soutěže a vrátil se do elitní desítky produktivity. V ten samý hrací den uspěl také brankář Daniel Vladař, který 29 zákroky dovedl Philadelphii k vítězství 3:2 nad Torontem po samostatných nájezdech a připsal si devatenáctou výhru v sezoně.

Krejčí dal v Atlantě 14 bodů, Portland ale schytal debakl

Vít Krejčí se vrátil do haly Atlanty poprvé od únorového odchodu a hned ukázal chuť. Za Portland nasázel 14 bodů a odehrál dosud největší porci minut v novém dresu. Výsledek ale byl krutý, Blazers prohráli 101:135 a domácí si došli pro čtvrtou výhru v řadě.

Dostál podržel Anaheim, Palát s Rittichem dovedli Islanders k výhře nad Floridou

Nedělní program NHL vyšel českým brankářům i Ondřeji Palátovi. Lukáš Dostál vytáhl 32 zákroků, v nájezdech uspěl dvakrát a Anaheim přetlačil Calgary 3:2. Palát zase přihrál na důležitý gól Islanders, kteří doma porazili Floridu 5:4, v brance jim pomohl i David Rittich.

Gianluca Prestianni možná skončí v Benfice, Mourinho mluví jasně

Gianluca Prestianni může přijít o angažmá v Benfice, pokud se prokáže rasistické jednání vůči Viníciusi Júniorovi. Trenér José Mourinho dal najevo, že v takovém případě s mladým Argentincem definitivně ukončí spolupráci.

Čech našel adrenalin v hokeji a trenérskou kariéru plánuje na později

Petr Čech si po konci fotbalové kariéry našel nové hřiště, jen je z ledu a branka je o dost menší. V Británii chytá za Haringey Huskies, baví ho rychlost i tlak v brankovišti a říká, že mu to připomíná velké fotbalové večery. Zároveň otevřeně mluví o tom, že se chce jednou naplno pustit do trenérské práce, ale zatím tomu dává čas kvůli rodině.

Plíšková stále čeká na návrat, Samson vyhrála Trnavu a míří do elitní dvoustovky

Český tenis má za sebou víkend dvou kontrastních příběhů. Laura Samson v Trnavě otočila semifinále přes čtyři mečboly, pak zvládla i finálové derby a slaví sedmý titul na okruhu ITF, který ji posune na nové žebříčkové maximum kolem 172. místa. Karolína Plíšková naopak po zranění kolena stále není připravená ani trénovat a visí otazník nad startem v Miami.

Vladař zhasl Bruins, Dobeš slavil a Nečas táhl Colorado

Sobotní program NHL měl výraznou českou stopu. Daniel Vladař chytil 26 střel, vychytal i Davida Pastrňáka a dovedl Philadelphii k domácí výhře 3:1 nad Bostonem. Martin Nečas pokračuje ve skvělé formě po olympijské pauze, dvěma asistencemi pomohl Coloradu k vítězství 3:1 nad Chicagem. Jakub Dobeš zase podpořil 27 zákroky výhru Montrealu 6:2 nad Washingtonem, Canadiens navíc prodloužili dlouhou bodovou šňůru.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama