Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Třetí Čech míří do KHL, útočník Jaškin podepsal smlouvu s Petrohradem

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Hokejový útočník Dmitrij Jaškin se jako třetí český hokejista vrací do ruské KHL. Po sezoně ovlivněné zraněním v zámořské NHL podepsal roční smlouvu s Petrohradem.

  Jaškin měl nabídky z NHL, kde sehrál poslední sezonu. Byla to však jen malá část uplynulého ročníku. Po 12 zápasech pro něj vše skončilo, když po brutálním faulu soupeře na koleno a dlouhé léčbě už od Arizony nedostal šanci. V zámoří získal jediný bod za asistenci.

  V NHL tak nenaplnil očekávání a čísla, která sbíral v Kontinentální hokejové lize. Jaškin chtěl zabojovat alespoň o účast na mistrovství světa, jenže vedení klubu mu to nedovolilo.

  Spekulovalo se návratu do Ruska, zájem prý měla Kazaň, Magnitogorsk či Ufa, stejně jako některé kluby z NHL. Po nějakém čase se 29letý rodák z Omsku, který reprezentuje Českou republiku, rozhodl využít nabídku z Petrohradu.

  A přijde si také na pěkný balík peněz. Ruský web Sport-Express uvádí, že si za rok vydělá na 60 milionů rublů, tedy asi 26 milionů korun. Match TV dokonce tvrdí částku 100 milionů rublů, tedy přes 43 milionů českých korun.

  Dmitrij Jaškin je třetím českým hokejistou, který bude v příští sezoně hrát v ruské KHL. Rudolf Červený a Libor Šulák patří Vladivostoku. V Chabarovsku je zatím stále smluvně vázán Michal Jordán, jehož další pokračování však není jisté.

  Mrzí mě to moc. Práce českého občana v Ruské federaci je podporou ruského režimu, války na Ukrajině a tedy nebezpečí pro naši zemi a její občany. Neviním však toho kluka ani jeho agenta, ale vládu a parlament ČR, že doposud nepřijal zákon, který toto zakazuje,“ uvedl na sociálních sítí slavný český brankář Dominik Hašek.

  Petrohrad kromě tučné smlouvy pro Jaškina musel zaplatit Dynamu Moskva odstupné 45 milionů rublů (okolo 19 milionů korun) za hráčova práva, protože v klubu dva roky působil. Jednou se stal i nejužitečnějším hráčem soutěže.

  Jaškin je šťastný, že se vrací do KHL. Měl možnosti zůstat v NHL, ale v tuhle chvíli mu nevyhovovaly. V Petrohradu má dobré podmínky, šanci se ukázat, stejně jako zabojovat o Gagarinův pohár. To byla jedna z hlavních motivací,“ řekl hráčův agent Gleb Čisťakov pro ruský web championat.com.

  Odchovanec pražské Slavie reprezentoval Česko na Světovém poháru v roce 2016 a mistrovství světa v letech 2018 a 2019.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS